Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Fogelis: "Jau iesākto treniņnometņu apmaksa tiek turpināta"

Jānis Celmiņš

Fogelis: "Jau iesākto treniņnometņu apmaksa tiek turpināta"
Einars Fogelis. Foto: Romāns Kokšarovs, f64

Latvijas Olimpiskajā vienībā (LOV) šobrīd ietilpst 156 sportisti, no kuriem 120 ir reaģējuši uz LOV darbinieku mēģinājumiem ar viņiem sazināties un noskaidrot viņu atrašanās vietu un plānus “Corid-19” vīrusa izplatīšanās laikā, sarunā ar portāla Sportacentrs.com podkāstu “Ārpus kadra” šodien pauda LOV valdes priekšsēdētājs Einars Fogelis.

“Pamatā reaģējuši nav ziemas sporta veidu pārstāvji, kuri pēc sezonas atpūšas. Kopš pagājušās nedēļas vidus ir apzināti tie, kuriem pēc treniņu plāniem bija paredzēts būt ārzemēs. Mums šobrīd ir pilna aina gan par tiem, kuri pieņēma lēmumu un atgriezās mājās, gan par tiem, kuri nolēma palikt treniņnometnēs ārpus Latvijas. Tie, kuri nolēma palikt ārvalstīs, spēja pamatot savus lēmumus. Zinām, ka vakar Ēģiptē pie sava pārinieka Edgara Toča atgriezās pludmales volejbolists Mārtiņš Pļaviņš. Viņu abu plāns ir palikt Ēģiptē vismaz līdz 20. aprīlim. Zinot viņu apstākļus, dzīvesvietu un treniņbāzi, varu teikt, ka viņiem apstākļi šobrīd ir pat drošāki, nekā tie būtu Latvijā,” sarunā ar portālu Sportacentrs.com šodien pastāstīja LOV valdes priekšsēdētājs Einars Fogelis.

Vēl viens gadījums ir taekvondo pārstāves māsas Inese Tarvida un Jolanta Tarvida. “Viņām jau ilgāku laiku pamat dzīvesvieta ir Vācija. Viņas arī ir pieņēmušas lēmumu palikt vācu klubā, kur sportistes visu laiku gatavojušās,” skaidro Fogelis. Lēmumu palikt Spānijā ar savu profesionālu riteņbraukšanas komandu ir pieņēmis arī Toms Skujiņš.

Iepriekš medijos izskanēja informācija, ka LOV izdevusi rīkojumu pārtraukt un neapmaksāt sportistu, treneru un LOV darbinieku komandējumus ārpus Latvijas teritorijas no 13. marta līdz 14. aprīlim. Fogelis neslēpj, ka treniņnometnes, kuras jau bija iesāktas, turpinās finansēt. Jaunu atbalstīšana pagaidām netiek izskatīta. “Tiem, kuri atrodas ārpus Latvijas, finanšu plāns tiek pildīts. Esam piedāvājuši sportistiem finansiālu atbalstu gadījumos, kad nākas neplānoti atgriezties dzimtenē,” neslēpj Fogelis.

Būtisks jautājums ir kvalifikācijas kārtība olimpiskajām spēlēm. Vai Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) sadarbībā ar sporta veidu federācijām spēs nodrošināt korektu un pareizu kvalificēšanās normatīvu izpildi, ir vēl viens būtisks jautājums. Šobrīd daudzas sacensības ir atceltas un sportisti nav vienādās pozīcijās, jo daļa bija plānojusi piedalīties sacensībās, kuras tagad nenotiek. Fogelis neslēpj, ka otrdienas pēcpusdienā ir plānota telefon konference ar SOK, pēc kuras varētu būt lielāka skaidrība par kvalifikācijas normatīviem. “Līdz maijam ir atceltas visas kvalifikācijas sacensības, un izskatās, ka šis termiņš tiks pagarināts. Starptautiskajām federācijām ir uzdots izstrādāt atlases kritērijus, iespējams, pat pagarinot dalībnieku kvotu, lai visi labākie varētu piedalīties,” portāla Sportacentrs.com podkāstā “Ārpus kadra” atklāj Fogelis, piebilstot, ka vairāk informācijas varētu būt jau pēc augstākminētās telefon konferences ar SOK.

Podkāsts “Ārpus Kadra” skatāms portālā Sportacentrs.com un klausāms visās podkāstu straumēšanas vietnēs. Jaunākajā epizodē viedokļos dalījās: Jānis Kalniņš, Kaspars Gorkšs, Raivis Ušackis, Edgars Jaunups, Kārlis Muižnieks, Einars Fogelis, Māris Verpakovskis, Rihards Lomažs, Kaspars Daugaviņš, Krišs Upenieks un Rolands Eliņš.

Klausies sev ērtākajā veidā:
Spotify: https://ej.uz/AKspotify
Podbean: https://ej.uz/AKPodbean
Apple Podcasts: https://ej.uz/AKApple
PlayerFM: https://ej.uz/AKPlayerFM
Podkasti.lv: https://ej.uz/AKDelfi
SoundCloud: https://ej.uz/ArpusKadra