Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

FIS prezidents atvainojas par Krievijas diskvalifikācijas salīdzināšanu ar holokaustu

FIS prezidents atvainojas par Krievijas diskvalifikācijas salīdzināšanu ar holokaustu

Žans Franko Kaspers
Foto: Lehtikuva/Scanpix

Sporta plānošana

Starptautiskās slēpošanas federācijas (FIS) prezidents Žans Franko Kaspers intervijā bija izteicis viedokli par potenciālo Krievijas sportistu diskvalifikāciju no olimpiskajām spēlēm, salīdzinot šādu notikumu ar holokaustu. Kaspers pēc tam izplatīja publisku atvainošanos par saviem vārdiem.

"Esmu pret diskvalifikācijām vai sankcijām, kas tiek piespriestas nevainīgiem sportistiem," sacīja Žans Franko Kaspers, Šveices pārstāvis, kurš ir arī SOK valdē. "Tas ir tas pats, ko darīja Hitlers - visiem ebrejiem bija jābūt nogalinātiem, vienalga, vai viņi bija kaut ko izdarījuši vai nē."

Sarunā iesaistītie mediji pēc šī paziņojuma aicināja Kasperu paskaidrot, vai viņš nav pārteicies vai arī tiešām piekrīt sevis teiktajiem vārdiem, bet viņš atbildēja: "Kāpēc ne? Protams, tā ir daudz lielāka galējība. Taču fakts, ka tevi par vainīgu padara tikai tas, ka tu pārstāvi savu valsti, man nav pieņemams."

Kaspers vēlāk izplatīja publisku atvainošanos par to, ka salīdzinājis sportistu nepielaišanu sacensībām ar vairāku miljonu cilvēku mērķtiecīgu nogalināšanu. "Es no visas sirds atvainojos par aizvainojumu, ko esmu radījis. Patiešām nožēloju to," paziņojis Kaspers.

SOK valde, kurā ir arī Kaspers, iesaistīta pārrunās, kas apspriež iespēju no olimpiskajām spēlēm diskvalificēt visu Krievijas delegāciju, pamatojoties uz ziņojumiem par valdības atbalstītu dopinga programmu Krievijā. Lai arī līdzīgas diskusijas tika veiktas arī pirms Rio spēlēm, toreiz SOK atstāja lēmumu atsevišķu starptautisko federāciju ziņā, kā rezultātā pagājušajās vasaras olimpiskajās spēlēs netika pielaistas Krievijas vieglatlētikas un svarcelšanas delegācijas.

73 gadus vecais Kaspers ir SOK valdē kopš 2000. gada, bet FIS prezidenta amatu ieņem kopš 1998. gada.

Izmantotie resursi:
IOC board member apologises 'unreservedly' for...

Tev jābūt autorizētam,