Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Maija izskaņā tiks svinīgi atklāts rekonstruētais Daugavas stadions

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Maija izskaņā tiks svinīgi atklāts rekonstruētais Daugavas stadions
Daugavas stadions
Publicitātes foto

2018. gada 28.maijā plkst. 12:00 Augšielā 1, Rīgā tiks atklāts rekonstuētais Daugavas stadions, vēsta organizācija.

Līdz ar svinīgu sarkanās lentas griešanu, Daugavas stadionā tiek atklātas jaunās Dienvidu un Ziemeļu tribīnes un rekonstruētā Rietumu tribīne, kas ir viens no iespaidīgākajiem pašlaik īstenotajiem būvniecības projektiem par godu Latvijas simtgadei.

Rekonstrukcijas rezultātā Daugavas stadionā ir 10 461 sēdvietas tribīnēs, kas ļaus vairāk skatītājiem klātienē vērot vērienīgāko Latvijas simtgades pasākumu - Vispārējos latviešu dziesmu un deju svētkus, kuri notiks jau šī gada jūlijā. Ar 29. maijā notiekošajām starptautiskajām sacensībām vieglatlētikā “Rīgas kausi 2018“ tiks atklāta jaunā stadiona sporta infrastruktūra, 2. jūnijā un 9. jūnijā Latvijas futbola izlase aizvadīs pārbaudes spēles pret Igauniju un Azerbaidžānu.

Jauno tribīņu virs zemes paceltā konstrukcija ļaus apmeklētājiem brīvi pārvietoties zem tribīnēm, būtiski atvieglojot kultūras un sporta pasākumu norisi. Vairāki tūkstoši deju svētku dalībnieki varēs operatīvi gan uziet, gan noiet no centrālā laukuma. Pirmo reizi Daugavas stadiona vēsturē ir izbūvēts lifts, lai atvieglotu pārvietošanās iespējas cilvēkiem ar kustību traucējumiem un māmiņām ar bērnu ratiem. Rietumu tribīnes pārbūves ietvaros ir pilnībā rekonstruētas iekštelpas vairāk kā 5000 m2 platībā, iekļaujot treniņzāles, deju zāles, trenažieru zāli, fizioterapijas un medicīnas kabinetus, dopinga kontroles telpas, konferenču un izstāžu zāles, rekreācijas zonu, VIP telpas un mediju centru. Pārdomātā iekštelpu funkcionalitāte spēs nodrošināt pilnvērtīgus, mūsdienu kvalitātei atbilstošus treniņprocesus un starptautisku sacensību norises iespējas vieglatlētiem, futbolistiem un citiem sporta veidu pārstāvjiem, kā arī ļaus organizēt dažādus kultūras pasākumus.

Daugavas stadiona sporta infrastruktūra atbildīs UEFA 4.stadionu kategorijai, lai šeit varētu notikt Eiropas līgas un Eiropas čempionāta sacensības futbolā, kā arī IAAF II stadionu kategorijai, kas ir atbilstoša starptautisku sacensību norisei vieglatlētikā.

Pateicoties stingram būvdarbu izpildes grafikam un labai darbu organizācijai, būvniecības darbi ir pabeigti tikai 13 mēnešu laikā. Rekonstrukcijas ietvaros tiek pārbūvēta arī Daugavas stadionam pieguļošo ielu infrastruktūra. Sadarbības partneris Rīgas domes Satiksmes departaments pašlaik veic Ata, Vagonu un Augšielas pārbūvi, tuvākajā laikā tiks uzsākta Augusta Deglava satiksmes pārvada pārbūve.

Dienvidu un Ziemeļu tribīņu būvniecība un Rietumu tribīnes rekonstrukcija ir tikai pirmais posms no Daugavas stadiona vērienīgās rekonstrukcijas. Nākamie posmi līdz 2022. gadam paredz pilnībā pārbūvēt un attīstīt Daugavas stadiona sporta infrastruktūru, izveidojot to par mūsdienīgu un multifunkcionālu kultūras un sporta kvartālu. Attīstības risinājumi iekļauj vieglatlētikas manēžas ar 500 skatītāju vietām un vieglatlētikas treniņu laukuma būvniecību, multifunkcionālās halles ar 4000 sēdvietām būvniecību basketbola, florbola, handbola, telpu futbola, volejbola un frisbija vajadzībām, ledus halli hokeja un daiļslidošanas vajadzībām, dabīgās zāles futbola laukuma rekonstrukciju, centrālā pulcēšanās laukuma izbūvi ar labiekārtotu sporta laukumu zonu – multifunkcionāliem "mini-pitch" laukumiem. Teritorijas labiekārtošana ietvers aktīvās atpūtas zonas izveidi ar āra trenažieriem, vingrošanas laukumu un bērnu rotaļu laukumu, kā arī stāvparka izbūvi.

Tāpat Daugavas stadiona teritorijā ir plānota privāto investīciju objektu attīstība, paredzot telpas sportistu viesnīcai, mazumtirdzniecībai, birojiem un tādiem cīņas sporta veidiem kā bokss, taekvondo un džudo.

Latvijas simtgadei veltīto projektu "Kultūras un sporta kvartāla izveide Grīziņkalna apkārtnē" īsteno Daugavas stadions sadarbībā ar Rīgas domes Satiksmes departamentu. Projekts tiek finansēts no ERAF, valsts, pašvaldības un privātajiem līdzekļiem, kopējam finansējuma apjomam pārsniedzot 62 miljonus eiro.

Izmantotie resursi:
Laura Matusēviča / daugavasstadions.lv