Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Olimpiskajās spēlēs, iespējams, startēs 12 gadus veca skeitbordiste

Laura Elizabete Jansone
Laura Elizabete Jansone

Olimpiskajās spēlēs, iespējams, startēs 12 gadus veca skeitbordiste
Jaunākā profesionālā skeitbordiste Skaja Brauna. Foto: PC/Scanpix

10 gadus vecā Skaja Brauna (Sky Brown), kura sociālajos tīklos ir guvusi popularitāti ar savām skeitbordorda prasmēm, ir jaunākā profesionālā skeitbordiste. Iespējams, ka viņu mēs varēsim redzēt Tokijas Olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā Lielbritānijas delegācijas sastāvā.

Lielbritānijas olimpiskā komanda ir izvēlējusies Skaju kā dalībnieci nākamgad Tokijā notiekošajās Olimpiskajās spēlēs. Ja viņa kvalificēsies, spēļu atklāšanas dienā viņa būs 12 gadus un 12 dienas veca, kas padarītu viņu par trešo jaunāko olimpieti kopš Otrā pasaules kara.

Pirmo reizi atpazīstamību jaunā sportiste iemantoja, kļūstot par jaunāko personu, ar ko Nike ir parakstījuši reklāmas līgumu.

2016.gadā astoņu gadu vecumā viņa kļuva par jaunāko Vans US Open dalībnieci un pārspēja sievietes, kuras ir pat divdesmit gadus vecākas par Skaju.

Šogad jauniete ir jau paspējusi izcīnīt zelta godalgu mūsu kaimiņvalstī Igaunijā, Tallinā Simple Session turnīrā.
Sadarbībā ar skeitborda dēļu ražotāju un labdarības partneri Skaja dizainēja savu dēli. Ienākumi no pārdošanas tiks ziedoti skeitborda skolām, kurās izglītību gūs maznodrošināti bērni. Viņas iecere līdz šim ir savākusi vairāk kā 17 000 dolāru (aptuveni 15 000 eiro).

Brīvajā laikā viņa nodarbojas arī sērfošanu un dejošanu. Skaja apgalvo, ka viņas mērķis ir turpināt apceļot pasauli, skeitot, sērfot un būt bērnam. Īpaši viņa izcēla, ka vēlas apmeklēt nabadzīgākos pasaules reģionus, lai palīdzētu bērniem un jauniešiem tajos.

Izmantotie resursi:
https://www.thetimes.co.uk/

Rakstu sagatavoja Sportacentrs.com Jauno žurnālistu akadēmijas dalībniece.

  -1 [+] [-]

, 2019-03-14 14:47, pirms 4 mēnešiem
Tad 10 vai 12? Vai 6?

     [+] [-]

, 2019-03-14 15:50, pirms 4 mēnešiem
Rakstu izlasīji? Šobrīd ir 10, ja tiks uz Tokiju, tad atklāšanas ceremonijā būs 12 gadi!

     [+] [-]

, 2019-03-14 15:52, pirms 4 mēnešiem
nistjag !!!

     [+] [-]

, 2019-03-14 19:15, pirms 4 mēnešiem
Šogad jauniete ir jau paspējusi izcīnīt zelta godalgu mūsu kaimiņvalstī Igaunijā, Tallinā Simple Session turnīrā.

Jauniete??Berns.
Bet apbrinojami!Lai sokas socialaja palidziba un sporta!