Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Latvijas pārim pusfināls Eiropas čempionātā 10 dejās

Latvijas pārim pusfināls Eiropas čempionātā 10 dejās
M.Puniņš/D.Jākobsone. Foto no dejotāju arhīva.

Sestdien Brno (Čehija) notikušajā Eiropas čempionātā 10 dejās (5 Standartdejas +5 Latīņamerikas dejas) 31 pāra konkurencē 11.vietu ieņēma Marts Puniņš un Dana Jākobsone. Par Eiropas čempioniem otro reizi karjerā kļuva Igaunijas dejotāji Konstantīns Gorodilovs un Dominika Bergmanova.

Pagājušajā gadā Martam Puniņam un Danai Jākobsonei (Dūšas deju skola) Eiropas čempionātā izdevās izcīnīt 6.vietu. Tādēļ nedēļas nogalē uz Čehijas otro lielāko pilsētu viņi bija devušies ar mērķi vēlreiz iekļūt labāko sešiniekā. Taču šogad kontinenta čempionāts pēdējo divu gadu vadošajam Latvijas pārim 10 dejās neizdevās tik veiksmīgs.

Pirmajā kārtā astotdaļfinālā iegūtā punktu summa vēl deva cerības pacīnīties par finālu, taču turpmākajās kārtās izredzes samazinājās līdz minimumam. Ceturtdaļfinālā Marts ar Danu uzrādīja 12.rezultātu un tikai kā pēdējie iekļuva pusfinālā. Tajā brīdī jau kļuva skaidrs, ka pagājušā gada panākumu viņiem nesanāks atkārtot. Pusfinālā Puniņam/Jākobsonei izdevās apsteigt Francijas čempionus un ierindoties pavisam tuvu desmitnieku noslēgušajiem un pirmo reizi karjerā pusfinālā iekļuvušajiem Izraēlas un Horvātijas pāriem. Marts ar Danu pusfinālā dejoja jau ceturto reizi, un 11.vieta ir viņu ceturtais labākais rezultāts no pieciem Eiropas čempionātiem šajā deju programmā.

Finālā konkurentiem nekādas cerības uz uzvaru neatstāja 2016.gada čempioni Konstantīns Gorodilovs un Dominika Bergmanova, kuri pagājušā gadā kontinenta čempionātā nestartēja, jo Igaunijā viņi negaidīti palika otrie. Tikmēr spraigajā cīņā par otro vietu mājinieki Davids Odstrcils/Tara Bohaka apsteidza Krievijas vicečempionus Mihailu Koptevu/Aleksandru Atamancevu. Tūdaļ aiz trijnieka palika Kipru pārstāvošie krievu dejotāji, piekto vietu ieņēma 2017.gada Eiropas vicečempioni no Dānijas, bet lielisks panākums – 6.vieta – pirmo reizi finālā dejojušajam Islandes pārim.