Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Baltijas līga iejādē atzīmē piecu gadu pastāvēšanas jubileju

Baltijas līga iejādē atzīmē piecu gadu pastāvēšanas jubileju
Dina Ellermane
Foto: LJF

Sporta centrā “Kleisti” 9. un 10. jūnijā notika Baltijas līgas sacensības iejādē, kurās piedalījās 74 sportiskie pāri no četrām valstīm – Igaunijas, Lietuvas, Krievijas un Latvijas. Sacensības notika jau piekto reizi, kas apliecina tradīcijas nozīmīgumu Baltijas valstu jāšanas sportā.

Komandu cīņā uzvarēja Igaunija – 693,689%, otrajā vietā Latvija – 693,045%, trešajā vietā Lietuva – 682,879%.
Visās individuālajās konkurencēs medaļas un kausi tika pasniegti par rezultātiem divu dienu kopvērtējumā.

Prestižākajā sacensībā – pieaugušajiem atvērtajā klasē pirmajā dienā tika veikta klasiskā Lielā balva, bet otrajā Lielās balvas brīvas izvēles programma mūzikas pavadījumā. Kopvērtējumā uzvarēja Igaunijas sportiste ar zirgu Landy’s Akvarell – 145,168% (pa dienām 70,283 un 74,885%). Otrajā vietā Latvijas jātniece Terēze Rozenberga ar Kivi – 132,976 (65,261 un 67,715%).

Otrās vietas ieguvēja Lielās balvas konkurencē Terēze Rozenberga: “Ar uzvarētāju, manu šo sacensību konkurenti, Dinu Ellermani noteikti neesam “vienā klasē”, jo viņa veiksmīgi startē starptautiskās sacensībās, tajā skaitā ar labu rezultātu finišējusi Pasaules jāšanas sporta spēlēs. Lai gan paliku otrā, ar sacensībām esmu ļoti apmierināta, jo man bija galvenais “atrādīties” augsta līmeņa tiesnešiem un saņemt viņu vērtējumu, kādēļ šīs Baltijas līgas sacensības ir ļoti nozīmīgas visiem sportistiem. Vērtējums bija pietiekami augsts, lai es varētu būt gandarīta. Zirgs Kivi startēja ļoti labi, viņam jau ir 16 gadu, un varu tikai brīnīties, kā viņš ar katru reizi progresē, mums abiem kopā ir ļoti interesanti, taču mēģinām gudri strādāt, lai zirgam vienmēr būtu labsajūta.”

Sacensību žūrijas priekšsēdētāja Eva Marija Vinta-Varmingtone (Igaunija, četru zvaigžņu kategorija): “Vērojot sacensības vairākus gadus, droši varu teikt, ka dalībnieku snieguma kvalitāte ar katru sezonu nedaudz, bet paaugstinās. Un esmu priecīga, ka šo Baltijas līgas sacensību tradīcija turpinās, un mūsu visu triju valstu jāšanas sporta sacensību kalendārā ieņem ļoti nozīmīgu vietu. Rīgā vienmēr ir laba sacensību organizācija, tai skaitā precīzi sagatavota starta kārtība, un par to sakām paldies Anitai Mangalei, kura visu organizē.”

Sacensību prezidents Juris Mežnieks: “Sacensības bija noorganizētas augstā līmenī. Būtiski, ka bija kvalitatīvs, starptautisks tiesnešu sastāvs – divi no Nīderlandes, pa vienam no Igaunijas un Lietuvas, kā arī pieci Latvijas tiesneši. Paldies sacensību atbalstītājiem, kuri gan finansiāli, gan ar dāvinātajām balvām veicināja sacensību norisi. Varam būt priecīgi, ka pieaugušo konkurencē pēc Lielās balvas programmas piedalījās mūsu Terēze Rozenberga un sasniedza sporta meistara līmenim atbilstošu rezultātu, pārsniedzot 65 procentus.”

Latvijas Jātnieku federācijas Iejādes sekcijas vadītāja Anita Mangale: “Salīdzinot ar iepriekšējām sacensībām, noteikti var teikt, ka ir audzis rezultātu līmenis, un lielākoties ir virs vidējā. Esam ļoti gandarīti, ka tiesnešu žūriju piekrita vadīt Eva Marija Vinta-Varmingtone, kurai ir augstā – 4 zvaigžņu kategorija, kā arī pārējie tiesneši bija autoritatīvi un viņu vērtējums – vērā ņemams. Protams, jāpiebilst, ka veiksmīgai sacensību norisei palīdzēja labvēlīgie laika apstākļi.”
Sacensību turpmākie posmi paredzēti: 13.-15.07. Lietuvā, 4.-5.08. Igaunijā un 17.-19.08. Krievijā.

Uzvarētāji kopvērtējumā citās konkurencēs: Pieaugušie – Dina Ellermane ar Donna Anna (Igaunija) 140,635%; Jaunie jātnieki – Laura Ivanova ar Radamiru (Latvija) 137,738%; Juniori – Sintija Elizabete Apsīte ar De Lordo (Latvija) 142,761%; Bērni – Barbora Jakilaite ar Quo Vadis (Lietuva) 140,897%; Amatieri – Elīsa Vaipere ar Skovvangs Una (Igaunija) 136,218%; L klase – Sandra Sisojeva ar Jack Daniels (Lietuva) 140,156%; M klase – Dalia Katinaite-Pranckevičiene ar Furst Frederik (Lietuva) 128,267%; U-18 – Kornēlija Zubrīte ar Pokerface WE (Lietuva) 131,071.

Informāciju sagatavoja:
LJF Preses dienests