Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Jātniece Penele spēcīgā konkurencē gūst negaidītu uzvaru sacensībās Lietuvā

Ints Megnis
Ints Megnis

Jātniece Penele spēcīgā konkurencē gūst negaidītu uzvaru sacensībās Lietuvā
Laura Penele (centrā). Foto: Zemnieku saimniecība "Lielceri"

Latvijas konkūra jātniece Laura Penele piektdien Lietuvā CSI2* sacensībās "Horsemarket Equestrian Spring Tour 2019" ar zirgu Dundas V.D.M. izcīnījusi pārsteidzošu uzvaru lielā apļa maršrutā, kas bija dienas galvenais.

Penele maršrutu veica bez soda punktiem, finišējot pēc 63,06 sekundēm. Jaunā latviete rezultātu tabulā aiz sevis atstāja pieredzējušus un titulētus sportistus, piemēram, Kullo Kenderu ar Artas (0 / 65.37 sek), kuri šogad startēja Pasaules kausa finālā konkūrā, kā arī Krievijas sportistu Vladimiru Beļecki (0 / 65.84 sek), kurš ir neskaitāmu augsta līmeņa "Grand Prix" maršrutu uzvarētājs.

"Startēju maršrutā kā sešpadsmitā, īsti nepaspēju nevienu dalībnieku noskatīties, jo bija jāsāk iesildīties. Manuprāt, maršruts tehniski bija diezgan sarežģīts, bet mums ar Dundasu viss izdevās kā plānots. Startējot sākumā, uzreiz bija jāuzstāda labs laiks, jo priekšā bija vēl daudz dalībnieku, kuri varēja apsteigt," Latvijas Jātnieku federācija citē Peneli. "Jau iesildē jutu, ka Dundas ļoti cenšas, tāpēc gāju uz risku, vairākās vietās izdevās ļoti īsi nogriezt līkumus uz šķērsli. Esmu priecīga par uzvaru, jo bija liela un spēcīga konkurence, bet par laimi neviens tā arī nepietuvojās manam laikam. Šī ir mana otrā uzvara CSI2* lielā apļa maršrutā. Sajūta, kad skan Latvijas himna, ir fantastiska.”

Maršrutā kopā startēja 57 dalībnieki, 15 no viņiem maršrutu veicot bez soda punktiem.

Pirmajā sacensību dienā Penele ar Dundas V.D.M. centrālajā maršrutā ierindojās trešajā vietā, to veicot bez soda punktiem, bet laika ziņā trīs sekundes atpaliekot no uzvarētājas Krievijas sportistes Anastasijas Šerbakovas ar Canberry. Vēl Andis Vārna ar High Point VDL ieguvis ceturto vietu jaunzirgu maršutā 6-7 gadus veciem zirgiem. Kristīne Egle ar ķēvi Casquetta 125cm augstajā "Gold Tour" maršrutā un ieguva ceturto vietu, bet vēl viena Latvijas sportiste Una Adamoviča 115cm augstajā "Silver Tour" maršurutā ieguva vēl vienu ceturto vietu Latvijai.

Otrajā dienā maršrutā 6-7 gadus veciem zirgiem veiksmīgākais Latvijas duets bija Valters Celms ar ķēvi Caransa, iegūstot piekto vietu. “Gold Tour” maršutā ar 125cm augstiem šķēršļiem. Tāpat kādā no maršrutiem uzvaru izcīnīja Kristīne Egle ar ķēvi Casquetta, bet sesto vietu ieguva Aleksandra Šakurovs ar Grietje G.

Latviju “Horsemarket Equestrian Spring Tour 2019” pārstāv septiņi sportisti, sacensības noslēgsies svētdien, 12.maijā.