Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Melbārdis un Aleksejeva iegūst gada balvas Valmierā

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Melbārdis un Aleksejeva iegūst gada balvas Valmierā
Oskars Melbārdis
Foto: Valmiera.lv

9. decembrī Valmieras Kultūras centrā notika Valmieras sporta balle, kur godināja sporta laureātus – sportistus, trenerus, sporta komandas un sporta klubus. Par gada sportistu tika atzīts bobslejists Oskars Melbārdis, bet labākā sportiste ir BMX riteņbraucēja Sandra Aleksejeva.

Par “Valmieras gada sportistu 2016” jau trešo gadu pēc kārtas atzīts bobslejists Oskars Melbārdis. Soču ziemas olimpisko spēļu sudraba medaļas ieguvējs un šī gada pasaules čempionāta zelta medaļas ieguvējs četriniekā ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu. Melbārdis ir pirmais bobsleja pilots neatkarīgās Latvijas vēsturē, kurš izcīnījis uzvaru Pasaules kausa kopvērtējumā.

Balvu nominācijā “Valmieras gada sportiste 2016” ieguva Valmieras spēcīgākā BMX riteņbraucēja Sandra Aleksejeva. Lai arī dalība olimpiskajās spēlēs šogad palika nepiepildīts mērķis, trešā vieta Eiropas čempionātā bija sportistes šīs sezonas augstākais punkts.

Apbalvojumu “Gada treneris” saņēma pagājušās sezonas “Valmiera/ORDO” vīriešu komandas galvenais treneris Roberts Štelmahers, kurš palīdzēja pārrakstīt vēsturi - Valmieras komanda pirmoreiz kļuva par Latvijas Basketbola līgas čempionvienību. Par gada sporta veidu atzīts basketbols.

Par mūža ieguldījumu sportā godināti volejbolists un sporta aktīvists Uldis Toms un treneris, riteņbraukšanas entuziasts Jānis Siliņš.

Apbalvojums “Par sasniegumiem sportā 2016” tika pasniegts vairākās kategorijās: veterānu sports, tautas sports, kā arī sasniegumu un augstu sasniegumu sports. Tradicionāli pasniedza balvas nominācijā “Mūža ieguldījums sportā”, apsveikti laureāti nominācijās “Gada sportists”, ”Gada sportiste”, “Gada treneris”, kā arī paziņots “Gada sporta veids”.

Sporta laureātus sveica Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks: "Izaicinājums – tas ir vārds, kas raksturo šī gada sporta dzīvi Valmierā. Esam tos pieņēmuši un pierādījuši – mēs godam varam nest titulu “Valmiera – Latvijas sporta galvaspilsēta 2016”! Sacensības ir kulminācija, taču izaicinājumu sportists pieņem jau krietni pirms tām un turpina to darīt, jo tikai tā ir nospraužami un sasniedzami arvien jauni mērķi. Jūsu panākumi iedvesmo arī pašvaldību pieņemt arvien jaunus izaicinājumus, lai Valmiera būtu ne tikai sporta pilsēta, bet – sporta lielpilsēta. Pašlaik mūsu lielākie darbi ir Valmieras peldbaseina būvniecība, kas peldētājus gaidīs jau nākamgad. Tāpat esam soli tuvāk Jāņa Daliņa stadiona rekonstrukcijai un vieglatlētikas manēžas būvniecībai. Pateicamies Valmieras sporta laureātiem – jūs esat pieņēmuši izaicinājumus, sasnieguši mērķus un turpināt to darīt, tādējādi iedvesmojot izaicinājumus pieņemt un piepildīt arī mums, līdzjutējiem."

Vakara gaitā tika sveikta Valmieras Bērnu sporta skola, kas šogad svin 55. jubileju. Ar enerģiju vairojošu dāvanu Valmieras pilsētas pašvaldība pateicās par daudzo Latvijas olimpiešu izaudzināšanu. Valmieras Bērnu sporta skola ir lielākā izglītības iestāde pilsētā – 1119 audzēkņu trenējas basketbolā, futbolā, hokejā, orientēšanās sportā, peldēšanā, vieglatlētikā, BMX riteņbraukšanā, florbolā, badmintonā, daiļslidošanā, airēšanas slalomā un volejbolā. Valmierieši lepojas ar skolas audzēkņiem – olimpiešiem: Uvi Kalniņu, Oskaru Melbārdi, Oskaru Ķibermani, Jāni Karlivānu, Māri Puteni, Jāni Skrastiņu, Jolantu Dukuri un citiem.

Visi laureāti saņēma arī Valmieras pilsētas pašvaldības šī gada decembrī izdoto grāmatu “Latvijas IV olimpiāde. Valmiera”. Tajā sniegts ieskats Valmieras sporta vēsturē, par lielākajiem panākumiem mūsdienās, kā arī apkopoti Latvijas IV olimpiādes, kas no 1.līdz 3.jūlijam norisinājās Valmierā un sadarbības pašvaldībās, sacensību rezultāti un iespaidi. Grāmata tapusi sadarbībā ar Latvijas Olimpisko komiteju.

Pasākuma apmeklētājus ar priekšnesumiem iepriecināja grupas “Opus Pro” solists Alex un ģitārists Harijs Zariņš, sporta deju dejotāji Viola Abramova un Rihards Mailītis, Dana Jēkabsone un Marts Puniņš, kā arī iluzionists Valdemārs Veiss un citi mākslinieki. Pasākumu vadīja radio dīdžejs Jānis Romanovskis.

Valmieras pilsētas pašvaldība sporta balli organizēja jau desmito gadu, lai suminātu sportistus, kuri pilsētas vārdu spodrinājuši Latvijas, Baltijas, Eiropas un pasaules mēroga sacensībās.

Izmantotie resursi:
valmiera.lv