Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Indijas zvaigznes izgāžas, Jaunzēlande iekļūst kriketa PK finālā

Juris Miņins
Juris Miņins

Indijas zvaigznes izgāžas, Jaunzēlande iekļūst kriketa PK finālā
Indijas līdzjutēji pēc mača
Foto: Reuters/Scanpix

Jaunzēlandes kriketa izlase šodien spēja izturēt nervu spriedzi un Pasaules kausa pusfinālā pārspēja vienus no turnīra galvenajiem favorītiem, Indiju ar 239/8 pret 221 (49.3).

Pirmais 2019. gada Pasaules kausa kriketā pusfināla mačs bija ieplānots jau 9. jūlijā un tajā bija jātiekas grupu turnīra labākajai komandai Indijai ar Jaunzēlandi, kura pilnīgi oficiāli par savu dalību "playoff" spēlēs varēja būt droša vien pēc pēdējās spēļu kārtas.

Cīņa tik tiešām arī sākās vakardien, taču, kā jau tas ne vienu vien reizi šī turnīra laikā bija redzēts, lietus iejaucās tās norisē, kad jaunzēlandieši bija teju jau izspēlējuši savu ininga daļu. Interesanti, ka tajā brīdī, kad komandas gaidīja laikapstākļu uzlabošanos, spēles tiesneši un turnīra organizatori mēģināja tikt skaidrībā ar noteikumiem, t.i., ko darīt, ja lietus liegs izspēlēt šo spēli, jo viennozīmīga skaidrojuma šādai situācijai nebija.

Dienas izskaņā lietus mitējās, taču turnīra organizatori vienojās par to, lai tiktu izmantota viena rezerves diena, t.i., šodiena, kurā mačs tad arī tiktu noslēgts.

Atsākot maču 47. overā, Jaunzēlandes komanda nevarēja maču noslēgt uz pozitīvas nots, jo lietainais un saraustītais mačs bija pārbaudījums abu komandu spēlētājiem, arī "Old Trafford" laukums nebija tas pateicīgākais augstas rezultativitātes sasniegšanai.

Savu uzbrukumu Jaunzēlande noslēdza ar 239 gūtajiem punktiem, kas, protams, ne tuvu nedeva komandai atslābt, turklāt, spēlējot pret Indijas izlasi. Ross Teilors un Keins Viljamsons bija savas vienības rezultatīvākie spēlētāji, kuri guva, attiecīgi, 74 un 67 punktus.

No Indijas izlases atsitējiem, protams, tika gaidīts daudz, taču turnīra līdz šim svarīgākajā spēlē atsitēju saraksta pirmie spēlētāji, kuri, kā visās komandās ierasts, ir arī spējīgākie punktu guvēji, burtiski "sabruka" un gan turnīra rezultatīvākais atsitējs Rohits Šarma, gan Virats Koli, kurš tiek saukts par pasaules atpazīstamāko un pelnošāko kriketistu, gan arī Kanurs Rahuls katrs spēja gūt tikai pa vienam punktam un jau trešā overa izskaņā šis trio bija izslēgts no spēles.

Pēc šāda trieciena Indijas izlase mēģināja atkopties, jo viņu mērķis, 240 punkti, nebija nesasniedzams un Emess Doni, kā arī Ravindra Jadeja guva pa 50 un 77 punktiem, kas spēja noturēt mača intrigu līdz pat pašām beigām, taču pēdējā overā, trīs metienus pirms mača beigām, Jaunzēlandes metēji savu darbiņu paveica līdz galam, no spēles izslēdzot desmito pretinieku, tādējādi pabeidzot maču priekšlaicīgi.

Interesanti, ka Indija, kura pretendē arī uz "galvenās" kriketa valsts statusu un tās čempionāts pēdējos gados tiek atzīts par pašu bagātāko, jau otro Pasaules kausu pēc kārtas nav spējusi sasniegt finālu. Savukārt Jaunzēlande otro turnīru pēc kārtas spēj iekļūt Pasaules kausa galvenajā mačā.

Jaunzēlandes izlases pretinieki finālā noskaidrosies rītdien, kad otrajā pusfinālā savas attiecības būs noskaidrojušas Austrālijas un Anglijas valstsvienības.

Izmantotie resursi:
https://www.cricketworldcup.com/