Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Uz Olimpiādi pretendējošā Neretnieka zirgs iekļuvis starp 100 pelnošākajiem pasaulē (+foto)

Ints Megnis
Ints Megnis

Uz Olimpiādi pretendējošā Neretnieka zirgs iekļuvis starp 100 pelnošākajiem pasaulē (+foto)
Kristaps Neretnieks un Moon Ray Poznaņā. Foto: Elena Zobova

Latvijas vadošā konkūra jātnieka Kristapa Neretnieka zirgs Moon Ray iekļuvis starp 100 pelnošākajiem pasaulē. Sportista pārstāvji atzīst, ka šobrīd Neretniekam ir reāla kvalificēšanās Tokijas olimpiskajām spēlēm.

Kā vēstīts, svētdien Neretnieks ar zirgu Moon Ray uzvarēja 4* statusa sacensību Poznaņā "Grand Prix" maršrutā, iegūstot gan olimpiskās kvalifikācijas punktus, gan pasaules reitinga punktus. Maršrutā startēja 43 sportiskie pāri, kas pārstāvēja 16 Eiropas valstis, viens duets pārstāvēja Japānu un viens Ķīnu. Neretnieks ar Moon Ray startēja maršruta sākumā un pirmie pamatmaršrutu veica bez soda punktiem, pēc Neretnieka vēl deviņi pāri kvalificējās pārlekšanai.

"Lielākās problēmas mums ar Moon Ray šajās sacensībās sagadāja ūdens grāvis. Pirmajā dienā Moon Ray no tā nobijās un neleca, viņš nekad tā nebija darījis un tas mūs pārsteidza nesagatavotus. Arī sestdien viņš neleca pat šķērsli, kas atradās tikai pirms ūdens grāvja, tāpēc "Grand" Prix maršrutā ūdens grāvis mums bija pati bīstamākā un grūtākā vieta, pārējais maršruts nebija tehniski ļoti grūts, tikai ļoti augsts,” izteicies Neretnieks. "Pārlekšanā man nebija konkrēta plāna, jo lecu pirmais, nevarēju apskatīties kā lec citi, tāpēc riskēju, bet saprātīgi, jāju mazus pagriezienus un centos jāt diezgan ātri. Grūtāk bija gaidīt rezultātus, jo pēc manis leca vēl deviņi ļoti spēcīgi jātnieki. Šoreiz veiksme bija mūsu pusē, kaut gan sacensību sākumā tā nebūt nelikās."

Uzvarot "CSI4* Poznan" "Grand Prix" maršutā Neretnieks ar Moon Ray spēruši vēl vienu soli tuvāk olimpiskajai kvalifikācijai, sportists vairākkārt atzinis, ka starts olimpiskajās spēlēs ir viens no viņa karjeras mērķiem. "Moon Ray ir labākas zirgs kāds man līdz šim ir bijis, zirgi ar tādu sirdi kā viņam ir liels retums, viņš ir ļoti īpašs, ļoti patstāvīgs savā domāšanā, bet vienmēr gatavs cīnīties kopā ar mani,” savu partneri raksturo Neretnieks.

Olimpiskajā reitingā Neretnieks sobrīd atrodas trešajā vietā C grupā aiz Izraēlas pārstāvjiem Daniela Blūmana un Danieles Goldšteinas, Izraēlas mērķis ir kvalificēties kā komandai un šobrīd Izraēla ir stabili līderi. Arī Polijas sportisti, kas ieņem nākamās trīs vietas aiz Neretnieka, visticamāk, olimpiskajām spēlēm kvalificēsies kā komanda.

"Olimpiskajām spēlēm individuāli no visas pasaules var kvalificēties tikai piecpadsmit sportisti, individuālajā konkurencē Neretnieks šobrīd saglabā ļoti reālas izredzes iegūt kvalifikāciju, ja tas notiks, viņš būs pirmais neatkarīgās Latvijas konkūra sportists, kurš startējis olimpiskajās spēlēs,” stāsta Latvijas Jātnieku federācijas prezidents Agris Blaus. “Neretnieks plāno startēt arī Pasaules kausa posmā Rīgā, Kleistos, arī pie mums "Grand Prix" maršrutā varēs gūt kvalifikācijas punktus Olimpiskajām spēlēm Tokijā."

Neretnieks savas karjeras laikā vairākkārt pārspējis dažādus Latvijas konkūra rekordus, vienu no tādiem labojis arī viņa zirgs Moon Ray, kurš šogad iekļuvis 100 pasaules pelnošāko zirgu topā. Šogad Moon Ray nopelnījis teju 85 000 eiro (pirms nodokļu nomaksas), ar uzvaru Poznaņas Grand Prix maršrutā Moon Ray savam kontam pievienos vēl 24 000 eiro.

Kristaps Neretnieks Poznaņā (foto: Elena Zobova)