Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Nedēļas nogalē Pasaules kausa posms un Latvijas čempionāts kamanu suņu sportā

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Šajā nedēļas nogalē, 11. un 12.maijā, Etnogrāfiskajā viesu nama “Gungas” apkārtnē norisināsies IFSS (International Federation of Sleddog sports) Pasaules kausa posms kamanu suņu sportā, kas vienlaikus būs arī Latvijas atklātais čempionāts 2019 un Baltijas kausa 2019 pirmais posms un ko rīko Latvijas Kamanu suņu sporta federācija un biedrība “Dog Sport Carnikava”. Šajās interesantajās sacensībās savu dalību ir pieteikuši vairāk nekā 150 sportisti un 300 suņi, pārstāvot septiņas Eiropas valstis (Baltijas valstis, Somija, Vācija, Krievija, Baltkrievija).

Bez pasaules kausa posma tās būs arī Baltijas kausa 2019 pirmā posma sacensības, kā arī Latvijas čempionāts 2019. Dalībnieki kā ierasts kamanu suņu sportā bezsniega apstākļos sacentīsies četrās kategorijās – velokamanu (sešu un četru suņu), skūteru (divu un viena suņa), baikdžoringā (suns tandēmā ar velobraucēju) un kanikrosā (suns kopā ar skrējēju). Kā allaž lielāko interesi izsauc tieši velokamanas, taču arī parējās kategorijās būs ko redzēt, jo kanikrosā ir piedalījušies uzvarētāji un godalgoto vietu ieguvēji Latvijas čempionātā vieglatlētikā vidējo un garo distanču skriešanā, kā arī baikdžoringā pieredzējuši MTB sacensību dalībnieki.

Plānots, ka sacensību dalībnieku skaits pārsniegs 150 sportistus un 300 suņus, līdz ar to “Gungās” varēsim vērot diezgan kuplu sportistu skaitu un interesantas sacensības cīņā par uzvaru, kurā kopā ar spēcīgiem skandināviem, krieviem un poļiem iesaistīsies arī Latvijas pārstāvji, daži no kuriem arī iepriekš ir izcēlušies ar augstvērtīgiem rezultātiem.