Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Baltija plāno uz 2021. gadu izveidot komandu prestižajām "Volvo Ocean Race" sacensībām

Ints Megnis
Ints Megnis

Baltija plāno uz 2021. gadu izveidot komandu prestižajām "Volvo Ocean Race" sacensībām
Latvijas delegācijas jahta gaidāmajās sacensībās. Foto: Postimees

Tiekoties Latvijas, Lietuvas un Igaunijas burāšanas savienību prezidentiem, uzsāks projekts "Team Baltic Ocean Race", lai 2021. gadā Baltijas valstu sportisti pirmoreiz būtu pārstāvēti prestižajās "Volvo Ocean Race" okeāna burāšanas sacensībās, vēsta Latvijas Jūras burāšanas asociācijas pārstāve Ilona Skorobogatova.

"Volvo Ocean Race" regate pielīdzināma F1 sacensībām burāšanas jomā. Aizvadītā nedēļā trīs Baltijas valstu federāciju prezidenti parakstījuši sadarbības memorandu ar mērķi izveidot vienotu komandu un pārstāvēt reģionu 2021. gada pasaules līmeņa burāšanas notikumā. Pēc komandas izveides paredzēts sākt intensīvus treniņus un apmācības dalībai sacensībās, lai sasniegtu visaugstāko iespējamo rezultātu.

“Baltijas komandas izveide būs liels lēciens uz priekšu tāljūru sporta burāšanā mūsu reģiona valstīm, jo tā pavērs iespēju nest ne tikai Baltijas, bet arī Latvijas vārdu vienā no prestižākajām un sarežģītākajām burāšanas notikumiem pasaulē. Šādi varēsim pieteikt sevi starptautiskā arēnā kā jūras tradīcijām bagātu reģionu. Turklāt projekts piedāvās iespēju piedalīties ne tikai mūsu valsts līdz šim sevi pierādījušiem burātajiem, bet komandās tiks aicināti pievienoties arī jauni burātāji un sievietes, jo "Volvo Ocean Race" iestājas par vienotām iespējām visiem un apliecina, ka burāšana ir visiem pieejams sporta veids,” notikuma nozīmi skaidro Latvijas Zēģelētāju savienības valdes priekšsēdētājs Ansis Dāle. Vienlaikus viņš arī paskaidro, ka precīzāku komandu sastāvu vēl minēt ir pāragri, jo tikai tagad sāksies lielais darbs pie plānošanas - izmaksu un iespēju apzināšanas.

"Volvo Ocean 65" klases jahtu, ar kuru Baltijas komanda piedalīsies sacensībās, ir iegādājušies Lietuvas partneri un 4. jūlijā Tallinā, kad notika svinīgā memoranda parakstīšana, bija iespējams aplūkot sporta jahtu un piedalīties izmēģinājuma braucienā. Slavenā burāšanas regate, kas kopš 1973. gada visā pasaulē pazīstama kā "Volvo Ocean Race", notiek reizi trīs gados un tās maršruts aptver teju visus pasaules okeānus. Kopā sacensību komandas deviņos mēnešos mēro vairāk nekā 39 000 jūras jūdzes jeb 72 000 kilometrus un tas ir uzskatāmas par vienu no profesionālākajiem un sarežģītākajiem burāšanas notikumiem pasaulē, kas, analoģijai ar citiem sporta veidiem, būtu pielīdzināmas prestižai F1.

Nākamā "Volvo Ocean Race" regate notiks 2021. gadā, kad arī Baltijas valstu apvienotā komanda stāsies uz starta Alikantes ostā Spānijā. Tālāk visas sacensību jahtas apies apkārt pasaulei, piestājot aptuveni deviņās ostās dažādos kontinentos. Finišs 2022.gada vasarā būs Eiropā, tomēr precīzāka vieta tiks paziņota tad, kad būs zināmas visas
sacensībām pieteiktās komandas. Ierasti regate apmeklē arī visas dalībnieku komandu ostas. Tāpēc Baltijas valstu
burātāji īpaši gaida grandiozo burāšanas notikumu pirmo reizi piestājam arī Baltijas jūras ūdeņos. Reizi trīs gados "Volvo Ocean Race" piesaista grandiozu starptautisku interesi un starptautisku mediju uzmanību. Turklāt regates līdzjutējiem vienmēr ir iespēja sekot ne tikai regatei oficiālajā notikuma mājaslapā, bet arī pašiem piedalīties virtuālajā regatē. Tāpat visi regates atbalstītāji un fani ir aicināti piedalīties burāšanas pasākumos, kas notiek sacensību nometnes katrā ostā.

     [+] [-]

, 2019-07-08 22:52, pirms 4 mēnešiem
Ohhh, tas nu gan varētu būt reāls uzrāviens burāšanas sportā Baltijā, ja izdotos veiksmīgi realizēt un noprezentēt! Īsti gan neticās, bet nu lai izdodās!!!