Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Izraēlā iestājas pret aizliegumu sacensties sestdienās

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Izraēlā iestājas pret aizliegumu sacensties sestdienās
Izraēlas līdzjutēji
Foto: AFP/Scanpix

Vairākas Izraēlas sporta nacionālās federācijas norāda, ka jaunais rīkojums, kas aizliedz lielāko daļu sacensību aizvadīt sestdienā, ir pretrunā ar Starptautiskās olimpiskās komitejas noteikumiem un var pasliktināt Izraēlas sporta situāciju.

Kā zināms, jūdaistu reliģijā strikti tiek ievērota nedēļas septītā diena (sestdiena), kas domāta atpūtai un lūgšanām. Izraēlā apmēram 75% iedzīvotāju ir jūdaisti.

Augusta sākumā rīkojumu par sestdienas sacensību aizliegumu parakstīja kultūras un sporta ministre Miri Regeva. Izņēmums ir starptautiskās sacensības un futbola mači. Rīkojumā ir norāde - sporta federācijas, kas pārkāps šo aizliegumu, zaudēs finansējumu no valsts budžeta.

Virkne nacionālo sporta federāciju iestājas pret jaunajiem noteikumiem, atsaucoties uz grūtībām, ar kurām saskarsies arī sportisti. Daudzām nacionālo čempionātu komandās nāksies pārskatīt savu darba grafiku. Turklāt atsevišķas sacensības labāk ir rīkot tieši sestdienā, lai netraucētu pilsētas satiksmi. Jauninājums radīs grūtības brīvprātīgajiem un tiesnešiem, kuri darba dienās bieži vien nevar piedalīties.

Tiek lēsts, ka lielākās neērtības būs peldēšanā un cīņā, kur bija ierasts sacensties tieši sestdienās.

Izraēlas Olimpiskās komitejas ģenerālsekretārs Gili Lustigs pirmdien nosūtīja vēstuli sporta ministrijas ģenerāldirektoram Josi Šarabi, norādot, ka minētais rīkojums apdraud Izraēlas olimpisko sistēmu, bez tam Starptautiskā olimpiskā sistēma to var uzskatīt par spiedienu uz sporta federācijām un olimpiskās konvencijas pārkāpumu.

Izmantotie resursi:
news.israelinfo.co.il