Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Latvijas pāris ceturtdaļfinālā pasaules čempionātā Standartdejās junioriem

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Latvijas pāris ceturtdaļfinālā pasaules čempionātā Standartdejās junioriem
A.Biele un M.Kravčuka ar treneri Annu Andreičuku. Foto no dejotāju privātā arhīva.

Latvijas dejotāji Artūrs Biele un Marija Elizabete Kravčuka 67 pāru konkurencē iekļuva ceturtdaļfinālā un ieguva dalītu 21.-22.vietu pasaules čempionātā junioriem (14-15.g.) Standartdejās (ST), kas norisinājās Rumānijas pilsētā Sibiu. Čempionu titulu ieguva Jegors Kisiļevs un Sofija Fiļipčuka no Krievijas.

Latvijas vadošais junioru pāris ST dejās un 10dejās Artūrs Biele un Marija Kravčuka (SDK “Dzintars”) šogad aprīlī pasaules čempionātā 10 dejās, kur valsti pārstāvēji viens pāris, iekļuva pusfinālā un izcīnīja 10.vietu. To pašu atkārtot ST dejās, kur startē divi labākie pāri no valsts, būtu pārāk sarežģīts uzdevums. Artūrs ar Mariju vairāku pāru līdzvērtīgajā cīņā par ceturtdaļfinālu iekļuva labāko divdesmit četru vidū. Lai arī Rīgas klubu “Dzintars” pārstāvošajiem liepājniekiem ceturtdaļfinālā izdevās apsteigt divus pārus un ar Kazahstānas pāri dalīt 21.-22.vietu, tomēr blīvajos rezultātos pusfināls nebija nemaz tik ļoti tālu. Biele ar Kravčuku nopelnīja 14 no 55 punktiem, līdz pusfināla divpadsmitniekam pietrūkstot 9 punktiem. Tikmēr Latvijas vicečempioni Gustavs Bergmanis un Helma Vīksna (SDK “Daugava”) savā debijā pasaules čempionātos ar austriešu pāri dalīja 31.-32.vietu. Rīdziniekiem līdz ceturtdaļfinālam pietrūka 7 punkti.

Par šī gada absolūtajiem pasaules čempioniem kļuva krievi Jegors Kisiļevs un Sofija Fiļipčuka, kuri pirms trim nedēļām uzvarēja pasaules čempionātā LA dejās, bet aprīlī bija nepārspēti 10 deju programmā. Trijniekā iekļuva arī otrs Krievijas pāris un mājinieki rumāņi, bet fināla sešinieku noslēdza Vācijas, Azerbaidžānas un Itālijas dejotāji.

Tikmēr pasaules čempionātā Senioriem II (45-55g.) 10 dejās 31 pāra konkurencē pusi apsteidza un 15.vietā ierindojās Romualdas Jokšas un Ilona Jokša.