Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Gajevskim 17. vieta Eiropas junioru kausa posmā Turcijā

Ints Megnis
Ints Megnis

Gajevskim 17. vieta Eiropas junioru kausa posmā Turcijā
Sandis Kornijenko (no kreisās), Artjoms Gajevskis un Danila Proščinko. Foto: Tatjana Bondere

Jaunais Latvijas triatlonists Artjoms Gajevskis svētdien Turcijā izcīnīja 17. vietu Eiropas junioru kausa posmā, noslēdzot savu karjeru starp junioriem.

Puišu sacensībās Gajevskis no ūdens iznāca divpadsmitajā vietā, turpinājumā riteņbraukšanā un skriešanā desmitniekā nespējot iekļūt, bet arī neatkrītot daudz zemāk. Sacensībās ļoti pārliecinoši uzvarēja ukrainis Vitālijs Voroncovs, kurš ir šī gada Eiropas junioru čempions akvatlonā (skriešana+ peldēšana+ skriešana), tuvākos sekotājus apsteidzot par vairāk nekā pusminūti. Gajevskis uzvarētājam zaudēja divas minūtes un 17 sekundes, no desmitnieka atpaliekot vien par 28 sekundēm.

Tāpat starp puišiem 33. vietu guva Danila Proščinko, kurš Gajevskim zaudēja gandrīz trīs minūtes, bet vēl vairāk nekā divas minūtes atpalika 42. vietu ieņēmušais Artūrs Liepa. Savukārt Sandis Kornijenko samierinājās ar 53. pozīciju starp 56 finišējušajiem sportistiem.

Tikmēr starp meitenēm uz starta izgāja arī abas labākās mūsu valsts juniores Daniela Leitāne un Kristiāna Maskava. Izlases līdere Leitāne kārtējo reizi aizvadīja neveiksmīgu peldēšanu, pēc tās esot pēdējā vietā. Cīnoties no beigām, arī riteņbraukšanā viņa bija nedaudz lēnāka par tautieti, tomēr skriešanā spēja Maskavu panākt un apsteigt. Noslēgumā Leitāne finišēja 21., bet Maskava 24. pozīcijā starp 32 atlētēm. Mūsu sportistes vienu no otras šķīra nedaudz vairāk nekā divas minūtes.

Šeit par čempioni ļoti pārliecinoši kļuva Barbara de Koninga no Nīderlandes, kura Leitāni apsteidza par sešām ar pusi minūtēm.

Paralēli Turcijā notika arī Eiropas sprinta kausa posms pieaugušajiem, tomēr vienīgā Latvijas pārstāve Baiba Medne nesasniedza finišu.

Ar šīm sacensībām oficiāli noslēgusies Latvijas triatlona sezona. Pavasarī par Latvijas Triatlona federācijas prezidentu kļuvušais Aigars Strauss šogad centās mūsu valsts labākajiem triatlonistiem nodrošināt maksimāli daudz starptautiskos startus, lai viņi gan izjustu šo sacensību gaitu, gan arī pārbaudītu savus spēkus starp labākajiem kontinenta atlētiem.