Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

XFL nosauc savas komandas, spēlēs septiņās NFL pilsētās

Juris Miņins
Juris Miņins

XFL nosauc savas komandas, spēlēs septiņās NFL pilsētās
Sietlas futbola stadions
Foto: AFP/Scanpix

Jaunveidojamā profesionālā amerikāņu futbola līga XFL šodien ir nosaukusi tās astoņas pilsētas, kurās no 2020. gada sezonas bāzēsies tās komandas.

Iepriekš jau ziņojām par Amerikāņu futbola alianses (AAFL) pirmajiem soļiem ceļā uz savu pirmo sezonu, taču šodien pirmie redzami soļi tieši šajā pat virzienā tika sperti no viņu tiešo konkurentu, XFL, puses, jo Vinsa Makmahona lolojums nosauca tās astoņas pilsētas, kurās bāzēsies čempionāta komandas.

Jāpiebilst, ka profesionālā amerikāņu futbola vēsturē viena līga ar nosaukumu XFL jau bija un arī tās organizētājs bija tas pats, Vinss Makmahons, kurš tolaik gan bija restlinga organizācijas WWE vadītājs. 2001. gadā šis čempionāts sākās ar tikai restlingam raksturīgu vērienu un arī visi līgas notikumi bija ar lielu šova "piešprici", taču, lai vai kā organizatori centās, kopumā pirmajā reizē XFL bija sasteigts un līdz galam nepārdomāts projekts, kurš otro sezonu tā arī nepiedzīvoja.

Nu Makmahons ir pārdevis savu daļu restlinga organizācijā un jau pirms kāda laika paziņoja, ka 2020. gadā atgriezīs XFL, kas nu būs jau daudz profesionālāks un pārdomātāks turnīrs, kurā nebūs tik daudz šova elementu, bet viss vairāk koncentrēsies uz sportu, ar mērķi padarīt spēli ātrāku un "līdzjutējiem draudzīgāku", ieviešot inovatīvus risinājumus.

Interesanti, ka par XFL dibināšanu tika paziņots ātrāk nekā savus plānus publiskus padarīja AAFL. Turklāt, AAFL starts ir paredzēts sezonai ātrāk.

Jāsaka, ka nu ir izveidojusies visnotaļ interesanta situācija, jo ilgus gadus faktiski nepastāvēja neviens čempionāts, ko varētu saukt par "zemākajām futbola līgām" un spēlētājiem bija jāizvēlas vai nu Kanādas futbola līga (CFL) vai kāda no iekštelpu futbola līgām, taču abos gadījumos tie bija mazliet citi sporta veidi. Nu šajā segmentā ir pat divas līgas.

Šodien XFL vadība paziņoja tās astoņas pilsētas, kurās būs bāzētas čempionāta komandas. Jāsaka, ka septiņās pilsētās jau ir NFL vienības – Dalasa, Hjūstona, Losandželosa, Ņujorka, Sietla, Tampabeja, Vašingtona. Savukārt astotā komanda bāzēsies Sentluisā, kur NFL vienība bija vēl pirms dažiem gadiem.

Līdz ar pilsētām ir zināmi arī stadioni, kuros spēlēs XFL komandas. Runājot vispārīgi, tās ir Ziemeļamerikas profesionālajā sportā jau zināmas arēnas, kuru ietilpība svārstās no 20 līdz pat 82 tūkstošiem skatītāju.

Jāpiebilst, ka tiešā veidā par skatītājiem XFL komandas necīnīsies ar daudz spēcīgāko NFL čempionātu, jo Nacionālās futbola līgas sezona notiek no rudens līdz ziemai, bet XFL savu sezonu, gluži tāpat kā AAFL, plāno aizvadīt no ziemas un pavasari, izspēlējot desmit nedēļu regulāro sezonu un divu kārtu izslēgšanas mačus.

Pašlaik gan nav zināmi nedz komandu nosaukumi, ne arī to galvenie treneri un spēlētāji, kas šajā čempionātā katrā komandā varēs būt 45.

Izmantotie resursi:
https://www.xfl.com/