Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Video: Viens no vadošajiem Latvijas spēlētājiem par esporta popularitāti

Mareks Gaļinskis esporta aprindās tiek uzskatīts par vienu no labākajiem “Counter Strike: Global Offensive” spēlētājiem Latvijā. Viņš pieļauj, ka esports popularitātes ziņā futbolu, hokeju un basketbolu varētu apsteigt tuvāko 20 gadu laikā. Vai tā notiks?
Vērtējums:
1 2 58 komentāri

  +1 [+] [-]

, 2018-01-05 13:01, pirms 11 mēnešiem
Nē, tā nenotiks, jo atšķirībā no futbola, basketbola un hokeja, CS, Warcraft un call of duty nav sports!
Jā, pieņemu, ka pārspēs ričuraču, monopolu un varbūt pat pokeru, bet neliekat kopā divas dažādas lietas!!!

  +2 [+] [-]

, 2018-01-05 13:04, pirms 11 mēnešiem
tommy90 rakstīja: Nē, tā nenotiks, jo atšķirībā no futbola, basketbola un hokeja, CS, Warcraft un call of duty nav sports!
Jā, pieņemu, ka pārspēs ričuraču, monopolu un varbūt pat pokeru, bet neliekat kopā divas dažādas lietas!!!
Ir jāspēj pieņēmt, kā tā visticamāk notiks. Laiki mainās. Mūsdienu jaunatne lielāka daļa zin kas notiek tajā jomā, un tā tas aizies tālāk.

  -3 [+] [-]

, 2018-01-05 13:09, pirms 11 mēnešiem
tommy90 rakstīja: Nē, tā nenotiks, jo atšķirībā no futbola, basketbola un hokeja, CS, Warcraft un call of duty nav sports!
Jā, pieņemu, ka pārspēs ričuraču, monopolu un varbūt pat pokeru, bet neliekat kopā divas dažādas lietas!!!
ja PUBG kļūs par esprota disciplīnu tad pārspēs, jo to ir interesantāk skatīties kā futbolu utt. lol un csgo man ne pāraak, bet fanu netrūkst kas tos sūdus skatās.

  +7 [+] [-]

, 2018-01-05 13:17, pirms 11 mēnešiem
Paskatieties uz šo daudz praktiskāk - "sēžot mājās" un darot to, kas tev patīk (spēlēt datorspēles), var pelnīt naudu. Kādēļ, lai kas tāds nekļūtu par ko populāru?

  -2 [+] [-]

, 2018-01-05 13:25, pirms 11 mēnešiem
ļoti cienījamais, labākais sporta portāl Latvijā.. ejiet lūdzu un ieskrieniet ar pieri pa taisno iekšā sienā! Jūs izraisāt riebumu pret visām šīm debīlajām esporta lietām.. es nespēju noticēt tam, ka jūs šo pasludinat par sportu un popularizējat to!

Varbūt sākat arī likt 18+ viģikus iekšā? Tur vismaz lielāks sports, cilvēki nosvīst..

 +10 [+] [-]

, 2018-01-05 13:25, pirms 11 mēnešiem
šitais mani drošvien ar nazīti nomočītu, lol

  +5 [+] [-]

, 2018-01-05 13:31, pirms 11 mēnešiem
Number 0 rakstīja: ļoti cienījamais, labākais sporta portāl Latvijā.. ejiet lūdzu un ieskrieniet ar pieri pa taisno iekšā sienā! Jūs izraisāt riebumu pret visām šīm debīlajām esporta lietām.. es nespēju noticēt tam, ka jūs šo pasludinat par sportu un popularizējat to!

Varbūt sākat arī likt 18+ viģikus iekšā? Tur vismaz lielāks sports, cilvēki nosvīst..
Tev ir iespēja nelasīt, izmanto to... Tev ir iespēja nepiegānīt portālu ar savām negācijām, izmanto arī to... Es labprāt izlasu rakstus un noskatos video.

  +3 [+] [-]

, 2018-01-05 13:35, pirms 11 mēnešiem
Pie iepriekšējā video lasīju daudz negāciju. Viens no komentāriem bija šāds: "Kas tā par propagandu? Esports nav sports un tam nav jābūt pie sportaziņām. Intervē jaunieti, kas pat teikumu neprot pareizi sastādīt un tādi ir dižie eportisti..." Vai nav amizanti? Cilvēks, kurš pats nav ideāls, aizrāda citiem. Bet kāpēc neaizrādi īstajiem sportistiem? Džeks runā daudz labāk nekā vairums no mūsu sabiedrības. Un kādēļ vispār mums vajadzētu nopelt citu izvēles? Turklāt nav tā, ka viņš dzīvē nav redzējis neko vairāk par datoru. Viņš sevi bija gana pierādījis, lai rastos vēlme sevi pierādīt kur citur. Viņš varēja sevi pierādīt citos veidos. Sliktākos.
Vēl bija kaut kas par propogandēšanu no spēļu izstrādātāju, IT preču ražotāju puses. Jums pašiem tas nešķiet smieklīgi? Kāds ir Latvijas tirgus šiem milžiem? Nekāds.
Pokers 2? Pokers ir azartspēle. Azartspēļu izraisīta atkarība ir kas nopietnāks. Datorspēles ir sacensība, kurā uzvar labākais attiecīgajā disciplīnā. Ideja ir diezgan tuva tam, kāda ir sporta būtība (ja aizmirstam par to, ka abos gadījumos mūsdienās galvenais ir nauda). Taču neaizmirstiet, ka datorspēles neviens nesauc par sportu, tāpēc jums nav iemesla apvainoties. Tas ir kibersports un tāds tas arī paliks.
Vēl bija ļoti daudz komentāru par veselību. No visa lasītā sapratu, ka datorspēļu spēlēšana ir veselībai mazāk draudzīga kā sports. Ar piebildi, ka amatieru sports, jo daži minēja, ka tomēr profesionālais sports ir diezgan traumatisks. Protams, atrašanās vienā pozā nav laba. Liela daļa no mums to ikdienā darbā dara un ar laiku sāk izjust to. Par redzi runājot, man ir aizdomas, ka dators to neietekmē tik lielā mērā, kā veciem cilvēkiem gribas teikt. Ir cilvēki, kuri nesēž pie ekrāniem stundām ilgi, taču viņiem jau bērnībā, jaunības gados rodas nepieciešamība valkāt brilles, un esmu, piemēram, es, kurš daudz lietojis datoru gan studiju laikā, gan darbā, taču šādu problēmu nav (nevis es domāju, ka nav, taču esmu pārbaudījis, ka nav). Līdz ar to es sliecos domāt, ka redze vairāk atkarīga no citiem faktoriem, iespējams, iedzimtības. Es gan neesmu speciālists. Atgriezīsimies pie amatieru sporta veselīguma. Sporta veidi ir daudz un dažādi, tāpēc viennozīmīgi pateikt, ka sportot ir veselīgi nav iespējams. Sirdi, piemēram, ir regulāri jātrenē. Nedomāju, ka, piemēram, 2x nedēļā noskriet 5km ir ļoti veselīgi. Vai arī reizi nedēļā pirmdienās ar čomiem paspēlēt basketbolu/futbolu vecās skolas zālē. Šajā gadījumā ne vien sirdij nav patīkami, ka tā pēkšņi vienā dienā dauzās kā traka, bet arī locītavas bieži nav priecīgas. Vai domājat, ka meniskus, krusteniskās saites visbiežāk plēš profesionālie sportisti? Stipri šaubos. Un visbiežāk tas notiek tieši ne pārāk regulāru sportisko aktivitāšu rezultātā. Vārdu sakot, arī sportot vajag ar prātu.
Cienīsim viens otru un neheitosim tos, kuri ir citādāki. Heitosim tos, kuri kaut ko it kā dara profesionāli, taču viņiem nesanāk. Un tos, kuri ir idioti. Pret pārējiem būsim draudzīgi.

P.S. Man pašam arī labāk patīk svīst no fiziskām aktivitātēm, nevis no stresa datorspēļu dēļ.

  +1 [+] [-]

, 2018-01-05 13:40, pirms 11 mēnešiem
Var pieņemt cilvēku izvēli, lai pelna naudu, nodarbojas ar to kas patīk, tikai es to nekādi nevaru nosaukt par sporta veidu.
Katram savi uzskati. Nekas nav pret datorspēlēm. Varētu arī paskatīties to, bet ne jau kā sporta veidu.
Nākotnes jaunieši būs vidēji mazkustīgāki,nesportiskāki un esports būs veids kā šiem fiziski vājajiem izpausties.

 +10 [+] [-]

, 2018-01-05 13:44, pirms 11 mēnešiem
ar GTA Vice City,Colin Mcrae arī var kko nopelnīt?

     [+] [-]

, 2018-01-05 13:47, pirms 11 mēnešiem
Headshot!!!

  +9 [+] [-]

, 2018-01-05 13:48, pirms 11 mēnešiem
Vesais18 rakstīja: Ir jāspēj pieņēmt, kā tā visticamāk notiks. Laiki mainās.
Tieši tā, laiki mainās, būs liels brīnums, ja pēc 20 gadiem tāds esports vēl pastāvēs. Tehnoloģijas iet uz priekšu tik strauji, ka nav nekāda pamata uzskatīt, ka šāds "esports" būs pat vēl 10 gadus, kamēr futbolu spēlēs arī pēc 50 gadiem.

  -4 [+] [-]

, 2018-01-05 13:56, pirms 11 mēnešiem
FUNS rakstīja: Var pieņemt cilvēku izvēli, lai pelna naudu, nodarbojas ar to kas patīk, tikai es to nekādi nevaru nosaukt par sporta veidu.
Katram savi uzskati. Nekas nav pret datorspēlēm. Varētu arī paskatīties to, bet ne jau kā sporta veidu.
Tas arī tā nav jāsauc, tas sporta apzīmējumu nes tikai žargonā, ir ļoti konkrēts tiesību avots, kas saistošs arī Latvijai, ka sports ir tikai tas, kurā ir fiziskās aktivitātes elements. Nav fiziskās aktivitātes - nav sports.

  +3 [+] [-]

, 2018-01-05 14:14, pirms 11 mēnešiem
kasagrande rakstīja: Tieši tā, laiki mainās, būs liels brīnums, ja pēc 20 gadiem tāds esports vēl pastāvēs. Tehnoloģijas iet uz priekšu tik strauji, ka nav nekāda pamata uzskatīt, ka šāds "esports" būs pat vēl 10 gadus, kamēr futbolu spēlēs arī pēc 50 gadiem.
Tu to domā tā, ka tieši šīs esporta disciplīnas nebūs vai kā esports kopumā? Jo ja par esportu kopumpā tad esi jocīgs, bet ja par šīm konkrēti, tad par piemēru cs pastāv nu jau man šķiet gadus 20, kas tev liek domāt, ka tas mainīsies?

  -4 [+] [-]

, 2018-01-05 14:23, pirms 11 mēnešiem
TRIO rakstīja: Tu to domā tā, ka tieši šīs esporta disciplīnas nebūs vai kā esports kopumā? Jo ja par esportu kopumpā tad esi jocīgs, bet ja par šīm konkrēti, tad par piemēru cs pastāv nu jau man šķiet gadus 20, kas tev liek domāt, ka tas mainīsies?
Neesmu šajā jomā speciālists, lai pārgudri spriedelētu, taču domāju, ka jebkuram ir skaidrs, ka tehnoloģju attīstība ir tik strauja, ka esports šādā formātā 20 gadus neizvilks. Protams, šādas izklaides būs, tās visticamāk būs vēl populārākas, iespējams, ka viņas joprojām dēvēs par esportu, bet formāts būs pilnīgi cits. Bet tā, protams, tikai tāda zīlēšana.

  +5 [+] [-]

, 2018-01-05 14:31, pirms 11 mēnešiem
tommy90 rakstīja: Nē, tā nenotiks, jo atšķirībā no futbola, basketbola un hokeja, CS, Warcraft un call of duty nav sports!
Jā, pieņemu, ka pārspēs ričuraču, monopolu un varbūt pat pokeru, bet neliekat kopā divas dažādas lietas!!!
'League of Legends' championships watched by...

Jau sāk apsteigt

     [+] [-]

, 2018-01-05 14:38, pirms 11 mēnešiem
kasagrande rakstīja: Neesmu šajā jomā speciālists, lai pārgudri spriedelētu, taču domāju, ka jebkuram ir skaidrs, ka tehnoloģju attīstība ir tik strauja, ka esports šādā formātā 20 gadus neizvilks. Protams, šādas izklaides būs, tās visticamāk būs vēl populārākas, iespējams, ka viņas joprojām dēvēs par esportu, bet formāts būs pilnīgi cits. Bet tā, protams, tikai tāda zīlēšana.
Varbūt pārmetīsies uz to VR sistēmu, bet tas nenotiks vēl tik drīz. Un datori būs vēl ilgu ilgu laiku. Tā kā šis koncepts būs vēl diezgan ilgu laiku.

  -2 [+] [-]

, 2018-01-05 14:38, pirms 11 mēnešiem
Vēl vairāk tizlu jauniešu Latvijai! Mednieki vakar radio SWH ņirdza, ka pogu spaidītāju paaudze tagad pat vairs nezin kā ģērbties ejot mežā

  -1 [+] [-]

, 2018-01-05 14:39, pirms 11 mēnešiem
FUNS rakstīja: Var pieņemt cilvēku izvēli, lai pelna naudu, nodarbojas ar to kas patīk, tikai es to nekādi nevaru nosaukt par sporta veidu.
Katram savi uzskati. Nekas nav pret datorspēlēm. Varētu arī paskatīties to, bet ne jau kā sporta veidu.
Nākotnes jaunieši būs vidēji mazkustīgāki,nesportiskāki un esports būs veids kā šiem fiziski vājajiem izpausties.
reto reizi mūsu viedokļi sakrīt!

     [+] [-]

, 2018-01-05 14:40, pirms 11 mēnešiem
nevis espots , bet ""datortārpu sports""šis ir

  -1 [+] [-]

, 2018-01-05 14:45, pirms 11 mēnešiem
Tetrī starp citu ar ir pasaules čempionāts

     [+] [-]

, 2018-01-05 14:58, pirms 11 mēnešiem
Sportacentrs taisa vēju, lai varētu savu domēnu eSports.lv noandalēt par augstāku cenu? Priekā!

  -2 [+] [-]

, 2018-01-05 15:01, pirms 11 mēnešiem
Šis esports tikai pierāda, kā pasaule degradējas un zaudē savu cilvēcību. Viss uz mašīnām, viss uz robotiem. Tiešām te jāpiekrīt dažiem komentāriem - nedz paši saģērbties mācēs, nedz paēst, kur nu vēl bērnus uzražot. Sēdēs savā krēslā visu pienesīs dators un tik spēlēs savas esporta spēles un pelnīs miljonus. Lai jau iet.

     [+] [-]

, 2018-01-05 15:03, pirms 11 mēnešiem
Šitais sportacentra jūzerus ar nazi paņemtu kaut tiem ieroči būtu

  +7 [+] [-]

, 2018-01-05 15:53, pirms 11 mēnešiem
comon88 rakstīja: nevis espots , bet ""datortārpu sports""šis ir
Ar ko tad šie ''datortārpi'' atšķiras no vidējā sc lietotāja, kas to vien dara, kā sēž sportacentrā un raksta glupus komentārus?

  +1 [+] [-]

, 2018-01-05 16:03, pirms 11 mēnešiem
tommy90 rakstīja: Nē, tā nenotiks, jo atšķirībā no futbola, basketbola un hokeja, CS, Warcraft un call of duty nav sports!
Jā, pieņemu, ka pārspēs ričuraču, monopolu un varbūt pat pokeru, bet neliekat kopā divas dažādas lietas!!!
200 IQ arguments

  +7 [+] [-]

, 2018-01-05 16:07, pirms 11 mēnešiem
comon88 rakstīja: nevis espots , bet ""datortārpu sports""šis ir
Es domāju, kad kopumā esports un sports ir divi atšķirīgi vārdi pēc uzbūves un nozīmes. Šīs aktivitātes saista tikai sportiskais princips, nevis līdzīgas aktivitātes. Nejauc, tie nav sinonīmi!

     [+] [-]

, 2018-01-05 16:07, pirms 11 mēnešiem
WreckLV rakstīja: Ar ko tad šie ''datortārpi'' atšķiras no vidējā sc lietotāja, kas to vien dara, kā sēž sportacentrā un raksta glupus komentārus?
HMB tas ir sports!

  -1 [+] [-]

, 2018-01-05 16:17, pirms 11 mēnešiem
Te laikam mazie un lielie datortārpi, topošie profesionāļi - esportisti, nāk un liek mīnusus katram komentāram, kurš nonicina esportu

nereāli smieties gribās par šiem pseidosportistiem..
tās ir faking datorspēles, kurā vietā tur kaut ko var attiecināt uz sportu???

veltījums pelītes spaidītājiem: pamēģinat 4x nedēļā pasportot vai nopietni patrenēties kaut vai gadu no vietas(nerunājot par padsmit vai vairāk gadiem), un tad varbūt jums pašiem daleks, ka jūs pataisat sevi par apsmieklu pinot iekšā savā figņā sportu!

  -2 [+] [-]

, 2018-01-05 16:21, pirms 11 mēnešiem
Number 0 rakstīja: Te laikam mazie un lielie datortārpi, topošie profesionāļi - esportisti, nāk un liek mīnusus katram komentāram, kurš nonicina esportu

nereāli smieties gribās par šiem pseidosportistiem..
tās ir faking datorspēles, kurā vietā tur kaut ko var attiecināt uz sportu???

veltījums pelītes spaidītājiem: pamēģinat 4x nedēļā pasportot vai nopietni patrenēties kaut vai gadu no vietas(nerunājot par padsmit vai vairāk gadiem), un tad varbūt jums pašiem daleks, ka jūs pataisat sevi par apsmieklu pinot iekšā savā figņā sportu!
doma Bingo spēlēšana ar ir sports?

     [+] [-]

, 2018-01-05 16:22, pirms 11 mēnešiem
WreckLV rakstīja: Ar ko tad šie ''datortārpi'' atšķiras no vidējā sc lietotāja, kas to vien dara, kā sēž sportacentrā un raksta glupus komentārus?
Viņiem nemaksā par to

  +1 [+] [-]

, 2018-01-05 16:22, pirms 11 mēnešiem
comon88 rakstīja: doma Bingo spēlēšana ar ir sports?
esports!

  -2 [+] [-]

, 2018-01-05 17:32, pirms 11 mēnešiem
Ejiet di*st ar to e-sportu.

  +5 [+] [-]

, 2018-01-05 17:32, pirms 11 mēnešiem
Šo nekādi nevar saukt par sportu. Šis viss pielīdzināms galda spēlēm, tikai digitālvidē . Ja cilvēkiem patīk skatīties galda spēles - ok lai iet bet tas nav sports.

  -1 [+] [-]

, 2018-01-05 18:01, pirms 11 mēnešiem
Man patīk kā liela daļa apvainojas, tiek aizvainot ar to, ka datorspēļu sacensību definīcijā ir iekļauts vārds "sports". Ko tieši jums tas dzīvē maina? Kāpēc tā aizkaitina? Tagad pēkšņi visi beigs nodarboties ar fizisku sportu un ies tikai spēlēt datoru, jo sanāk, ka tā ir nodarbošanās ar "sportu"?
Saprotu, ka daļa ir tādi, kuri vienkārši negrib, lai sīkie nosēž visu dienu pie datora un degredējas gan fiziski, gan mentāli.
Tas, ka tauta nespēj pieņemt kaut kādas pārmaiņas, kaut ko jaunu, kas notiks tā vai tā, nenozīmē, ka tas uzreiz ir slikts. Klasiska penšu domāšana - labāks ir vecais, jo to saprot.
1 2 58 komentāri