Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Iejāde - viens no skaistākajiem sporta veidiem pasaulē

Andrejs Siliņš

Iejāde - viens no skaistākajiem sporta veidiem pasaulē
Airisa Penele

Ja šķēršļu pārvarēšana ir dinamiska un bīstama nodarbe, tad par iejādi var droši teikt, ka tas ir viens no skaistākajiem sporta vaidiem pasaulē. Graciozās zirga kustības un sarežģītie jāšanas elementi sniedz estētisku baudījumu un neatstāj vienaldzīgu nevienu skatītāju.

Šobrīd Latvijā ir četras vadošās sportistes – Airisa Penele, Agnese Liepiņa, Agnese Kukaine un Tatjana Maļikova. Pārsvarā visas sportistes piedalās sacensībās pašas ar saviem zirgiem.

Airisa Penele ar zirgu Ravels šobrīd Latvijā ir absolūtā līdera pozīcijā. Vērojot iejādes sacensības vai paraugdemonstrējumus, grūti iedomāties, cik lielu darbu un milzīgas pūles prasa zirga sagatavošana vidējam un augstam līmenim (Vidējā Balva un Grand Prix). Pašreiz Ravels ir mūsu valsts labākais iejādes zirgs, sagatavots startam augstākajā līmenī.

Penele ar Ravelu regulāri piedalās Grand Prix sacensībās ne tikai Latvijā, bet arī Polijā, Lietuvā un Igaunijā. Šogad sacensībās, kas notika 14. septembrī Polijā CDI-W Vroclavā (Polija) Grand Prix Freestyle kopvērtējumā ieguva 7. vietu ar 66,60%, kas ir lielisks rezultāts.

Mēs visi ar ļoti lielu nepacietību gaidīsim nākamo sezonu un ar lielu interesi vērosim šī tandēma rezultātus.

Rakstu sagatavoja
Madara Penele

     [+] [-]

, 2008-12-04 16:54, pirms 11 gadiem
Domāju gan iejāt var loti skaisti