Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Jelgavā pasaules kausa posmā ziemas peldēšanā piedalījušies ap 250 dalībnieku

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Pagājušajā nedēļas nogalē Jelgavā norisinājās vienpadsmitais Jelgavas Roņu Kauss ziemas peldēšanā, kas bija arī šīs sezonas pirmais Starptautiskās Ziemas peldēšanas federācijas (IWSA) Pasaules Kausa posms. Ap 250 dalībnieku no sešpadsmit valstīm, ieskaitot arī no citiem kontinentiem, divas dienas akvatorijā starp Driksas un Mītavas tiltiem sacentās 8 individuālajās disciplīnās trijos peldēšanas veidos.

Saulainos laika apstākļos un ar 9 grādu ūdens temperatūru, kas priekš ziemas peldētājiem ir silts ūdens, Jelgavā augstā organizācijas līmenī aizvadīts šīs sezonas pirmais pasaules kausa posms ziemas peldēšanā, izpelnoties arī Starptautiskās Ziemas peldēšanas asociācijas (IWSA) prezidentes atzinīgus vārdus. Kopā ar pasaules kausa posmu, kas Jelgavā notika piekto gadu pēc kārtas, norisinājās arī vienpadsmitais „Jelgavas Roņu Kauss ” un šīs sezonas pirmais Latvijas čempionāta posms, ko rīkoja ziemas peldētāju klubs «Jelgavas Roņi». Uz Jelgavu bija atbraukuši ziemas peldētāji no vairākām Latvijas pilsētām, kā arī no Igaunijas, Krievijas ASV, Lielbritānijas, Somijas, Īrijas, Polijas, Dānijas, Vācijas, Austrijas, Čehijas, Zviedrijas, Austrālijas, Čīles, Argentīnas un Brazīlijas.

Dalībnieki veica peldējumus 25m, 50m, 100m brasā, 25m tauriņstilā, 25m, 50m, 100m un 450m brīvajā stilā, kā arī sacentās komandu stafetēs 4x25m aukstā ūdenī. No Latvijas pārstāvjiem visvairāk godalgoto vietu izcīnīja Andis Bukonts, Juris Andžāns, Viktorija Gedroviča, Inga Gedroviča, Ivans Bergmanis, kā arī Aleksandrs Jakovļevs Jr, Mihails Petrisins, Inga Ozoliņa, Kristīne Rāte, Artjoms Petrovs, Aleksandrs Jakovļevs, Inese Puriņa, Gunta Ostrovska, Valentīna Ļeonova, Jeļena Kovaļova, Aleksandrs Mihaiļenko.

Nākamais pasaules kausa posms paredzēts decembra sākumā Tjumeņā (Krievija), bet pasaules čempionāts norisināsies februārī Slovēnijā. Tikmēr nākamās lielākās sacensības Latvijā paredzētas nākamā gada 25.janvārī, kad Liepājā notiks nākamais Latvijas čempionāta posms.