Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Latvijas smaiļotāju četriniekam 16. vieta pasaules U23 čempionātā

Ints Megnis
Ints Megnis

Latvijas smaiļotāju četriniekam 16. vieta pasaules U23 čempionātā
Smaiļotāju četrinieku sacensības Latvijas čempionātā. Foto: Inga Zaļupe

Rumānijā notiekošā pasaules junioru un U23 čempionāta noslēdzošajā dienā svētdien uz starta izgāja pieci Latvijas sportisti divās laivās, pie 16. vietas tiekot U23 grupas smaiļotāju četriniekam 500 metru distancē Naurim Tomsonam, Jēkabam Kalendam, Edvardam Ceipem un Aigaram Cīrulim.

Latvijas kvartets vispirms svētdien ieņēma ceturto vietu savā pusfināla braucienā, tikai par 0,2 sekundēm atpaliekot no trijnieka un vietas A finālā. Līdz ar to nācās airēt B finālā, kurā sniegums bija mazāk veiksmīgs - latvieši bija gandrīz sešas sekundes lēnāki nekā divas ar pusi stundas iepriekš, samierinoties ar septīto vietu braucienā un 16. pozīciju summā.

Tāpat svētdien 500 metru distancē vieninieku sacensībās uz starta izgāja U23 grupas smaiļotājs Roberts Altmanis, bet viņš savā pusfināla braucienā bija vien septītais, par 0,074 sekundēm atpaliekot no sestās pozīcijas un vietas B finālā, kas lika noslēgt čempionātu.

Kā zināms, sestdien smaiļotājs Roberts Akmens kļuva par pasaules U23 čempionu 200 metru distancē, kamēr tikpat garā distancē kanoe sacensībās sestais U23 vecuma grupā bija Ansis Grišāns.

Latviju sacensībās kopā pārstāvēja 26 sportisti. Pirms pāris nedēļām notika Eiropas junioru un U23 čempionāts, kurā labākais bija U23 grupas smaiļotājs Aldis Vilde, izcīnot ceturto vietu 1000 metros, bet kanoe airētājs Roberts Lagzdiņš U23 vecuma grupā bija piektais 1000 metru distancē.