Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Latvijas ziemas čempionātā konkūrā uzvar Laura Penele

Latvijas ziemas čempionātā konkūrā uzvar Laura Penele

Laura Penele
Foto: LJF

Jāšanas sports 2016

Sestdien un svētdien, 1. un 2. aprīlī, sporta centra “Kleisti” slēgtajā manēžā notika Latvijas Jātnieku federācijas Ziemas čempionāta piektā, izšķirošā posma sacensības jāšanas sportā šķēršļu pārvarēšanā, un tika pasniegti kausi kopvērtējuma pirmo trīs vietu ieguvējiem sešās zirgu un sportistu vecuma un meistarības grupās. Čempiona titulu pieaugušo konkurencē kopvērtējumā izcīnīja Laura Penele no zemnieku saimniecības “Lielceri”.

Kopvērtējumā pieaugušo konkurencē pēc piecu posmu rezultātiem, vērtējot četrus labākos no tiem, uzvarēja Laura Penele (z/s “Lielceri”), otro vietu izcīnīja Aigars Bregže (z/s “Lielceri”) un trešo vietu ieguva Sergejs Šakurovs (Rīgas jātnieku klubs).

Sacensību sarežģītākais bija konkūrs ar 135 cm augstiem šķēršļiem, ko maršrutu sastādītājs Ivo Miķelsons bija veidojis godam, Grand Prix statusam atbilstoši sarežģītu. Bija paredzēta pārlēkšana, taču no 11 sportiskajiem duetiem distanci bez soda punktiem veica tikai divi – Ģirts Bricis ar Dunau (RJSK “Sport de Lux” un Sergejs Šakurovs ar Arbatu (Rīgas jātnieku klubs. Abi jātnieki vienojās par dalītu vietu, nestartējot pārlēkšanā, kas šādā gadījumā bija nevis pirmā, bet pēc sacensību noteikumiem – otrā. Trešā vieta šajā maršrutā Laurai Penelei ar Dundas VDM (z/s “Lielceri”), kura bija ātrākā no sportistiem, kuri distanci veica ar 4 soda punktiem.

Latvijas 2017. gada ziemas čempione pieaugušo konkurencē – 21 gadu vecā Latvijas Lauksaimniecības universitātes studente, kura trenējas zemnieku saimniecībā “Lielceri” Jaunmārupē – Laura Penele: “Man šī uzvara ir liels panākums, jo pirmo gadu nopietni startēju pieaugušo konkurencē. Sezona iesākusies ļoti labi, es tikai vēlētos, lai vairāk jauniešu pievienotos galvenajai konkurencei, jo pēdējā laikā es esmu vienīgā. Sacensību maršruts tiešām bija sarežģīts, to daudzi atzina un par to liecina arī rezultāti, – tikai divi sportisti startēja bez soda punktiem, bet man patika, – maršruts bija atbilstošs finālam, bija, ko strādāt un par ko padomāt, lai distanci veiktu bez kļūdām. Uzvara kopvērtējumā zināmā mērā ir arī laimes spēle, jo es visos posmos startēju ar diviem zirgiem, un mums pašiem pirms starta jānosaka tas, kurš būs pirmais un dos punktus kopvērtējumā. Es vienmēr liku uz Dundasu, un viņš mani nepievīla un izdarīja visu pareizi, tikai vienā posmā labākais bija otrais zirgs. Domāju, ka tas ir pareizi un arī interesanti, ka mēs paši izvēlamies labāko zirgu, lai būtu līdzīgāka situācija tiem sportistiem, kuriem nav privilēģiju startēt ar diviem vai pat trim zirgiem.”

Citos piektā posma maršrutos uzvarēja: Nr. 1, šķēršļu augstums līdz 105 cm, sacensības 2 fāzēs, piedalās zirgi līdz 5 g. v. – Terēze Zalte ar Hertog Jan (SIA “ZA Kocēni”); Nr. 2, 110 cm, ātruma maršruts, bez ierobežojumiem dalībniekiem – Sergejs Šakurovs ar Lula (Rīgas JSK); Nr. 3, 120/125 cm, 2 fāzēs, ar handikapu, piedalās zirgi līdz 6/7 g. v. – Andis Vārna ar Faryjan E (SK “Quattro”); Nr. 4, 120 cm, akumulācijas sacensības ar džokeri, bez ierobežojumiem dalībniekiem – Maira Leja ar Silver Rose (“Baltic Equestrian Team”); Nr. 6, 120/125 cm, ātruma maršruts ar handikapu, piedalās juniori un jaunie jātnieki – Magdalēna Pildere ar Korida (JSK “Zāgkalni”); Nr. 7, 70 cm, 2 fāzēs, piedalās jātnieki ar 1. un 2. grupas ponijiem – Anna Čakstiņa ar Veto (JSK “Demora”); Nr. 8, 90 cm, ātruma maršruts, bez ierobežojumiem dalībniekiem – Paula Pikāne ar Kelly (z/s “Lielceri”); Nr. 9, 100 cm, 2 fāzēs, piedalās amatieri – Ilze Krūmiņa ar Pekinu (JSK “EquiLat”); Nr. 10, 110 cm, 2 fāzēs, piedalās bērni līdz 16 g. v. – Kārlis Lipšāns ar Lordanu (JSK “Princis”; Nr. 11, 110 cm, 2 fāzēs, bez ierobežojumiem dalībniekiem – Guntars Siliņš ar Fleedwood (JSK “Mežstrazdiņi”); Nr. 12, 120 cm, ātruma maršruts, bez ierobežojumiem daībniekiem – Anete Paula Stakinova ar Kalvinu (RJSK “Sport de Lux”).

Latvijas Ziemas čempionāts šķēršļu pārvarēšanā, kopvērtējuma godalgoto vietu ieguvēji

Pieaugušie
1. Laura Penele (z/s “Lielceri”) 71 p.
2. Aigars Bregže (z/s “Lielceri”) 69
3. Sergejs Šakurovs (Rīgas jātnieku klubs) 68

Juniori līdz 18 g. v. un jaunie jātnieki līdz 21 g. v.
1. Sabīne Siliņa (JSK “Mežstrazdiņi”) 79
2. Sintija Semeņkova (JSK “Kriķi”) 71
3. Magdalēna Pildere (JSK “Zāgkalni”) 66

Bērni līdz 16 g. v.
1. Laura Luīze Leinerte (JSK “Mežstrazdiņi”) 68
2. Elizabete Krista Juraša (SIA “Burtnieku ZA”) 66
3. Elizabete Griķe (Mēmeles JSK) 64

Amatieri
1. Ilze Krūmiņa (JSK “EquiLat”) 68
2. Līva Girgensone-Čačka (JSK “Mustangs”) 67
3. Svetlana Lopatina (JSS “Kleisti”) 58

Zirgi līdz 5 g. v.
1. Terēze Zalte ar Hertog Jan (SIA “ZA Kocēni”) 84
2. Valters Celms ar Caransa (JSS “Kleisti”) 67
3. Nikolajs Zaicevs ar Rigli Vu (SIA “Burtnieku ZA”) 50

Zirgi līdz 6/7 g. v.
1. Andis Vārna ar Faryjan E (SK “Quattro”) 71
2. Sabīne Siliņa ar Fantast (JSK “Mežstrazdiņi”) 66
3. Aigars Bregže ar Avellyna (z/s “Lielceri”) 57

Plašāka informācija LJF mājaslapā SigmaNet
LJF Preses dienests

Tev jābūt autorizētam,