Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Latvijas badmintonisti mačsacīkstē pārliecinoši zaudē Igaunijai

Ints Megnis
Ints Megnis

Latvijas badmintonisti mačsacīkstē pārliecinoši zaudē Igaunijai
Latvijas un Igaunijas badmintonisti. Foto: Latvijas Badmintona federācija

31. jūlijā Igaunijas pilsētā Tartu pirmoreiz notikušajā Latvijas un Igaunijas badmintona jauniešu un pieaugušo izlašu savstarpējā sacensībā šoreiz pārliecinošu uzvaru guva mūsu ziemeļu kaimiņi. Igaunijas spēlētāji šogad uzvarēja 28 no 36 savstarpējām spēlēm. Igauņi labāki bija 56 setos, kamēr latvieši 21. Igauņu jaunieši un juniori bija spēcīgāki arī abās komandu spēlēs "Badminton100" formātā.

U13, U15, U17, U19 vecuma grupās bija astoņas spēles, tai skaitā divas zēnu un meiteņu vienspēles, viena zēnu un meiteņu dubultspēle, kā arī divas jauktās dubultspēles. Vēl bija arī viena zēnu vienspēle U11 vecumā, viena vīriešu vienspēle 35+ senioriem, kā arī viena elites grupas vīriešu vienspēle un viena vīriešu dubultspēle. Sacensību noslēgumā paralēli notika divas komandu spēles "Badminton100" formātā, turklāt vienā komandā spēlēja U13 un U15 vecuma bērni, bet otrā spēlē U17 un U19 vecuma jaunieši, tādējādi katrā izlašu spēle sastāvēja no 10 maiņām, tās veicot uzvarošai komandai izcīnot 10., 20., 30., 40., 50., 60., 70., 80. un 90. punktu, Uzvar komanda, kura pirmā sasniedz 100. punktu.

Igaunijas U13/U15 jauniešu izlase uzvarēja Latvijas jauniešus ar rezultātu 100:84, bet Igaunijas U17/U19 izlase bija pārāka ar rezultātu 100:80.

Šogad Latvijas un Igaunijas draudzības sacensībās akcents tika likts uz jauniešu un junioru sacensībām, bet nākamgad formātu plānots papildināt arī ar U9 un U11, pieaugušo un senioru sacensībām.

“Jā, pirmo draudzības sacensību rezultāts nav iepriecinošs, bet tas atbilst mūsu šī brīža spēku samēram. Šādu rezultātu arī prognozējām. Taču vienlaicīgi tas ir arī kā atskaites punkts. Nākamgad tiksimies atkal, tad arī skatīsimies uz tendencēm. Gribētos katru gadu redzēt arvien vairāk latviešu uzvarētas spēlēs un setus,” stāsta Latvijas Badmintona federācijas valdes loceklis un Atlētu komisijas vadītājs Viesturs Bajārs, kurš arī pats spēlēja, 35+ vecuma vīriešu vienspēlēs izcīnot vienu no astoņām Latvijas uzvarām.

Iniciatīva rīkot šādas Latvijas un Igaunijas draudzības sacensības tika publiski izziņota 22.jūnijā, kad Latvijā un Igaunijā kopīgi piemin Cēsu kaujas, kuras būtiski ietekmēja vēlāko Latvijas un Igaunijas valsts izveidi. Nākamgad ieplānots, ka šādas sacensības notiku Cēsis, otrdienā, 22.jūnijā. Latvijas un Igaunijas vienošanās nosaka, ka spēļu sarakstu piedāvā tā valsts, kura dodas ciemos, ņemot vērā to, cik un kādi spēlētāji piekrituši braukt, savukārt uzņemošā valsts pieteiktajiem viesiem nodrošina atbilstoša līmeņa pretiniekus.

“Tās ir ne tikai draudzības spēles badmintonā, tas ir arī formāts, kā uzturēt draudzības attiecības ar kaimiņvalsts kolēģiem, jo pēc spēlēm ir kopīgas vakariņas, kad pieredzē var dalīties federāciju amatpersonas, abu valstu badmintona treneri, spēlētāji un badmintona klubu vadītāji,” ieceri skaidro Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds. "Nozīmīga ir arī sacensību sportiskā sadaļa, jo daudzviet šādas sacensības visdažādākajos sporta veidot ir līdzjutēju un mediju ļoti iecienītas. Kā piemēru varu minēti "Ryder Cup" golfā, kad savā starpā spēlē ASV un Eiropas izlases. Cik zinu, katru gadu savā starpā tiekas arī Latvijas un Igaunijas skvoša un golfa komandas. Savukārt Igaunijas badmintona treneris Marts Siliksārs kā piemēru zināja nosaukt ļoti populārās Somijas un Zviedrijas ikgadējās vieglatlētikas sacensības. Arī badmintons ir individuāls sporta veids, taču par komandas spēlēm, tai skaitā klubu, bet jo īpaši valstsvienību līmeni, vienmēr ir papildus interese. Ļoti svarīgi šādas sacensības ir rīkot tieši šobrīd, kad starptautiskie turnīri joprojām nenotiek Covid-19 dēļ. Šāda iniciatīva ir motivējoša spēlētājiem, vecākiem, treneriem un klubiem. Tas uztur interesi par badmintonu arī sponsoriem, līdzjutējiem un medijiem. Lai ir kustība!"

“Latvijas badmintona spēlētājiem un treneriem sparinga spēles ar igauņiem ir ļoti nozīmīgas, objektīvi atzīstot, ka Igaunijas badmintons ir attīstītāks. Igaunijas spēlētājiem ir pieredze olimpiskajās spēlēs un pasaules čempionātos, Igaunijas spēlētāji vairākkārt uzvarējuši pasaules reitinga badmintona turnīros, tai skaitā arī Jelgavā notiekošajos "Yonex Latvia International",” piebilst Rozenvalds.

Līdzīga tradīcija jau iepriekš tika aizsākta starp Latvijas un Lietuvas badmintona valstsvienībām, tam kā piemērotāko datumu izvēloties 22.septembri, kad Latvijā un Lietuvā oficiāli atzīmē Baltu vienības dienu. Iepriekš Latvijas un Lietuvas valstsvienību spēles notika Lietuvas pierobežas pilsētā Birži, taču šogad Latvijas un Lietuvas labākie spēlētāji plāno tikties Rīgā, Eiropas sporta nedēļas 2020 pasākumu ietvaros.

     [+] [-]

, 2020-08-01 20:30, pirms 4 dienām
Pārliecinošs sniegums, pārliecinošs rezultāts.