Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:296, Did:0, useCase: 0

Porjē revanšējas Alvaresam un gaida Nurmagomedovu

Krišjānis Pundurs
Krišjānis Pundurs

Porjē revanšējas Alvaresam un gaida Nurmagomedovu
Dastins Porjē
Foto: The Canadien Press/PA Images/Scanpix

Kalgarī aizvadīts cīņu šovs ''UFC on FOX 30'', kur vakara galvenajā cīņā tikās divas vieglā svara divīzijas zvaigznes - Dastins Porjē (24-5) un bijušais UFC čempions Edijs Alvaress (29-6). Spraigajā duelī virsroku guva Porjē, kurš kļuvis par vienu no galvenajiem titula pretendentiem.

Edijs Alvaress un Dastins Porjē vienu savstarpēju cīņu jau bija aizvadījuši - abi aci pret aci tikās pagājušā gada maijā cīņu šovā ''UFC 211'', tomēr cīņas rezultāts tika anulēts, jo Alvaress pa pretinieka galvu izpildīja neatļautu sitienu ar ceļgalu, Porjē vairs nespējot cīņu turpināt. Nu šis duelis tika sarīkots atkārtoti, un ļoti intriģējošajā un pavērsieniem pagātajā vieglā svara kategorijā šīs cīņas uzvarētājs varētu kļūt par nākamo pretinieku čempionam Habibam Nurmagomedovam (26-0).

Cīņas pirmajā raundā aktīvāks bija Alvaress, kurš vairāk mērķēja sitienus pa Porjē ķermeni un kājām. Jāatgādina, ka Porjē iepriekšējā cīņā, kur uzveica Džastinu Geiči (18-2), pamatīgi apskādēja kāju, un Alvaress centās līdz galam paveikt to, kas neizdevās Geiči. Porjē tikmēr centās ieturēt distanci un saasināt cīņu ar veiksmīgām kombinācijām un meklēt caurumus Edija aizsardzībā.

Alvaress vairākkārt centās arī cīņu pārvest uz grīdas, un otrā raunda sākumā amerikānim pirmoreiz izdevās nogāzt pretinieku, tiesa, šoreiz briesmās nonāca Edijs pats, Dastinam sažņaudzot pretinieka kaklu. Tiesa, Alvaress no bīstamās situācijas izkļuva un atkal nonāca vadošajā pozīcijā. Porjē bija iespiests pie žoga un šķita, ka Alvaress ir pāris veiksmīgu sitienu attālumā no uzvaras. Taču tad, gandrīz tajā pašā brīdī, kad pirmajā abu cīkstoņu duelī, Alvaress izpildīja neatļautu sitienu, šoreiz ar elkoni.

Nekavējoties iejaucās ringa tiesnesis, abus izšķirot un izsakot aizrādījumu Alvaresam. Cīņa gan varēja turpināties. Atkal ticis uz kājām, ar pamatīgu jaudu uz priekšu devās Porjē. Dastinam izdevās uzlauzt pretinieka aizsardzību ar spēcīgiem sitieniem ar ceļgaliem un rokām. Edijs manāmi sāka grīļoties, bet Porjē pacietīgi turpināja izdarīt sitienus. Precīzs trāpījums ar elkoni nogāza pie žoga piespiedušos Alvaresu, tiesnesim cīņu apturot otrā raunda izskaņā.

''Tas sitiens ar elkoni trāpīja man pa plecu, tas nebija sāpīgs,'' teica Porjē, ''tomēr tas nav atļauts. Edijs pēc tam teica, ka es esot uzvarējis tikai tāpēc, ka tiesnesis mūs piecēlis, bet tās ir muļķības.'' Porjē bija skaidri arī nākotnes nodomi: ''Paskatieties uz manu cīņu bilanci..esmu uzvarējis trīs bijušos čempionus pēc kārtas. Habib, kur tu esi?''

Pastāv ļoti reāla iespēja, ka amerikānis nākamo cīņu varētu aizvadīt tieši pret čempionu Nurmagomedovu. Krievs pats iepriekš atzinis, ka, viņaprāt, tieši Alvaresa - Porjē dueļa uzvarētājs būtu pelnījis cīnīties par titulu. Traumēts joprojām ir bijušais pagaidu čempions Tonijs Fergusons (25-3), tāpat nav zināms, kad cīņu apritē atgriezīsies Konors Makgregors (21-3).

Vakara otrajā galvenajā cīņā pēc vairāk nekā gada pārtraukuma astoņstūrī atgriezās bijušais UFC pusvieglā svara čempions brazīlietis Hosē Aldo (27-4), kurš šova otrajā galvenajā cīņā pieveica Džeremiju Stīvensu (28-15). Abi cīkstoņi iesaistījās mežonīgās sitienu apmaiņās, tomēr virsroku guva Aldo, kurš pirmajā raundā ļoti spēcīgi trāpīja pa Stīvensa aknu, noguldot amerikāni zemē un tur arī cīņu pabeidzot.

UFC on FOX 30, main card, rezultāti

C.UzvarētājsZaudētājsSvara kategorijaMetodeRaunds
1.Dustin PoirierEddie AlvarezLightweightTKO (strikes)2 (4:19)
2.Jose AldoJeremy StephensFeatherweightTKO (strikes)1 (4:19)
3.Joanna JedrzejczykTecia TorresStrawweight (W)Decision (unanimous)3 (5:00)
4.Alexander HernandezOlivier Aubin-MercierLightweightDecision (unanimous)3 (5:00)