Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:296, Did:0, useCase: 0

"UFC 249" risināsies aiz slēgtām durvīm, norises vietu patur noslēpumā

Krišjānis Pundurs
Krišjānis Pundurs

"UFC 249" risināsies aiz slēgtām durvīm, norises vietu patur noslēpumā
Habibs Nurmagomedovs. Foto: AP/Scanpix

Ilgi gaidītā cīņa starp UFC vieglā svara čempionu Habibu Nurmagomedovu (28-0) un Toniju Fergusonu (25-3), tāpat kā viss "UFC 249" cīņu šovs, kurš paredzēts 18. aprīlī, risināsies aiz slēgtām durvīm, sarunā ar "Yahoo Sports" žurnālistu Kevinu Aioli atzina UFC prezidents Deina Vaits. Tiesa, precīzu lokāciju viņš vēl negrasījās atklāt.

Viena no visu laiku gaidītākajām MMA sporta cīņām starp dagestāni Habibu Nurmagomedovu un amerikāni Toniju Fergusonu iepriekš dažādu iemeslu dēļ tikusi atcelta jau četras reizes, un UFC prezidents Deina Vaits dara visu iespējamo, lai nepieļautu arī piekto šādu gadījumu koronavīrusa pandēmijas dēļ. Pasaules vadošās MMA sporta organizācijas priekšnieks iepriekš izteicies, ka viņam "nospļauties par koronavīrusu" un ka pasaules skarbāko sporta veidu atspoguļo lielākie vārguļi pasaulē".

Sākotnēji ''UFC 249" cīņu vakaru bija paredzēts aizvadīt Bruklinā, taču UFC nācās meklēt jaunu norises vietu, ņemot vērā arī pulcēšanās ierobežojumus. Gatavību pielāgoties apstākļiem apliecinājuši arī cīkstoņi - Fergusons bijis mazāk atvērts medijiem, taču zināms, ka Nurmagomedovs ASV noteikto ierobežojumu dēļ bijis spiests pārtraukt savu treniņnometni tur un atgriezies Krievijā, lai turpinātu trenēties mājās.

UFC vieglā svara čempions Nurmagomedovs iepriekš paudis pārliecību, ka UFC bosam Vaitam izdosies atrast jaunu cīņas norises vietu. Tagad to apstiprinājis arī pats UFC prezidents: "Zinu, kur tā notiks. Taču vēl neesmu gatavs to atklāt.'' Vaits apliecināja, ka šobrīd tiekot risinātas visas formalitātes, kas saistītas ar ceļošanu, loģistiku.

''Protams, ka katru nedēļu, kad organizējam cīņu šovus dažādās vietās, ir dažādas ar loģistiku saistītas problēmas, notiek milzum daudz lietu. Mēs ar to tiekam galā. Šajā biznesā esam jau 20 gadus. Esam labākie tajā. Tā cīņa notiks tajā datumā [18. aprīlī] un visa pasaule varēs to skatīties pay-per-view," pauda Vaits.

Iepriekš baumas par potenciālo lielās cīņas norises vietu izskanēja no Habiba nometnes - proti, cīkstoņa tēvs Abdulmanaps Nurmagomedovs sarunā ar Krievijas medijiem atklāja, ka "UFC 249", iespējams, varētu pārcelt uz Dubaiju, tomēr Vaits šādu informāciju pagaidām nav apstiprinājis.

"Visi, kas tajā [cīņas organizēšanā] būs iesaistīti, tur būs tāpēc, ka to vēlas darīt, nevis tāpēc, ka kāds to viņiem ir uzspiedis. Tur nebūs neviena fana, tas būs slēgts pasākums. Un, ticiet man, mēs nesākām domāt par drošību tikai tad, kad uzradās koronavīruss, OK? Veselība un drošība ir lietas, par ko esam domājuši jau ilgi pirms vīrusa un par kurām domāsim arī pēc tam. Tā mums [UFC] ir normāla lieta," atzīst UFC boss.

"Ja cīņa noritēs pie tukšām tribīnēm, vai tas ietekmēs Habibu? Kāpēc lai tas viņu ietekmētu? Cīņa var notikt kaut zem ūdens vai kosmosā,'' izteicies Nurmagomedova tēvs.

Izmantotie resursi:
https://www.mmafighting.com/2020/3/...
https://mmajunkie.usatoday.com/2020...
https://www.sports.ru/boxing/108447...