Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:296, Did:0, useCase: 0

Geičī: "Nepieņēmu pagaidu čempiona jostu, jo vēl priekšā Habibs"

Rolands Eliņš

Geičī: "Nepieņēmu pagaidu čempiona jostu, jo vēl priekšā Habibs"
Džastins Geičī. Foto: AFP/Scanpix

Cīņu šova UFC249 galvenā cīņā uzvaru guvušais Džastins Geičī paskaidrojis, kādēļ no sākuma noraidīja UFC pagaidu čempiona jostu vieglajā svarā, kamēr organizācijas prezidents Deina Vaits izteica viedokli, ka Geičī pārspētais Tonijs Fērgusons nebija cīņai 100% gatavs tās pārcelšanas dēļ.

Džastins Geičī sacentās ar Toniju Fērgusonu cīņā par UFC pagaidu čempiona titulu, jo vieglā svara kategorijas čempions Habibs Nurmagomedovs savu titulu šobrīd aizstāvēt nevarēja pandēmijas radīto ierobežojumu dēļ. Geičī pēc uzvaras piektajā raundā uzreiz saņēma pagaidu čempiona jostu, taču ātri vien to noņēma un ringa intervijā izteicās, ka „pagaidīs īsto jostu”.

Geičī vēlāk savu rīcību paskaidroja, norādot, ka tajā mirklī tā viņam lika darīt viņa sportiskais azarts: „Man ir jābūt tādam noskaņojumam, lai tiktu galā ar tādu izaicinājumu kā Habibs. Es nevaru domāt par sevi kā čempionu, jo, pirmkārt, es vēl tāds neesmu, un, otrkārt, vēl priekšā ir Habibs. Nevaru kļūt pašapmierināts.”

Geičī un Fērgusona cīņa, kas nāca plānotās Fērgusona un Habiba cīņas vietā, tika atlikta no 18. aprīļa uz devīto maiju. Geičī atzina, ka viņam papildus trīs nedēļas sagatavošanās laika nāca par labu, jo viņš varēja ne tikai turpināt fizisko sagatavošanos, bet arī noskaņoties cīņai mentāli.

UFC prezidents Deina Vaits savukārt izteicās, ka cīņas pārcelšana nākusi par sliktu Fērgusonam. Vaits augstu novērtēja Fērgusona izturību un atzīmēja Geičī sniegumu, taču izteica viedokli, ka uz Fērgusonu lielu iespaidu atstāja tas, ka viņš mēneša laikā nometa svaru divreiz: „Domāju, ka Tonijs šajā cīņā neizskatījās savā labākajā formā. Viņš bija palēns, kas, manuprāt, saistāms ar to, ka īsā laika posmā viņam divreiz vajadzēja nomest svaru pirms cīņas. Tas noteikti var ietekmēt. Taču viņa izturība ir apbrīnojama. Neviens nevar uzņemt Geičī sitienus un izturēt tā, kā to darīja Tonijs.”

Tiek ziņots, ka Fērgusons, kuram svētdienas rītā aprāvās 12 uzvaru sērija, ir konstatēts sejas kaula lūzums, kura sadziedēšanai būs nepieciešams krietns laiciņš. Fērgusona un Habiba cīņa bija ilgi gaidīta un pamatīgi nokaitēta, taču pēc Fērgusona zaudējuma un savainojuma Nurmagomedovs piedāvāja nolikt kara cirvi malā.

„Lai kas arī notika, tas notika pagātnē,” Fērgusonam sociālajā tīklā „Twitter” rakstīja Nurmagomedovs. „Galvu augšā, Tonij, ceru, ka ar tevi un tavu ģimeni viss kārtībā. Kad tavs dēls paaugsies, viņš būs lepns par tevi.”

Izmantotie resursi:
https://www.mmafighting.com/2020/5/...