Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:296, Did:0, useCase: 0

Trīs jostas, seši tīkotāji: UFC zvaigznes kārtos rēķinus ''Cīņu Salā"

Krišjānis Pundurs
Krišjānis Pundurs

Trīs jostas, seši tīkotāji: UFC zvaigznes kārtos rēķinus ''Cīņu Salā"
Vai Horhem Masvidalam izdosies pagarināt savu zvaigžņu stundu? Foto: imago images/PRIME Media Images/Scanpix

Gaidāmajā naktī Jāsas salā Abu Dabī risināsies cīņu šovs ''UFC 251'', kurā gaidāms vairāku MMA sporta zvaigžņu un UFC čempionu iznāciens. Kopā gaidāmas trīs titulcīņas - Pjotrs Jans (14-1) un Žuzē Aldo (28-6) cīnīsies par vakanto vieglākā svara titulu, Makss Holovejs (21-5) centīsies atriebties par sakāvi revanšā ar pusvieglā svara čempionu Aleksandru Volkanovski (21-1), bet šova galvenajā duelī Kamaru Usmans (16-1) aizstāvēs pusvidējā svara divīzijas čempiona jostu cīņā ar Horhi Masvidalu (35-13).

Uz vientuļas salas

2020. gads līdz šim pagājis Covid-19 pandēmijas zīmē - vīrusa straujā izplatība pasaulē nozīmēja arī profesionālā sporta turnīru norises apturēšanu. Neskatoties uz to, pasaules vadošās MMA sporta organizācijas UFC (''Ultimate Fighting Championship") prezidents Deina Vaits jau pavasarī solīja, ka tieši viņa uzraudzītā organizācija būs pirmā sporta līga, kas atsāks savu darbību. Ambiciozā un pretrunīgi vērtētā Vaita solījumi kļuva par realitāti - maija sākumā UFC sarīkoja trīs cīņu šovus tukšā Džeksonvilas arēnā Floridā, bet mēneša beigās pārcēlās uz savu bāzes mītni Lasvegasā, kur turpināja savu darbību ar vēl pieciem cīņu vakariem.

Ceļošanas ierobežojumu dēļ gan visos astoņos pasākumos piedalīties varēja tikai tie cīkstoņi, kas atradās uz vietas ASV. Vaitam bija savs plāns, kā, spītējot pandēmijai, nodrošināt cīņas iespējas atlētiem no citām valstīm: "Man ir privāta sala, ko esmu nodrošinājis. Iekārtojam infrastruktūru un pamazām sāksim rīkot cīņas arī ar ārzemju cīkstoņiem. Man nav iespēju viņus visus ievest ASV, tāpēc to darīsim uz salas. Mums ir pašiem savas lidmašīnas, ar ko atgādāt sportistus šurp."

Ieceri par cīņu rīkošanu uz salas medijiem UFC prezidents pirmoreiz atklāja aprīļa sākumā, bet divus mēnešus vēlāk jau atklāja savas kārtis pilnībā - kļuva zināms, ka UFC vajadzībām atvēlēta teritorija Jāsas salā Abu Dabī. "Jāsas salā ir norobežota 10 kvadrātjūdžu nepilni 26 kvadrātkilometri teritorija speciāli priekš mums - arēna, viesnīca, treniņu centrs, kā arī viens astoņstūris pludmalē," ieskatu "Cīņu Salā" pavēra Vaits.

Cīkstoņi un apkalpojošais personāls uz salas tikuši nogādāti ar speciāli organizētiem čārterreisiem. Ievērojot Covid-19 drošības protokolu, gan cīkstoņiem, gan visiem apkalpojošā personāla locekļiem pirms došanās uz Abu Dabī vajadzēja veikt Covid-19 testu UFC mītnē Lasvegasā, tāpat testi tiek veikti arī salā uz vietas.

Likme - trīs tituli

Attēlos redzamajā astoņstūrī pludmalē gan cīņas nenotiks - tām paredzēta arēna. Iespējams, vakara gaidītākā cīņa būs ''UFC 251'' galvenais duelis [main event] - pašreizējais UFC pusvidējā svara čempions Kamaru Usmans pret vienu no šā brīža lielākajām UFC zvaigznēm, veterānu Horhi Masvidalu. Nigērietis Usmans par čempionu kļuva 2019. gada martā, pēc punktiem pārliecinoši sakaujot Taironu Vudliju, bet ''UFC 245'' šovā aizvadītā gada decembrī izcilā cīņā ar tehnisko nokautu 50 sekundes līdz cīņas beigām no Usmana rokas krita Kolbijs Kovingtons. 33 gadus vecais Usmans karjeras vienīgo zaudējumu piedzīvojis 2013. gadā, bet UFC čempiona bilance ir 11 uzvaras un nulle zaudējumi.

Savu cīkstoņa karjeru, pirms pievērsties MMA, Kamaru sāka brīvajā cīņā, taču šobrīd nigērietis pierāda, ka ir vienlīdz bīstams gan parterā, gan arī stājā. Duelis ar Kovingtonu pierādīja, ka Usmans spēj izturēt lielu lērumu pretinieka sitienu, pats sit ļoti spēcīgi un ir ar augstu izturības slieksni. Iespējams, ka tieši spēja uzturēt augstu tempu visas cīņas garumā būs Usmana lielākā priekšrocība pret Masvidalu.

Sākotnēji Usmanam bija paredzēts titulu aizstāvēt pret Gilbertu Bērnsu, taču brazīlieti no trases noņēma pozitīvs Covid-19 tests. Aizvietotājs tika atrasts tieši Masvidala personā - neskatoties uz to, ka pieredzējušais cīkstonis pirms tam publiski nosodīja UFC par pārāk zemu samaksu izsniegšanu cīkstoņiem, izdevās vienoties par izdevīgākiem nosacījumiem. Lai arī kubiešu izcelsmes amerikānim pirms šīs iespējas nebija nozīmēts neviens pretinieks, gan viņš pats, gan arī viņa treneri un treniņpartneri atzinuši - Masvidals visu šo laiku ir trenējies un cīņai būs gatavs. Tiesa, Horhem salā nāksies iztikt bez nozīmīgas detaļas savas komandas mehānismā - ar Covid-19 saslimis un mājās palicis viņa galvenais treneris Maiks Brauns.

35 gadus vecā Masvidala stāsts ir ievērības vērts - ''YouTube'' joprojām atrodami vairāk nekā desmit gadus veci video ar cīkstoņa piedalīšanos leģendārā Kimbo Slaisa rīkotajos ielu kautiņos Maiami, bet tagad Masvidals kļuvis par vienu no lielākajām cīņu sporta zvaigznēm, kam iespēja pievienot arī pilnvērtīgu UFC čempiona titulu. Veterāna cena uzšāvās debesīs 2019. gadā - divi lieliski nokauti pret Darenu Tilu un Benu Askrenu, kas kļuva par ātrāko nokautu UFC vēsturē, Askrenu iznīcinot piecu sekunžu laikā pēc spēriena ar ceļgalu. Gada nogalē Masvidals ''UFC 244'' šova ietvaros tikās ar citu UFC zvaigzni Neitu Diazu, kad uz spēles tika likts speciāli izveidotais sliktā puiša jeb BMF ''baddest motherf*cker tituls. Masvidals trīs raundu garumā bija Diazu apstrādājis tik tālu, ka ārstam pēc trešā raunda nācās paziņot par cīņas izbeigšanu.

Masvidals, kurš savas frizūras un reputācijas dēļ iemantojis iesauku ''Ielu Jēzus'' [Street Jesus], paudis, ka grasās kristīt savu pretinieku: "Tas ir fakts, variet uz to paļauties. Izdarīšu to brutāli un izcelšos no bara vēl vairāk, kā to esmu darījis iepriekš." Usmans turpretī paziņojis, ka uzvaras gadījumā grib dabūt arī Masvidalam piederošo BMF jostu: "Cīņa ritēs tieši tādā manierē, kādā es to vēlos. Katrā savā cīņā dominēju no sākuma līdz pat beigām. Viņi to [BMF titulu] tiešām uzskata par īstu, tāpēc, ziniet ko? Kad sadošu viņam pa pakaļu, savākšu arī to jostu pie sevis uz mājām un iemetīšu skapī.''

Vakara otrajā galvenajā cīņā [co-main event] savu pirmo pusvieglā svara titula aizstāvības cīņu aizvadīs austrālietis Aleksandrs Volkanovskis, revanša cīņā tiekoties ar bijušo čempionu Maksu Holoveju. 31 gadu vecais Austrālijas pārstāvis teju trīs gadus pusvieglā svara divīzijā valdījušo havajieti no troņa gāza ''UFC 245'' šovā 2019. gada decembrī, izcīnot uzvaru ar vienbalsīgu tiesnešu lēmumu pēc punktiem.

Galvenā uzvaras atslēga Volkanovskim bija asie spērieni pa Holoveja kājām, kas apgrūtināja pretiniekam kustēšanos un palīdzēja ieturēt distanci. Gatavojoties revanšam, Volkanovskis atzinis, ka pie šī elementa strādājis pastiprināti arī tagad. Kopš piedzīvotā zaudējuma Holovejs gan paudis uzskatu, ka izdarījis pietiekami, lai cīņu uzvarētu, taču čempions pretiniekam, protams, nepiekrita: "Cilvēki saka, ka pēdējos raundos viņš bija labāks, taču tos raundus uzvarēju [punktos] es. Man bija lauzta roka, taču tik un tā biju labāks. Esmu labākais pusvieglā svara cīkstonis pasaulē. Pierādīju to decembrī un pierādīšu vēlreiz šajā nedēļas nogalē.''

28 gadus vecais Holovejs medijiem atklājis, ka cīņas treniņnometni aizvadījis attālināti no treneriem ar ''Zoom'' video zvanu starpniecību, kā arī nav veicis sparingus. Šāda piesardzība īstenota noteikto ierobežojumu dēļ: "Viss, ko mēs darījām, notika caur ''Zoom''. Ievērojām ierobežojumus, paliku mājās un centāmies rīkoties gudri. Trenējos viens - pirmā reize bez sparingiem. Tas nedaudz atvēra man acis - sapratu, ka bez tā varu arī iztikt.''

Volkanovskis, kurš savu vienīgo zaudējumu cietis pirms septiņiem gadiem, UFC debitēja 2017. gadā, un astoņās cīņās zem UFC karoga izcīnījis astoņas uzvaras, tai skaitā pār tādiem cīkstoņiem kā Žuzē Aldo un Čads Mendess. 2017. gadā Holovejs kļuva par UFC pusvieglā svara čempionu, gāžot no troņa jau pieminēto Aldo. Pēc tam Holovejs aizvadīja trīs veiksmīgas titula aizstāvības cīņas, vēlreiz tiekot galā ar Aldo un pieveicot arī Braienu Ortegu un Frenkiju Edgaru.

''UFC 251'' trešās titulcīņas likme ir vakantā UFC vieglākā svara čempiona josta - par to cīnīsies krievs Pjotrs Jans un brazīlietis Žuzē Aldo. Maija sākumā vieglākā svara divīzijas tituls atkal palika bez īpašnieka pēc tam, kad par karjeras beigām paziņoja bijušais divu UFC divīziju čempions Henrijs Sehudo.

33 gadus vecais Aldo jau šobrīd ierakstījis savu vārdu UFC vēstures grāmatās, 2011. gadā kļūstot par pirmo pusvieglā svara divīzijas čempionu organizācijas vēsturē un saglabājot to līdz 2015. gadam. Ja izdosies pieveikt Janu, brazīliešu veterāns panākumu sarakstā varēs ierakstīt UFC čempiontitulus divās dažādās svara kategorijās, kas izdevies tikai nedaudziem UFC cīkstoņiem - to skaitā tādi vārdi kā Konors Makgregors, Denjels Kormjē un Džordžs Senpjērs. Aldo pie titulcīņas ticis, neskatoties uz to, ka iepriekšējā cīņā ar dalītu tiesnešu lēmumu pēc punktiem piedzīvoja sakāvi pret Marlonu Moraešu. Tiesa, gan Deina Vaits, gan arī liela daļa MMA sabiedrības uzskatīja, ka uzvara pienākusies tieši Aldo.

''Par to es nemaz vairs neuztraucos. Es uzvarēju to cīņu. Pieveicu Marlonu, kurš bija pirmais pretendents uz titulu, tāpēc esmu pelnījis būt šeit,'' atzina Aldo. Cīņa pret Moraešu aizvadītajā decembrī bija pirmā Aldo ilgajā karjerā, kurā brazīlietis cīnījās vieglākā svara divīzijā (līdz 61,2 kg). "Mans sapnis vienmēr bijis kļūt par čempionu divās dažādās divīzijās. Dienā, kad beigšu cīnīties, varēšu atskatīties uz visu, ko esmu paveicis.''

Brazīlietim priekšā gana smags pārbaudījums. 27 gadus vecais Pjotrs Jans UFC rindās debitēja 2018. gadā, un sešas uzvaras sešās cīņās ļāvušas krievu cīkstonim tikt pie iespējas cīnīties par savu pirmo UFC titulu. Arī Jans savu iepriekšējo cīņu aizvadīja ''UFC 245'', kad trešajā raundā nokautēja UFC Slavas zāles iemītnieku Juraiu Feiberu. Krievu cīkstonis ierasti savas treniņnometnes aizvada Taizemē, un arī šis gadījums nebija izņēmums.

''Esmu priecīgs, ka varēšu cīnīties ar Aldo, kurš ir šī sporta leģenda. Redzēsim, kā cīņa izvērtīsies - ja man būs iespēja viņu nokautēt, es to izdarīšu. Mans mērķis ir uzvarēt, un nav svarīgi, kā es to izdarīšu,'' pauda Jans. Interesanti, ka krievs pirms četriem gadiem kopā ar Aldo trenējies. ''Ar viņu trenēties - tā bija lieliska pieredze. Sparingojām, strādājām pie greplinga. Tas bija pirms četriem gadiem - esmu kļuvis par labāku cīkstoni, bet viņš palicis tajā pašā līmenī,'' komentēja krievu cīkstonis.

Atlikušajos divos dueļos galveno cīņu [main card] sarakstā gaidāms dāmu iznāciens. Divu bijušo čempioņu divkaujā brazīliete Žesika Andrade (20-7) tiksies ar lietuviešu izcelsmes amerikānieti Rouzu Namajunu (8-4). Tieši cīņā ar Andradi pirms nedaudz vairāk kā gada Namajuna zaudēja savu UFC titulu - toreiz brazīliete izcīnīja uzvaru ar netipisku nokautu, paceļot pretinieci gaisā un nometot uz astoņstūra dēļiem. Namajuna kopš tās reizes nav cīnījusies, bet Andrade savā nākamajā cīņā zaudēja titulu pašreizējai čempionei Veili Džanai. Otrajā sieviešu cīņā UFC zvaigzne Peidža Vanzanta (8-4) tiksies ar Amandu Ribasu (9-1).

Pasākuma pati pirmā cīņa sāksies naktī no sestdienas uz svētdienu pulksten 1:00 pēc Latvijas laika, savukārt galveno cīņu sākums paredzēts 5:00. Usmans un Masvidals astoņstūrī varētu doties ap 7:00, bet tas ir atkarīgs no pārējo cīņu iznākuma. ''UFC 251'' galvenās cīņas tiešraidē pārraidīs ''Go3'' interneta televīzija.

Pilns ''UFC 251'' cīņu saraksts

Nr.Cīņa
13.Kamaru Usman vs. Jorge Masvidal
12.Alexander Volkanovski vs. Max Holloway
11.Petr Yan vs. Jose Aldo
10.Jessica Andrade vs. Rose Namajunas
9.Amanda Ribas vs. Paige VanZant
8.Volkan Oezdemir vs. Jiri Prochazka
7.Elizeu Zaleski vs. Muslim Salikhov
6.Makwan Amirkhani vs. Danny Henry
5.Leonardo Santos vs. Roman Bogatov
4.Marcin Tybura vs. Maxim Grishin
3.Zhalgas Zhumagulov vs. Raulian Paiva
2.Karol Rosa vs. Vanessa Melo
1.Martin Day vs. Davey Grant

Izmantotie resursi:
https://www.mmafighting.com/2020/7/...
https://www.mmafighting.com/2020/7/...
https://mmajunkie.usatoday.com/2020...
https://www.lowkickmma.com/max-holl...
https://mmajunkie.usatoday.com/2020...
https://www.scmp.com/sport/martial-...

     [+] [-]

, 2020-07-11 19:10, pirms mēneša
Varbūt kāds var savlaicīgi padalīties ar LIVE saiti?

     [+] [-]

, 2020-07-11 19:17, pirms mēneša
Džeki, cikos varētu būt galvenā cīņa ap 3:00?

  +1 [+] [-]

, 2020-07-11 19:19, pirms mēneša
arny72 rakstīja: Džeki, cikos varētu būt galvenā cīņa ap 3:00?
Jomajo izlasi pēdējo rindkopu,kā jau visos rakstos Pasākuma pati pirmā cīņa sāksies naktī no sestdienas uz svētdienu pulksten 1:00 pēc Latvijas laika, savukārt galveno cīņu sākums paredzēts 5:00. Usmans un Masvidals astoņstūrī varētu doties ap 7:00, bet tas ir atkarīgs no pārējo cīņu iznākuma. ''UFC 251'' galvenās cīņas tiešraidē pārraidīs ''Go3'' interneta televīzija.

  +1 [+] [-]

, 2020-07-11 19:46, pirms mēneša
Cerēsim ka būs tik pat foršas cīņas cik skaļš ir kards! Galvenais lai rīkotāji spēj nodrošināt labu kondicionēšanu hallē, savādāk dalībniekiem būs grūti...

     [+] [-]

, 2020-07-11 22:30, pirms mēneša
arny72 rakstīja: Džeki, cikos varētu būt galvenā cīņa ap 3:00?
7:30 plus mīnus

     [+] [-]

, 2020-07-11 22:31, pirms mēneša
krishinjsh rakstīja: Varbūt kāds var savlaicīgi padalīties ar LIVE saiti?
Easy...livetv.ru un aidaa

     [+] [-]

, 2020-07-12 04:59, pirms mēneša
Prognozēju - titulus savāks Jans, Usmans 99% pārkristīs Jēzu un Volkanovskis,pēdējā būs vislīdzīgākā cīņa.
PS puikas - go 3 šortkatā maksā 5,5 eiro,kādas te vēl saites.....vienīgi mani uztrauc latviešu komentētāji

     [+] [-]

, 2020-07-12 05:10, pirms mēneša
Strīmi?livetv sx. Nerāda

     [+] [-]

, 2020-07-12 05:27, pirms mēneša
Vanzantai laiks pārcelties uz instu

     [+] [-]

, 2020-07-12 06:04, pirms mēneša
http://www.mamacdn.com/link.php?asad=http://bfstrms.xyz/embe/mma-3.php

     [+] [-]

, 2020-07-12 06:55, pirms mēneša
Jans vienkārši izcilnieks!!!

     [+] [-]

, 2020-07-12 08:02, pirms mēneša
Maksam vajadzēja uzvarēt

     [+] [-]

, 2020-07-12 08:49, pirms mēneša
Boooooooooooooooriiiing

     [+] [-]

, 2020-07-12 08:52, pirms mēneša
GSW15 rakstīja: Maksam vajadzēja uzvarēt
Man viņš patika labāk nekā 1. bet nē,jo nolēja čempionu raundus,viņa sitieni bija redzami vājāki,bojājumus saņēma vairāk. Ļoti līdzīga cīņa,taču Volkanovskis uzvarēja pelnīti. Redzu pamatu triloģijai,jo pārliecinoša uzvara tā nebija. Masvidal skaistulis,ļoti patika,Usmans ir reti pretīga sega

     [+] [-]

, 2020-07-12 08:59, pirms mēneša
Hvz,Makss bija labs...it kā vajadzēja iedot win.Bet nu Usmans tāds pussy ar saviem spērieniem pa kāju pirkstiem...Masvidals tā,pa brīvo likās,izklaidēja sevi.