Tomam Louloram piespriesta divu gadu diskvalifikācija

Tomam Louloram piespriesta divu gadu diskvalifikācija

Toms Loulors
Foto: sherdog.com

ASV Antidopinga Aģentūra (USADA) uz diviem gadiem diskvalificējusi UFC pussmagā svara (-93 kg) cīkstoni amerikāni Tomu Louloru (10-6), kura dopinga analīzēs tika atrasts aizliegtais preparāts osterīns.

Priekš trīsdesmit trīs gadus vecā Loulora liktenīgas izrādījās pērnā gada 10. oktobrī ņemtās dopinga analīzes, kas nozīmē, ka pēc divu gadu piešķirtās diskvalifikācijas sportā viņš atgriezīsies ne ātrāk kā 2018. gada oktobrī.

Sportista organismā tika atklāta ostarīna klātbūtne, kas pieder anabolisko steroīdu grupai. Tā palīdz palielināt muskuļu masu un nodedzināt taukus zem ādas.

USADA savā preses relīzē norāda, ka “ostarīnu kā zāles nevar iegādāties nevienā aptiekā visā plašajā pasaulē. Pluss, šīs vielas lietošanai var būt nopietni blakusefekti.”

Pērngad ostarīna lietošanā tika pieķerts arī cits UFC cīkstonis Toms Mīns (26-7-1) un tika diskvalificēts uz diviem gadiem. Taču viņš spriedumu pārsūdzēja, attaisnojoties, ka šī viela viņa organismā nonākusi nejauši, proti, lietojot pārtikas piedevas (sporta uzturu). USADA veiktajā izmeklēšanā izrādījās, ka sportists nemelo. Gala rezultātā amerikānim diskvalifikācija no diviem gadiem tika samazināta uz sešiem mēnešiem.

Jāpiezīmē, ka par ostarīna lietošanu tika diskvalificēts arī bijušais WBA smagā svara čempions boksā krievs Aleksandrs Povetkins, kuram tādā veidā gar degunu gāja cīņa par pagaidu WBC pasaules čempiona jostu ar kanādieti Bermeinu Stīvernu.

Izmantotie resursi:
UFC News, Results, Rumors, Videos, Events, UFC...

     [+] [-]

, 2017-02-28 12:36, pirms gada
Te gan jāpiezīmē, ka Loulors cīnās Light Heavyweight divīzījā, jeb pirmajā smagajā svarā, nevis pusvidējā. Tomēr 15kg starpība.

Povetkinam šoreiz aizgāja gar degunu Interkontinentālā josta, nevis čempiona. WBC čempiona josta jau pāris gadus ir pie Vaildera. Tā viņam gar degunu aizgāja pagājušā gada maijā.

Tev jābūt autorizētam,