Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:440, Did:0, useCase: 0

Latvijai bronza Eiropas čempionātā tradicionālajā Taekvondo ITF

Latvijai bronza Eiropas čempionātā tradicionālajā Taekvondo ITF
Foto: Latvijas Taekwon-do (ITF) asociācija

Deniss Dzenis svara kategorijā virs 75 kg kļuva par bronzas medaļas ieguvēju Taekvondo ITF Junioru Eiropas čempionātā.

33.Senioru un 24.Junioru Eiropas Taekwon-do čempionātā 2018, kurš notika 2018.gada 12.-15.aprīlī Slovēnijas pilsētā Mariborā, piedalījās 642 sportisti no 28 valstīm. Latviju pārstāvēja četri cilvēki – komandas pārstāvis Sergejs Saulīte, treneris Deniss Tokarevs, sportists Deniss Dzenis un atbalstītāja Jeļena Galza.

Pirmā cīņa ar sportisti no Norveģijas bija ļoti līdzvērtīga. Pēc pirmā raunda taekvondisti aizgāja atpūsties ar neizšķirtu rezultātu 2:2. Bet saņemot vērtīgus norādījumus no trenera, Deniss otrajā raundā spēja apiet pretinieka aizsardzību un izraut uzvaru ar rezultātu 3:1.

Otrajā cīņā Denisam pretī stājās Polijas sportists, kurš iepriekšējā cīņā parādīja ļoti labu manevrētību un tehniku. Līdz ar to Denisam bija dots uzdevums ar “spēku salauzt” pretinieku. Ar cīņas sākumu viņš devās uzbrukumā ar spēcīgiem sitieniem, par ko arī saņēma norādījumus un “-1” punktu. Bet pretinieks jau bija salauzts psiholoģiski. Beidzot cīņu ar 5-6 punktu pārsvaru, Deniss izgāja pusfinālā, jau nodrošinot sev godalgotu vietu.

Šī cīņa pievērsa sacensības galvena tiesneša uzmanību, kurš starp cīņām brīdināja Denisu Dzeni un viņa treneri Denisu Tokarevu par iespējamo diskvalifikāciju par pilnā kontakta sitieniem. Tas galvenokārt lika Denisam uzmanīgāk cīnīties un diemžēl piekāpties Krievijas sportistam, kurš šajā kategorijā izcīnīja 1.vietu.

Rezultātā trijās smagās cīņās Deniss Dzenis izcīnīja 3.vietu.

Kopvērtējumā Latvija izcīnīja 21.vietu starp 28 valstim.

Šī ir pirmā medaļa Eiropas čempionātos kopš 2007.gada, kad Laura Pētersone (arī trenera Denisa Tokareva vadībā) svara kategorijā līdz 60 kg izcīnīja 3.vietu Slovākija pilsētā Poprada.

Nākamais Eiropas čempionāts notiks 2019.gadā Skotijā, bet Eiropas kauss notiks 2018.gada 25.-28.oktobrī Rumānijā, Sibiu.

Informāciju sagatavoja
Latvijas Taekwon-do ITF asociācijas
valdes loceklis
Sergejs Saulīte