Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:440, Did:0, useCase: 0

Cīkstonis Dzaseževs paliek uzvaras attālumā no Eiropas kadetu čempionāta bronzas dueļa

Ints Megnis
Ints Megnis

Cīkstonis Dzaseževs paliek uzvaras attālumā no Eiropas kadetu čempionāta bronzas dueļa
Osmans Dzaseževs noguldīts uz paklāja Eiropas kadetu čempionāta bronzas cīņā
Foto: Ekrānšāviņš

Latvijas jaunais cīkstonis Osmans Dzaseževs otrdien palika uzvaras attālumā no iespējas piedalīties Eiropas kadetu čempionāta bronzas cīņā.

Dzaseževs sacensības sāka vēl pirmdien, kad brīvajā cīņā svara kategorijā līdz 71 kilogramam pirmajā duelī pārliecinoši zaudēja gruzīnam Bagrati Gagnidzem. Tomēr Gagnidze turpinājumā aizkļuva līdz finālam, līdz ar to Dzaseževs ieguva iespēju cīnīties gandarījuma turnīrā.

Tā pirmajā kārtā viņā tikās ar baltkrievu Vitaliju Ihnatoviču un zaudēja ar 0:10. Cīņu Latvijas sportists sāka aktīvi, tomēr neveiksmīgs mēģinājums ielekt kājās noslēdzās ar Ihnatoviča pretuzbrukumu, turklāt viņš arī veica pārmetienu un Dzaseževs nokļuva iedzinējos ar 0:4, kā arī noslēdzās cīņas pirmā puse. Otrajā daļā baltkrievs izskatījās arvien labāk, savāca vēl sešus nepieciešamos punktus un duelis noslēdzās 26 sekundes pirms laika.

Kā vēstīts, brīvās cīņas svarā līdz 51 kilogramam pirmdien Aleksandrs Morozovs uzvarēja divos dueļos un iekļuva pusfinālā, kurā zaudēja Ademam Burakam Uzemam no Turcijas. Otrdienas vakarā Morozovu gaida duelis par trešo vietu ar gruzīnu Giorgi Čoladzi.

Vēlāk otrdien sacensības sāka arī brīvā stila cīkstonis Rihards Grigorjevs, kurš svara kategorijā līdz 80 kilogramiem astotdaļfinālā ļoti līdzīgā cīņā ar 5:6 zaudēja moldāvam Grigori Telemanam. Izšķirošos punktus Latvijas sportists pretiniekam atdeva vien 15 sekundes pirms dueļa beigām, kad viņš tika iznests ārpus paklāja.

Tagad Grigorjevam jācer, ka Telemans sasniedz finālu, lai viņš trešdien varētu sacensties gandarījuma turnīrā.

Pirmdien jau pirmajā cīņā svarā līdz 60 kilogramiem zaudēja Dāvis Rimševics, vēlāk neiegūstot iespēju piedalīties gandarījuma sacensībās.

Eiropas kadetu čempionāts ilgs līdz svētdienai.