Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:440, Did:0, useCase: 0

Kalniņš: "Olimpiskajā rangā iepalieku, bet trauma sadziedēta, jākāpj uz augšu"

Ints Megnis
Ints Megnis

Kalniņš: "Olimpiskajā rangā iepalieku, bet trauma sadziedēta, jākāpj uz augšu"
Kalvis Kalniņš. Foto: no sportista Facebook profila

Karatē sportistiem II Eiropas spēles, kas pēc nedēļas sāksies Minskā, būs ļoti svarīgas sacensības, jo varēs izcīnīt daudz ranga punktus, turklāt katrā kategorijā piedalīsies vien pa astoņiem cīkstoņiem, sarunā ar Sportacentrs.com norādīja Latvijas izlases līderis Kalvis Kalniņš.

Karatē nākamgad debitēs olimpiskajās spēlēs, līdz ar to šoreiz sporta veids iekļauts arī Eiropas spēļu programmā. No Latvijas reālākās izredzes tikt uz Tokiju ir tieši Kalniņam, kurš būs vienīgais mūsu valsts pārstāvis kontinenta turnīrā šajā sporta veidā.

"Eiropas spēles būs ļoti gaidīts pasākums. Bija ļoti sarežģīti uz tām tikt, katrā svara kategorijā startēs vien astoņi sportisti. Man izdevās Eiropas spēļu kvalifikācijas rangā iekļūt pirmajā pieciniekā," saka Kalniņš, kurš uzsver, ka Eiropas spēlēs cer iekļūt labāko trijniekā. "Vispirms notiks trīs cīņas apakšgrupā un tad divi labākie no katras grupas iekļūs pusfinālā. Tas ir pilnīgi citādāks formāts nekā ierasti, jo ikdienā mums ir izslēgšanas turnīrs un daudz vairāk dalībnieku. Olimpiskajās spēlēs būs desmit dalībnieki, tur varētu būt līdzīgs formāts."

Kalniņš ikdienā startē svara kategorijā līdz 60 kilogramiem, bet Tokijas olimpiskajās spēlēs tā būs apvienota ar kategoriju līdz 67 kilogramiem, līdz ar to pēc pasaules ranga četrgades nozīmīgākajam notikumam pēc ranga kvalificēsies vien pa diviem sportistiem no katras kategorijas. Vēl trīs ceļazīmes tiks sadalītas nākamgad maijā gaidāmajā kvalifikācijas turnīrā. "Šobrīd atpalieku no vēlamā rezultāta, starp 600 dalībniekiem [apvienotajā 60 un 67 kilogramu rangā] esmu 27. vietā. Ja netiekam pēc ranga, nākamgad Parīzē būs kvalifikācijas turnīrs. Tomēr vēl ir diezgan daudz posmu, pacīnīšos par punktiem."

Kalniņš pērn izcīnīja bronzu Eiropas čempionātā, bet gadu iepriekš triumfēja kontinenta meistarsacīkstēs. Tāpat viņš pagājušā gadā guva piekto vietu pasaules čempionātā. "Vienā no pasaules čempionāta cīņām rokai guvu ļoti smagu traumu. Vajadzēja taisīt operāciju, bet tieši Eiropas spēļu dēļ neuztaisīju - bija jāvāc ranga punkti, jo šīs sacensības man ir ļoti svarīgas. Rokai bija plīsuši visi audi un kādus 4-5 turnīrus ar labo roku, kas ir galvenā, īsti nemaz nevarēju uzsist. Šobrīd trauma vairs nav jūtama, rezultātiem tagad vajadzētu iet uz augšu."

"Turpinājumā katrā turnīrā jānostartē maksimāli labi. Lai tiktu uz olimpiskajām spēlēm, vairs neder aizvadīt 1-2 cīņas, bet jācīnās par medaļām. Pārējiem Latvijas izlases sportistiem, kas šobrīd rangā ir iepalikuši, arī maijā būs iespēja pārsteigt, izšaut - vienā turnīrā daudz kas var notikt," saka sportists.