Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:440, Did:0, useCase: 0

Latvijas kikbokseri Eiropas čempionātā junioriem izcīna 9 medaļas

Latvijas kikbokseri Eiropas čempionātā junioriem izcīna 9 medaļas
Latvijas kikboksa izlase
Foto: profesionalis.lv

No 2. līdz 10. septembrim Maķedonijas pilsētā Skopjē norisinājās WAKO (World Association of Kickboxing Organization) - Eiropas čempionāts kikboksā kadetiem un junioriem, kurā piedalījās arī Latvijas izlase trīspadsmit sportistu sastāvā.

Labākais rezultāts pēdējo sešu gadu laikā!

To, ka Latvijas izlase uz Maķedoniju devas vienā no labākajiem tās sastāviem, pierāda tās labie un augstie rezultāti. Pēdējo sešu gadu laikā neviens no Latvijas izlases kadetiem un junioriem Eiropas vai pasaules čempionātā ringu disciplīnā nav ticis tālāk par pirmo kārtu (izņemot Amandu Milleri). Šī ir pirmā reize, kad mūsu puiši ir uzvarējuši un tikuši līdz pusfināliem un arī pat fināliem!

Trenere Linda Ābele: "Apsveicu visus Latvijas kikboksa sportistu trenerus ar lielisko sniegumu. Pēdējo sešus gadu laikā vedot sportistus uz Eiropas, Pasaules čempionātiem šādi panākumi nav pieredzēti! Nerunājot, ka mūsu sportistiem - ringa disciplīnās, šāda līmeņa sacensībās nav sanācis uzvarēt nevienu cīņu, tad šoreiz mūsu sportisti demonstrēja visaugstāko sagatavotību. Ķekavas kluba - "Lāčplēša Cīņu Leģions" trenera Daiņa Danilēviča sportisti bija vienreizēji - pārspēt tādas lielvalstis kā Krievija mums nav nācies bieži pieredzēt - Emīls Špīss 1/4, Mārcis Grundulis 1/8 cīnījās ar pirmajiem numuriem izliktajiem Krievijas sportistiem un spraigās cīņās uzvarēja. Sportisti demonstrēja augsta līmeņa sagatavotību, izkoptu tehniku un vienreizēju psiholoģisko sagatavotību! Tā pat lielisku sniegumu turpina demonstrēt Sergeja Deņisova vadītā "Ventspils Kikboksa Leģiona" sportists Raimonds Martinovskis, cīnoties vienā no bīstamākajām disciplīnām - K-1, uzvarēja ¼ un ½ cīņas ar rezultātu 3: 0, bet finālā smagā cīņā piekāpās sportistam no Ukrainas."

"Kikboksa un boksa skola "Rīga" sportiste - Amanda Millere Latvijas izlasei izcīnīja vienīgo zelta medaļu - finālā pārspējot sportisti no Norvēģijas ar rezultātu 3: 0. Amanda ir trīskārtēja Eiropas čempione un 2016.gada Pasaules čempione - pašlaik titulētākā Latvijas sportiste šinī sporta veidā. Otra šī kluba pārstāve - Madara Brikmane finālā piekāpās spēcīgai sportistei no Serbijas. Šoreiz vairāk pievīla psiholoģiskā sagatavotība. Lieliskas cīņas aizvadīja Vasīlija Čerņigova audzēkne Jeļezevita Čerkasova, finālā spraigā cīņā, tikai par pāris punktiem piekāpjoties sportistei no Itālijas.

Tas, ko sportisti rādīja ringā cīņas laikā, bija vienreizēji! Tāda pašaizliedzība un degsme! Man bija liels gods sekundēt šādus sportistus!"

Treneris Sergejs Deņisovs:"Mums ir izaugusi tiešām spēcīga jaunā kikbokseru paaudze! Seši fināli ir tiešām fantastisks sniegums! Mēs, treneri, esam lepni un neizsakāmi priecājamies! Protams, visiem gribas vienmēr uzvarēt un iegūt 1.vietas, bet, ja apskatāmies, kādiem sportistiem ir piedzīvoti zaudējumi - tikai labākajiem un spēcīgākajiem! Turklāt, zaudējām pēc punktiem un daudz netrūka arī līdz 1.vietām! Tas ir sports! Viss var izšķirties vienā sekundē, vienā mirklī! Es vēlos pateikt arī lielu paldies Lindai Ābelei, kura sekundēja un palīdzēja maniem "Ventspils Kikboksa Leģions" audzēkņiem Raimondam un Aleksim!"

Rezultāti:

1.vieta - Amanda Millere (fullcontact līdz 60 kg), trenere Linda Ābele "Kikboksa UN Boksa Skola "RīGA"", finālā ar 3:0 pārspēja Norvēģijas sportisti CelikDilek (2016.gada Pasaules čempione).
2.vieta - Raimonds Martinovskis (K-1 līdz 81 kg), treneris Sergejs Deņisovs "Ventspils Kikboksa Leģions":
· 1. cīņa ar Vācijas sportistu Torkmani Sattar, uzvara 3:0;
· pusfinālā ar 3:0 pārspēja Polijas sportistu Kuzniak Sebastian;
· finālā pēc punktiem piekāpās šī brīža Pasaules kausa un čempionāta uzvarētājam Aleksandram Pavļukam no Ukrainas.
2.vieta - Emīls Špīss (fullcontact līdz 75 kg), treneris Dainis Daniļevičs"Lāčplēša Cīņu Leģions":
· 1. cīņa ar Grieķijas sportistu RampotosTheodorosun uzvara ar tehnisko nokautu;
· pusfinālā ar 2:1 pārspēja Krievijas sportistu Aleksandru Kamarovu;
· finālā pēc punktiem piekāpās Ukrainas sportistam ArtjomMelnyk.
2.vieta - Madara Brikmane (lowkick 65+ kg), trenere "Kikboksa UN Boksa Skola "RīGA"" finālā piekāpās Serbijas sportistei.
2.vieta Jeļizaveta Čerkasova (lowkick līdz 65 kg), treneris Vasilijs Černigovs "Cīņu Mākslas Centrs - Budo", finālā piekāpās sportistei no Itālijas.
2.vieta - Arsenijs Nikolajevs (K-1 līdz 48 kg), treneris TimursGelejevs "MuayThaiAcademy" finālā piekāpās sportistam no Krievijas.
3. vieta Alekss Ļeonovs(K-1 līdz 51 kg), treneris Sergejs Deņisovs "Ventspils Kikboksa Leģions" smagā pusfināla cīņā piekāpās Krievijas sportistam Abdula Belalov.
Kaut arī ne visiem sportistiem izdevās izcīnīt medaļas, lepni par aizvadītajām cīņām var būt ikviens, jo sportisti tiešām cīnījās līdz pēdējai cīņas sekundei, nežēlojot sevi un protams, liekot uztraukties saviem pretiniekiem:
3.vieta Mārcis Grundulis (fullcontact līdz 67 kg), treneris Dainis Daniļevičs "Lāčplēša Cīņu Leģions":
· 1.cīņa pret Andrei Klevtsov (Krievija) uzvara 3:0
· 2.cīņa pret Carlos Faria (Portugāle) uzvara 3:0
3. cīņa (pusfināls) pret Murad Rzayev (Ukraina) zaudējums pēc punktiem.
3.vieta Daniels Likovs (K-1 līdz 71 kg), pusfinālā par punktiem piekāpās sportistam no Moldovas, treneris Igors Likovs sporta klubs "Favorīts".
Maikls Gasanovs (kick-light līdz 52 kg), treneris Igors Likovs sporta klubs "Favorīts", Edgars Kundičs (kick-light līdz 52 kg), treneris Vasīlijs Čerņigovs "Cīņu Mākslas Centrs - Budo", Vladislavs Šatovs (K-1 līdz 63,5 kg), treneris Aleksandrs Maslovs "Ballistic Boxing Club", Kirils Verboveckis (kicklight līdz 57kg), treneris Aleksandrs Maslovs "Ballistic Boxing Club".
Eiropas čempionātā piedalījās gandrīz 1500 dalībnieki no 37 valstīm, t.sk. arī tradicionāli spēcīgāko kikboksa valstu pārstāvji no Krievijas, Ukrainas.

Informāciju sagatavoja:
"Kikboksa UN Boksa Skola "RīGA""

Tev jābūt autorizētam,