Layout: current: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:440, Did:0, useCase: 0
Gatis Druvietis

Taekvondo federācija: "Daudzajās pārbaudēs pārkāpumus neatrada"

Latvijas Taekvondo federācija publiskojusi savu skaidrojumu sakarā ar TV3 raidījumā "Nekā personīga" izskanējušo informāciju un noliedz atteikšanos izsniegt licences Bauskas māsām Tarvidām.

Cīņa 2017

Kā ja ziņots, Latvijas olimpiskās cerības Inese Tarvida (18) un Jolanta Tarvida (17) šogad startē ar Vācijas licencēm. Pērnā gada nogalē tika lūgts izsniegt Latvijas licences uz 2017. gadu, tomēr šis lūgums netika apmierināts.

Latvijas Taekvondo federācija informē, ka aizvadītajā gadā pieredzēja dažādas pārbaudes, ko veica Valsts policija, Latvijas Sporta federāciju padome, Latvijas Olimpiskā komiteja, Valsts ieņēmumu dienests, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests un citas organizācijas, taču federācijas "pārkāpumi netika konstatēti", līdz ar to attiecīgās sūdzības ir "meli un nomelnošana".

Valsts sporta vadības pārstāvju teiktais gan neliecina par pārkāpumu neesamību. "Mūsuprāt, šeit pamazām krājas tā kritiskā masa, kas varētu būt par pamatu, lai federāciju padome lemtu par statusa apturēšanu vai, ja pārkāpumi turpinās, par statusa atņemšanu. Mūsu un katra Latvijas pilsoņa interese - lai taekvondo starptautiskajās sacensībās Latviju pārstāvētu labākie," TV3 radījumā teica Izglītības uz zinātnes ministrijas Sporta departamenta direktors Edgars Severs. Latvijas Olimpiskās komitejas preses sekretārs Mārtiņš Mālmeisters: "Līgums par bāzes finansējuma piešķiršanu ar šo federāciju šogad vēl nav parakstīts, jo mums, federāciju padomē un izglītības ministrijā ir zināms, ka taekvondo saimē radušās visai lielas iekšējās problēmas."

Federācija savā skaidrojumā noliedz atteikšanos izsniegt licences māsām Tarvidām. No federācijas publiskotās vēstules satura gan saprotams, ka Tarvidu gadījumā licences izsniegšana faktiski nav iespējama, jo māsas vairs nav federācijas klubā. Lai būtu iespēja piedalīties sacensībās, nācās noformēt Vācijas licences. Tarvidas trenējas starptautiski atzītajā Vācijas klubā "BSV Friedrichshafen" un Mārupes klubā "Olimpiks", kas nav pašmāju federācijas biedrs. Federācija šodien apstiprina, ka vakar saņemti dokumenti no Mārupes kluba.

Latvijas Taekvondo federācija: "Sportista mūžs ir īss. Laiku un garām palaistās iespējas atgriezt nav iespējams. Vai ir vērts ticēt skaistām pasakām un meliem un liegt iespēju sportistiem iekarot Olimpu?"

Kā jau ziņots, jaunais gads māsām ir sportiskiem panākumiem bagāts. Inese Tarvida triumfēja trijos pasaules reitinga turnīros (Vācijā, Turcijā un Slovenijā), turklāt noformēja nevainojamu bilanci mačos ar pasaules ranga pirmā desmitnieka sportistēm (3-0) un uzvarēja arī Riodežaneiro olimpisko spēļu vicečempioni. Cīnoties minēto turnīru junioru ieskaitē, 2014. gada pasaules kadetu vicečempione Jolanta Tarvida ieguva divus zeltus un vienu sudrabu. 2017. gada medaļas tika izcīnītas ar Vācijas licencēm, tikmēr Latvijas licenču īpašnieki šogad nav piedalījušies pasaules reitinga turnīros.

Izmantotie resursi:
Latvijas Taekvondo federācija
TV3 raidījums "Nekā personīga"

 

2017-03-09 14:45

Nākamais: VTB līgas vadība apstiprina pārrunas par VEF izstāšanos no līgas