Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:440, Did:0, useCase: 0

Tarvida: "Trenējamies, bet īsti nezinām, kam mēs gatavojamies"

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Tarvida: "Trenējamies, bet īsti nezinām, kam mēs gatavojamies"
Jolanta Tarvida un Inese Tarvida. Foto: Mārtiņš Zilgalvis, F64 / Sporta Avīze

Koronavīrusa pandēmijas laikā taekvondo sacensības nenotiek, vismaz ne ievērības cienīgas. Latvijas labākās taekvondistes Inese Tarvida un Jolanta Tarvida nav nolaidušas rokas un turpina trenēties Vācijas klubā Frīdrihshāfenē. Nav pārliecības, ka nākamā gada janvārī ieplānotais olimpiskās kvalifikācijas turnīrs notiks. Par to tika vēstīts LR1 raidījumā "Piespēle".

Savulaik nebija tās labākās attiecības ar Latvijas Taekvondo federāciju. Kāda ir aktuālā situācija? "Es teiktu, ka tas sliktākais ir jau aiz muguras. Tagad mums drīzāk ir tādas pilnīgi neitrālas attiecības. Nekādu atbalstu no viņiem īpaši negaidām," informē Jolanta, kuru papildina Inese: "Pareizs solis bija aizbraukšana uz Vāciju. Kad sākām tur trenēties, tad arī rezultāti sāka augt. Līdz ar to esam Latvijas Olimpiskās vienības sastāvā, kur saņemam ļoti labu atbalstu. Mūs atbalsta arī Vācijas klubs. Tādējādi tas viss izlīdzinās. Ja ar federāciju mums nav ārkārtīgi veiksmīgas situācijas, tas īsti netraucē. Ir situācijas, kad mums viņiem jāraksta epasti, lai pieteiktu sacensībām - tā apmēram arī ir visa mūsu komunikācija ar federāciju."

Diezgan absurdi, ka federācija iet pret savām labākajām sportistēm. "Cenšamies par to vairs nedomāt un vienkārši koncentrējamies uz treniņu darbu. Galvenais, ka esam tālu no tā visa - tad mazāk jūtamas tās problēmas un nav tāda stresa, kad bijām Latvijā un vairāk sanāca to visu izjust," atklāj Inese.

Zināmu apstākļu dēļ pēdējos mēnešos nav notikušas ievērības cienīgas sacensības. Pandēmijas laikā māsas Tarvidas cītīgi trenējas un bija pieteikušās "Wattwil Open 2020" turnīram, kas 31. oktobrī tika ieplānots Šveices ziemeļaustrumos, taču arī šīs sacensības atcēla.

Taekvondo olimpiskās kvalifikācijas turnīrs iecerēts 30.-31. janvārī Bulgārijas galvaspilsētā Sofijā. Tur katrā olimpiskajā svara kategorijā tiks izspēlētas divas ceļazīmes uz Tokijas spēlēm. Divkārtējā pasaules bronzas medaļniece Inese Tarvida cīnīsies 57 kilogramos, bet 2019. gada U21 Eiropas čempione Jolanta Tarvida būs 67 kg. "Kvalifikācija it kā plānota janvārī, bet skaidrs, ka atkal tiks atcelta, jo nu... Tas grūtākais, ka mums visu laiku jābūt labā formā - trenējamies, bet īsti nezinām, kam mēs gatavojamies. Nekas jau nenotiek, visas sacensības tā kā tiek atceltas vai pārceltas. Trenējamies divas trīs reizes dienā. Esam labā formā - ja atsāktos sacensības, būtu prieks," saka Inese.

Vācijā abas māsas dzīvo atsevišķi, jo citādi sanāktu "šausmīgi daudz strīdēties". Esot kopā retāk, "attiecības ir krietni labākas". Kad uznāk ilgas dzirdēt latviešu valodu, uzliek paklausīties kādu latviešu dziesmu, turklāt var parunāt arī savā starpā.

Izmantotie resursi:
Latvijas Radio raidījums "Piespēle"

     [+] [-]

, 2020-11-04 08:29, pirms 3 mēnešiem
Īstais laik tagad dzemdēt pēcnācējus un izmantot pauzi lietderīgi! Pavārtīties uz tepiķa vēl paspēsiet!