Layout: current: getContentLayoutLoad (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayoutLoad (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:440, Did:0, useCase: 0

Skrīvers: "Man nav nekāda sakara ar islāma radikālistiem un viņu uzskatiem"

Jānis Eisaks
Jānis Eisaks

Skrīvers: "Man nav nekāda sakara ar islāma radikālistiem un viņu uzskatiem"
Edgars Skrīvers
Foto: tmfight.lv

Kā šodien aģentūrai LETA apgalvoja Latvijas labākais vieglākā svara (-62 kg) MMA cīkstonis Edgars "Lāčplēsis" Skrīvers (15-4), kuru decembrī Zviedrijā pirms cīņas ringā pavadījusi arābu valodā skanoša dziesma, nav zinājis, ka tā ir par teroristu grupējuma "Islāma valsts" uzskatītā himna.

Šodien portāls TVNET publicēja rakstu par to, ka tukumnieks 2016.gada decembrī Ūmeo pilsētā cīņu šovā "Battle of Botnia" pirms sava dueļa ar mājinieku Fernando Floresu (4-2), ringā devies teroristu grupējuma Islāma valsts slavas dziesmas "Salil al-Sawarim" pavadījumā. Skatītāju vidū atradies kāds arābu valodas pratējs, kurš par to ziņojis sacensību organizatoriem, kuri pirms tam bija skaņdarbu caurlūkojuši, bet pretenzijas nebija izvirzījuši.

Pēc cīņas par šīs dziesmas faktu tika informēta arī Zviedrijas policija, taču, noskaidrojot lietas apstākļus, pārbaude tika izbeigta, aģentūrai LETA sacīja Skrīvers.

"Pēc cīņas pie manis vērsās organizatori, bet es biju pamatīgi pārsteigts par notikušo. Pirms tam pat prātā neienāca, ka šī dziesma varētu būt kāda islāma radikāļu himna. To iepriekš biju dzirdējis pirms kāda cita cīkstoņa došanās ringā, dziesma man iepatikās un toreiz nolēmu to izmantot. Tā kā organizatori dziesmu apstiprināja, pat iedomāties nevarēju, ka tur kaut kas ir slikts," sacīja Edgars Skrīvers.

Pēc cīņas viņam bija arī pārrunas ne tikai ar organizatoriem, bet arī ar vietējo policiju, kura uzsāka pārbaudi. "Mēs visu izrunājām, es izstāstīju, kāda bija situācija, ka tas ir pārpratums, un viss ar to beidzās. Pēc tam, atgriežoties mājās, man bija saruna arī ar Drošības policiju (DP), kurai arī visu izskaidroju un nekādas problēmas nebija," norādīja cīkstonis.

Viņš atzina, ka ir musulmanis un pieņēmis islāmu, taču nekādā veidā neatbalsta islāma radikālismu. "Man ar to [islāma radikālismu] nav nekāda sakara un es par to nemaz neinteresējos, jo nosodu šādu rīcību. Esmu sportists un savus mērķus es gribu sasniegt sportā. Es neesmu ne pirmais, ne pēdējais sportists, kurš pieņēmis islāma ticību un kļuvis par musulmani. Visi taču zina, kas ir Muhameds Ali un Maiks Taisons, kuri arī savulaik kļuva par musulmaņiem," piebilda Skrīvers, kurš pēdējā cīņā, uzvarot horvātu Antunu Račiču (18-8-1), kļuva par Vācijas organizācijas "Superior FC" pasaules čempionu.

Iepriekš divdesmit sešus gadus vecais Skrīvers pirms savām cīņām kā pavadošo mūziku izvēlējās latviešu grupu "Līvi" un "Skyforger" dziesmas. "Tā bija pirmā un pēdējā reize, kad mani uz ringa pavada mūzika, kuru es nezinu," apgalvoja sportists, kurš pateicoties saviem pēdējā laika sasniegumiem sportā nonācis pasaules vadošās MMA organizācijas UFC redzeslokā.

  +7 [+] [-]

, 2017-08-03 17:34, pirms 2 gadiem
Šo attaisnojumu es vērtēju ar 9/11.

     [+] [-]

, 2017-08-03 17:37, pirms 2 gadiem
chemist_dk rakstīja: Šo attaisnojumu es vērtēju ar 9/11.
hahaha

     [+] [-]

, 2017-08-03 17:38, pirms 2 gadiem
Kā izpaužas nonākšana UFC redzeslokā? Ļoti nopietns ziņu portāls.

  +2 [+] [-]

, 2017-08-03 17:45, pirms 2 gadiem
Nu nedirs...

     [+] [-]

, 2017-08-03 17:51, pirms 2 gadiem
pusgads rinķī, a tagad tik pamostas ar info.... slēpa vai

  -4 [+] [-]

, 2017-08-03 19:10, pirms 2 gadiem
Pazīstu Edgaru kopš 2000. gada un varu teikt tikai to labāko par šo cilvēku. Sportists, kurš startē zem Latvijas karoga, jau gandrīz 20 gadus un vienmēr ir bijis savas valsts patriots! MMA aprindās, viņš ir zināms, kā "Lāčplēsis", jeb "Latvian Bear Slayer" un viņam absolūti nav nekādas saistības ar Islāma radikāļiem un viņu uzskatiem! Tas, ka viņš ir Musulmanis, nedod nevienam tiesības, saukt viņu par Islāma radikāli un piesaistīt viņu tam visam, tikai tāda iemesla dēļ, ka Edgars izvēlējies dziesmu Arābu valodā, kā dziesmu pirms iznāciena uz cīņu, tas ir absurds un Latvijas medijiem, būtu jākaunas par to, ka viņu domāšana ir tik aprobežota.
Atbalstu Edgaru! #teamskrivers #Skriversnr1

  +4 [+] [-]

, 2017-08-03 19:11, pirms 2 gadiem
Kam jānotiek, lai parasts cilvēks kļūtu par musulmani?

  -1 [+] [-]

, 2017-08-03 19:24, pirms 2 gadiem
es atvainojos, bet tas nav nopietni.
ja man iepatīkas kāda dziesma un es taisos to izmantot, kaut mājas ballītei , noskaidroju autoru , izpildītāju , utt.
te nopietns pasakums - un es neko nezinu. googles bans?
autortiesības nemaksā ?

sviests, vai nu ar organizatoriem smadzenes atsistas.
man gan liekas , ka pēc šitā viņam ufc neredzēt. sačakarēja karjeru.

  +4 [+] [-]

, 2017-08-03 19:59, pirms 2 gadiem
Lāčplēša iesauka jāatstāj Gluhovam.

  +3 [+] [-]

, 2017-08-04 03:59, pirms 2 gadiem
Tiesi taa. Gluhovam tacu ir iesauka lacplesis. Nevis spalvas svara virietim...

  +1 [+] [-]

, 2017-08-04 10:08, pirms 2 gadiem
Kā var degradēties līdz tādam līmenim, lai pieņemtu vispār tādus melus, kas ir reliģija, kur nu vēl islamu! Es uz papīra esmu katolis (slinkums braukt izrakstīties no baznīcas grāmatas), bet nekad nenoķersiet mani klausoties to žīdu slavināšanu

     [+] [-]

, 2017-08-04 10:21, pirms 2 gadiem
Vēl viens ar izskalotām smadzenēm, jeb nu jāsaka ka atdauzītām.