Cīkstonis Jurkjans izcīna piekto vietu U23 Eiropas čempionātā

Cīkstonis Jurkjans izcīna piekto vietu U23 Eiropas čempionātā

Aleksandrs Jurkjans
Foto: Romāns Kokšarovs, F64

Cīņa 2017

Ungārijas pilsētā Šombateli svētdien noslēdzās U23 Eiropas čempionāts cīņas olimpiskajās disciplīnās. Latvijas grieķu-romiešu cīkstonis Aleksandrs Jurkjans ieguva piekto vietu.

66 kilogramu grieķu-romiešu cīņas turnīrā daugavpilietis Aleksands Jurkjans vispirms pieveica turku Volkanu Cakilu (12:8), bet ceturtdaļfinālā sagrāva šveicieti Andreasu Vetšu (11:1). Pusfināla cīņā ar poli Romānu Pacurkovski mūsu cīkstonis nonāca neizdevīgā situācijā (0:5) un tika nolikts uz lāpstiņām. Latvijas sportista pāridarītājs turpinājumā aizcīnījās līdz finālam un ieguva zeltu.

Bronzas mačā Aleksands Jurkjans, cīnoties ar bulgāru Deividu Tihomirovu, izvirzījās vadībā (2:0), taču pusminūti pirms perioda beigām iekrita uz četrpunktīgo paņēmienu (2:4). Kā izrādījās, tas bija izšķirošais pavērsiens. Mača pēdējās sekundēs daugavpilietim vairs nebija spēka, lai izrautu uzvaru, līdz ar to nācās atzīt bulgāra pārākumu (3:5).

U23 EČ piektā vieta ir Jurkjana līdzšinējās karjeras augstākais sasniegums. Šis panākums ļauj pretendēt uz nākamās sezonas Latvijas Olimpiskās vienības C sastāvu.

71 kg grieķu-romiešu turnīrā pērnā gada pieaugušo Eiropas čempionāta piektās vietas īpašnieks Ņikita Masjuks vispirms tika galā ar serbu Aleksu Erski (9:0), bet astotdaļfinālā zaudēja ungāram Robertam Fritšam (2:7) un ierindojās devītajā vietā. 75 kilogramos Jevgeņijs Koļcovs pirmajā mačā kapitulēja turkam Fatiham Cengizam (0:8), savukārt 130 kilogramos Uldis Glāziņš zaudēja vadību cīņā pret rumāni Konstantīnu Hutuleaku (4:5) un tika nolikts uz lāpstiņām.

Brīvās cīņas sacensībās Latviju pārstāvēja tikai Alberts Jurčenko (70 kg), kurš pirmajā mačā bezcerīgi zaudēja nākamajam finālistam Zaurbekam Sidakovam no Krievijas (0:11), bet bronzas pusfinālā piekāpās ukrainim Vasilam Mihailovam (8:16). Sacensību noslēgumā Jurčenko tika klasificēts devītajā vietā. Latvijas sievietes šoreiz nepiedalījās.

Izmantotie resursi:
unitedworldwrestling.org

Tev jābūt autorizētam,