Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:440, Did:0, useCase: 0

Irānas džudists baidās atgriezties dzimtenē, jo neizpildīja pavēli necīnīties

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Irānas džudists Saids Mollai baidās atgriezties dzimtenē, jo neizpildīja valsts sporta vadības rīkojumu nepiedalīties pasaules čempionātā, lai izvairītos no cīņas pret Izraēlas pārstāvi, informē Starptautiskā džudo federācija (IJF).

Kā zināms, vairākas musulmaņu valstis neatzīst Izraēlu, līdz ar to gadās nepatīkamas situācijas arī sportā. Piemēram, pirms pāris gadiem AAE "Grand Slam" turnīrā triumfēja Izraēlas džudists Tals Flikers, taču par godu uzvarētājam atskaņoja Starptautiskās džudo federācijas himnu un pacēla minētās organizācijas karogu [video]. Irānas sportistiem jau daudzus gadus ir aizliegts sacensties ar Izraēlas pārstāvjiem.

Japānā aizvadītajā pasaules čempionāta 81kg astotdaļfinālā Irānas džudists Saids Mollai vispirms pieveica olimpisko čempionu Hasanu Halmurzajevu (Krievija), uzvarēja arī ceturtdaļfinālā, bet zaudēja pusfinālā un bronzas mačā. Ja būtu uzvarējis pusfinālā, tad zelta finālā pretī stātos Izraēlas džudists Sagi Muki.

Pirms astotdaļfināla Irānas sporta ministra vietnieks skarbā formā deva rīkojumu atteikties piedalīties, lai nebūtu jācīnās pret Izraēlas džudistu. Saids Mollai pat apraudājās, taču galu galā izlēma neklausīt valsts sporta vadības pavēlei. Pirms pusfināla Mollai trenerim piezvanīja Irānas Olimpiskās komitejas prezidents Reza Salehi Amiri. Turklāt pie sportista tēva esot ieradās cilvēki un ieteica pārliecināt dēlu ievērot likumu, citādi būs nepatikšanas.

"Esmu uzvarēju olimpisko čempionu, olimpisko bronzas medaļnieku un citus. Sapņoju par pasaules čempiona titulu. Taču nedrīkstēju cīnīties manas valsts likumu dēļ. Baidījos par sekām, kas būs manai ģimenei un man," atklāj Saids Mollai. "Vēlos sacensties visur, kur varu. Bet dzīvoju valstī, kuras likums to neļauj. Nav izvēles, visiem sportistiem tas ir jāievēro. Viss, ko es šoreiz izdarīju ir manai dzīvei, jaunai dzīvei."

IJF prezidents Mariuss Vizers apsolīja palīdzēt, ja Irāna liks šķēršļus Mollai dalībai olimpiskajās spēlēs. "No visas sirds pateicos prezidentam. Tādējādi mans sapnis piepildīsies, un man būs iespēja kļūt par olimpisko čempionu. Man vajag palīdzību. Manas valsts varas iestādes teica, ka es varu atgriezties dzimtenē bez jebkādām problēmām, tomēr es baidos. Baidos par to, kas varētu notikt ar manu ģimeni un mani," saka Irānas džudists.

Izmantotie resursi:
ijf.org

  -4 [+] [-]

, 2019-09-02 19:03, pirms gada
Jā, Izraēla ir jaboikotē visiem līdzekļiem!
Nodevejiem parasti ir bail atgriezties mājās.

  -3 [+] [-]

, 2019-09-02 19:06, pirms gada
Labak būtu pastāstījuši cik Izraēļi noslepkavo Palestīniešus katru dienu, un kā Izraela veic uzlidojumus un bombardē Irānas militārās bāzes Sīrijā!

  +3 [+] [-]

, 2019-09-02 19:28, pirms gada
oxa rakstīja: Labak būtu pastāstījuši cik Izraēļi noslepkavo Palestīniešus katru dienu, un kā Izraela veic uzlidojumus un bombardē Irānas militārās bāzes Sīrijā!
Tev točno nav pilns rublis... Laikam esi stipri dauzīts. Ļoti stipri.

  +1 [+] [-]

, 2019-09-02 20:21, pirms gada
Abrags rakstīja: Tev točno nav pilns rublis... Laikam esi stipri dauzīts. Ļoti stipri.
nav sists. vienkārši mucā audzēts, pa spundi barots!

     [+] [-]

, 2019-09-03 06:03, pirms gada
Kāpēc jūs vainojat Izraēlu ja kādā musulmaņu valstī ir debīli likumi? Tās ir Irānas problēmas, žēl šo sportistu protams...