Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:111, Did:0, useCase: 0

WBC dopinga dēļ aptur Vaita pasaules smagsvara pagaidu čempiona statusu

Agris Suveizda

WBC dopinga dēļ aptur Vaita pasaules smagsvara pagaidu čempiona statusu
Dilians Vaits. Foto: PA Wire/PA Images/Scanpix

LETA--BBC. Prestižākā Pasaules Boksa padome (WBC) uz nenoteiktu laiku apturējusi Diliana Vaita pagaidu pasaules smagsvara čempiona statusu, jo sportista nesen nodotajos dopinga testos atklājusies neatļauto vielu klātbūtne. Līdz ar saņemto sodu bokseris vairs nav obligātais pretendents cīņai ar pasaules čempionu Deonteju Vailderu.

Vaits 20.jūlijā aizvadīja cīņu ar Oskaru Rivasu, kurā izcīnīja uzvaru, bet tikai trīs dienas iepriekš nodotie dopinga testi uzrādījuši pozitīvus rezultātus. Bokseris savu nevainību varēs pierādīt WBC organizācijai, tomēr precīzs laiks un diena šai procedūrai vēl nav noteikta.

Tikmēr WBC otrdien publicēja paziņojumu, kas vēstīja, ka Lielbritānijas antidopinga aģentūras paņemtie dopinga testi uzrādījuši nelabvēlīgus rezultātus. "Pirms nozīmīgās cīņas pret kolumbieti Rivu Vaildera nodotā A prove uzrādījusi pozitīvus rezultātus," teikts paziņojumā. "Līdz ar nelabvēlīgo rezultātu un gaidot WBC uzsāktās izmeklēšanas secinājumus, mēs uz nenoteiktu laiku atceļam boksera pagaidu pasaules čempiona statusu, kā arī iespēju obligāti pretendēt uz titula cīņu."

"WBC šos jaunumus ir pavēstījusi arī pašam bokserim un viņa komandai. Sportistam būs iespējas aizstāvēt sevi izmeklēšanas sēdē, kas notiks tuvākajā nākotnē," vēstīts WBC paziņojumā. "Izmeklēšanas laikā Vaitam būs iespēja prezentēt jebkādus pieejamos materiālus un informāciju, kas varētu attaisnot viņa dopinga testu rezultātus." Pats sportists savā "Twitter" kontā vēstīja, ka pretinieku uzvarējis tīrā cīņā un esot aizkaitināts par to, kas tiek runāts par viņu.

Vaits jau iepriekš no 2012. līdz 2014.gadam izcieta diskvalifikāciju par neapzinātu neatļauto vielu lietošanu, tomēr, ja arī šoreiz sportistam tiks piešķirts sods, viņam var nākties izciest astoņus gadus ilgu diskvalifikāciju. Pagaidām gan netiek ziņots, kāda viela atrasta sportista nodotajās provēs. Vaits savā karjerā izcīnījis 26 uzvaras 27 dueļos un līdz ar gūto uzvaru pār Rivasu, viņš kļuva par obligāto pretendentu cīņai ar čempionu Vailderu. Šī cīņa bija paredzēta nākamā gada 18.maijā.

Izmantotie resursi:
LETA

  +1 [+] [-]

, 2019-07-31 11:27, pirms 7 mēnešiem
Lieto faktiski visi... galvenā problēma ir iztīrīt "pēdas" no organisma uz analīžu nodošanas brīdi. Jo bagātāka valsts un attīstītāka medicīnas zinātne, jo vieglāk tas izdarāms. Bet, ja sportists pārforsē ar devām, tad laikam arī tas nelīdz

     [+] [-]

, 2019-07-31 12:24, pirms 7 mēnešiem
Zinot kā Vaits nolicis boksa organizācijas, varētu būt, ka iegāzts. Tā gribēja titula iespēju un še Tev!