Layout: current: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:111, Did:0, useCase: 0
Autors: Jānis Pārums

Povetkins izcīna WBA titulu, kārtējā uzvara Heleniusam (+video)

Povetkins izcīna WBA titulu, kārtējā uzvara Heleniusam (+video)
Aleksandrs Povetkins cīņā pret Ruslanu Čagajevu
Foto: Bongarts

Šonakt Vācijas pilsētā Erfurtā Krievijas smagā svara bokseris Aleksandrs Povetkins (22-0, 15KO) cīņā par vakanto WBA titulu pēc punktiem ar 116:112, 117:113 un 117:113 pieveica uzbeku Ruslanu Čagajevu (27-2-1, 17KO), pirmoreiz karjerā tiekot pie kādas no prestižajām čempionu jostām.

Agrāk Čagajevs jau bijis čempiona godā - savulaik, uzvarot Nikolaju Valujevu, uzbeks kļuva tieši par WBA čempionu, bet vēlāk diezgan savdabīgā veidā titulu zaudēja. Šovasar pēc uzvaras pār britu Deividu Heju tituls nonāca Vladimira Kļičko rēķinā. Pēc WBA noteikumiem viņš kļuva par WBA superčempionu, savukārt WBA "regulārais" tituls kļuva vakants un par to savā starpā varēja cīnīties Povetkins un Čagajevs.

Cīņu abi bokseri iesāka diezgan piesardzīgi, taču pēc pāris minūtēm iniciatīvu uzņēmās Povetkins, kurš pirmajos raundos bija sekmīgāks, izceļoties ar vairākām labām sitienu kombinācijām. Trešajā raundā aktivizējās arī Čagajevs, sagādājot ne mazums problēmu krievu bokserim. Tiesa, drīz vien cīņa iegāja vecajās sliedēs.

Par "Balto Taisonu" dēvētais Čagajevs atkal aktivizējās sestajā raundā, parādot kaut ko no sava ziedu laiku arsenāla, turklāt turpināja saimniekot arī nākamajos divos raundos, brīžiem liekot Povetkinam sagrīļoties. Tiesa, uzbeka līdzjutēju cerības sagaidīt nokautu bija veltas, jo kājās krievu bokseris tomēr turējās. Pēc vairākiem neizteiksmīgiem raundiem iniciatīvu savās rokās ņēma Povetkina treneris Tedijs Atlass, kurš pārtraukumā starp astoto un devīto raundu mudināja Aleksandru noticēt brīnumam, pieminot arī boksera pērn aizsaulē aizgājušo tēvu. Atlasa iedvesmojošā runa Povetkinu uzvilka un krievs ringā centās iniciatīvu pārņemt savās rokās, kas lielā mērā arī izdevās. Lai gan pēdējos raundos arī Čagajevs meklēja nokauta iespējas, tās visas bija neveiksmīgas.

Visi trīs tieneši uzvaru atdeva Aleksandram Povetkinam - 116:112, 117:13, 117:113 - tādejādi krievs pirmoreiz karjerā kļuva par pasaules čempionu, iegūstot savā īpašumā WBA jostu. WBA noteikumi paredz, ka nākotnē Povetkinam būs jācīnās ar WBA superčempionu Vladimiru Kļičko. Jāatgādina, ka iepriekš Povetkinam jau divreiz nācās atteikties no cīņas ar Kļičko – pirmajā gadījumā patraucēja savainojums, otrajā – krieva treneris Tedijs Atlass atzina, ka Saša vēl nav gatavs cīņai pret čempionu.

Povetkins - Čagajevs (visa cīņa)

Heleniuss turpina uzvaru sēriju

Otrā vakara cīņā perspektīvais somu smagsvars Roberts Heleniuss (16-0, 11KO) tika galā ar bijušo WBO čempionu, baltkrievu Sergeju Ļahoviču. Cīņas pirmā puse aizritēja visnotaļ līdzīgā cīņā un ar veiksmīgiem uzbrukumiem izcēlās kā viens, tā otrs bokseris. Pēc sestā raunda 35 gadus vecais Ļahovičs sāka pagurt, ko izmantoja par astoņiem gadiem jaunākais Heleniuss, pārliecinoši pārņemot iniciatīvu. Devītā raunda ievadā soms ar sitienu kombināciju pamatīgi satricināja Ļahoviču, kurš vairs nebija spējīgs pretoties, tādejādi iejaucās tiesnesis, apturot cīņu.

Par uzvarētāju ar tehnisko nokautu tika atzīts Heleniuss, kurš tādejādi tika ne tikai pie 16. uzvaras karjerā, bet arī pie WBA un WBO interkontinentālā čempiona tituliem.

Heleniusa - Ļahoviča cīņas beigas


, 2011-08-28 00:58, pirms 7 gadiem
nice
, 2011-08-28 01:03, pirms 7 gadiem
ja kaads saka ka Klichko taktiski bokseejas, tad sheit no Povetkina puses bija tieshi tas pats - jaavinnee peec punktiem....
, 2011-08-28 01:10, pirms 7 gadiem
Kādā 6round likās ,ka krievs ies čučēt.
, 2011-08-28 01:23, pirms 7 gadiem
njaa - diemzeel Chagajevs uzlika visu uz to raundu - citiem taadai ofensiivai vairs nepalika
, 2011-08-28 01:55, pirms 7 gadiem
Redzams ka Povetkinam smagi klatos pret Vladimiru tas ir cits limenis ar sadu aizsardzibu bralus neuzvaret! Nokauts garantets
, 2011-08-28 08:00, pirms 7 gadiem
īstais jostas saimnieks tāpat ir Kļičko, pagaidām nav Povetkins titula cienīgs !
, 2011-08-28 10:47, pirms 7 gadiem
Parasti jau, lai uzmundrinātu krievus, piemin māti...
, 2011-08-28 12:13, pirms 7 gadiem
slavi pilniba domine boksaa, ta tam bija jabut jo slavi tomer ir paraki par negeriem un eiropiesiem, par kiniesiem gan ne
, 2011-08-28 15:15, pirms 7 gadiem
Jao Mins rakstīja: slavi pilniba domine boksaa, ta tam bija jabut jo slavi tomer ir paraki par negeriem un eiropiesiem, par kiniesiem gan ne
Pilnībā dominē boksā?? kas tās par muļķībām? boksā bez smagsvariem ir arī citas kategorijas, bet tev iespējams tas ir jaunums.
, 2011-08-28 16:39, pirms 7 gadiem
Reggie rakstīja: Pilnībā dominē boksā?? kas tās par muļķībām? boksā bez smagsvariem ir arī citas kategorijas, bet tev iespējams tas ir jaunums.
odinus neviens par pilnu nenem
, 2011-08-29 10:23, pirms 7 gadiem
Jao Mins rakstīja: odinus neviens par pilnu nenem
pi$ies no kurienes nācis.

kas te saka, ka nu redz tā lūk jāboksē kā povetkins, jo arī kliti tā dara paskatieties uz heleniusu un viņa vēlmi slēgt ārā pretiniekus.

jāgaida vords vs froč, kļičko vs adameks, ortizs vs meiveters. kotto vs margarito II