Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:111, Did:0, useCase: 0

SOK 2020.gada Tokijas olimpisko spēļu programmā oficiāli iekļauj boksu

Rolands Eliņš

SOK 2020.gada Tokijas olimpisko spēļu programmā oficiāli iekļauj boksu
SOK prezidents Tomass Bahs. Foto: AFP/Scanpix

LETA--DPA. Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) sesijā trešdien oficiāli tika apstiprināta boksa iekļaušana 2020.gada Tokijas olimpisko spēļu programmā, tikmēr Starptautiskā Boksa asociācija (AIBA) neatbildēs par šo sacensību norisi.

SOK locekļi Lozannā atbalstīja izpildkomitejas lēmumu par boksa iekļaušanu Olimpiādes programmā, tomēr starp biedriem valdīja bažas par šī sporta veida nākotni četrgades notikumā, ja tās mātes organizācija AIBA nespēs atjaunot savu vārdu un prestižu.

AIBA jau iepriekš ir saņēmusi nosodījumu no SOK par tās tiesnešu darbību Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, tāpat organizācijā esot finansiālas problēmas un tā ir iepīta dopinga skandālos. SOK arī bija neapmierināta ar pavasarī par AIBA prezidentu ievēlēto uzbeku Gafuru Rahimovu, kurš neilgi pēc tam arī atkāpās no amata, jo ASV viņš tiek turēts aizdomās par iesaistīšanos organizētajā noziedzībā, kā arī narkotiku pārvadāšanu. Viņš pats gan šīs apsūdzības iepriekš noliedza.

Līdz ar Rahimova atkāpšanos par AIBA pagaidu prezidentu kļuva Mohameds Mustahsanē no Marokas.

Bokss olimpisko spēļu programmā atrodas jau kopš 1904.gada, bet Tokijas Olimpiādē paredzēts, ka ringā dosies 285 bokseri, kuri vīru sacensībās cīnīsies astoņas svara kategorijās, bet dāmu - piecās.

Vienīgā reize, kad bokss netika iekļauts Olimpiādes programmā bija 1912.gads, kad tās notika Zviedrijā, kur šis sporta veids bija aizliegts.

Izmantotie resursi:
LETA