Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:111, Did:0, useCase: 0

Brieža cīņu tiesās leģendārais Kenijs Beiless

Brieža cīņu tiesās leģendārais Kenijs Beiless
Kenijs Beiless pēc Menija Pakjao uzvaras pār Džesi Vargasu
Foto: Reuters/Scanpix

Pasaules boksa supersērijas pusfināla cīņu starp Mairi Briedi un Aleksandru Usiku tiesās slavenais Lasvegasas tiesnesis Kenijs Beiless (Kenny Bayless), Sportacentrs.com apstiprināja latviešu sportista menedžeris Raimonds Zeps.

Sestdienas vakarā būs tas īpašais gadījums, kad trešais cilvēks ringā ir tikpat liela slavenība kā viņa uzraudzītie cīkstoņi. Sešdesmit septiņus gadus vecais Beiless ir profesionāls boksa tiesnesis kopš 1991. gada un viens no atzītākajiem aroda meistariem pasaulē.

Trīs bērnu tēva novērtēšanai pietiek ar vienu faktu – Beiless ir tiesājis sešas cīņas ar Floida Meivezera līdzdalību un septiņas reizes uzraudzījis Filipīnu sporta ikonu Meniju Pakjao. Viņa rēķinā ir arī Meivezera un Pakjao tikšanās 2015. gada 2. maijā.

Minētajā cīņā Beilesa pakalpojumi tika novērtēti ar 25 tūkstošiem ASV dolāru, kamēr trīs viņa asistenti saņēma pa 20 tūkstošiem katrs. Rīgā amerikānim palīdzēs viņa tautietis Robins Teilors, kā arī kanādieši Kreigs Metkalfs un Roberts Teppers.

Kalifornijas pilsētā Berklijā uzaugušajam Beilesam 2003. gadam tika atklāts prostatas vēzis. “Ar sievas, uztura trenera un veselības konsultanta palīdzību viņš cīnījās un sāka ievērot, kas Bībelē rakstīts par diētu, veselību un atveseļošanos. Viņš pilnībā izveseļojās.”

Gadu pēc tam Beiless tiesāja savu pirmo supercīņu – 18. septembra duelī starp amerikāņiem Bernardu Hopkinsu un Oskaru De La Hoju tika reģistrēts viens miljons “pay-per-view” pirkumu un cīņas ienākumi sasniedza 56 miljonus ASV dolāru.

Ceturtajā maijā dzimušais tiesnesis ieguva bakalaura grādu kinezioloģijā, mācoties “Cal State Hayward” universitātē. Maģistra grādu viņš pievienoja, studējot “University of Nevada Las Vegas” (UNLV).

Nevadas pavalsts sporta komisija gatavojās norīkot Beilesu par tiesnesi Floida Meivezera cīņā pret UFC cīkstoni Konoru Makgregoru. Īru atlēta pārstāvji tādu iespēju noraidīja, jo Beiless par gaidāmo tikšanos izteicās tā: "Nevēlos to redzēt, jo UFC un bokss ir divi dažādi sporta veidi. Kāda jēga?"

Video: HBO Boxing

Izmantotie resursi:
https://heavy.com/sports/2015/05/ke...
Conor McGregor's camp confirm they will object...