Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:111, Did:0, useCase: 0

Viedokļi: Briedis un Dortikoss - pasaules labākie krūzeri ar smagsvaru sitiena spēku

Rolands Eliņš

Viedokļi: Briedis un Dortikoss - pasaules labākie krūzeri ar smagsvaru sitiena spēku
Mairis Briedis pirms diviem gadiem cīņā pret Delorjē. Foto: Tass/Scanpix

Pirms ļoti ilgi gaidītā Pasaules boksa Supersērijas fināla starp Mairi Briedi un Junielu Dortikosu, kas sestdien norisināsies Minhenē, portālam Sportacentrs.com savu viedokli par Brieža izredzēm un Supersērijas nozīmi sniedza vairāku ārzemju boksa mediju pārstāvji (no "Sky Sport", "BoxingScene", "World Boxing News" un "Boxing Insider") un cīņu sporta veidu eksperts Jānis Eisaks. Vairums boksa pazinēju, ieskaitot Brieža bijušo menedžeri Alu Siestu, savās prognozēs nosliecās par labu Latvijas bokserim, izceļot viņa universālo stilu un pieredzi, pielāgojoties pretiniekam, taču tika atzīmēts arī, cik ļoti liels drauds ir Floridā dzīvojošais Kubas bokseris Dortikoss.

"Šī ir pirmā reize, kad Briedis tik ilgi bijis bez cīņu prakses,” sacīja Jānis Eisaks, cīņas sporta veidu pazinējs un komentētājs. „Nevaram būt pilnībā droši, kā tas uz viņu būs atsaucies un iespaidojis. Es gan ceru, ka viss būs kārtībā, Mairis tomēr ir inteliģents bokseris, kurš dara savu darbu un pievērš uzmanību tam, kam jāpievērš. Esmu priecīgs par viņa komandu, domāju, ka tur izveidots ļoti labs klimats un sadalītas atbildības sfēras tā, lai Mairim par neko lieku nav jāsatraucas. Cik varu spriest, treneris Dmitrijs Šiholajs ir pārņēmis visas labākās iestrādnes no trenera Kleina un turpinājis iesākto, kopā ar Brieža pirmo treneri Čerņigovu arī izskatās, ka izveidojies labs tandēms.”

Eisaks atzina, ka apstākļi ir neierasti, taču neuzskatīja, ka pastāv iespēja, ka Briedis būtu „pārdedzis” pēc ilgās fināla gaidīšanas: „Drīzāk varētu teikt, ka abi bokseri ir noilgojušies pēc ringa, viņiem abiem bija laiks sagatavoties pēc pilnas programmas, un domāju, ka viņi abi vēlēsies sarīkot lielisku šovu. Skatītāju trūkums zālē? Domāju, ka tas Briedim pat varētu nākt par labu tieši cīņas plāna ievērošana ziņā. Latvijas līdzjutēju atbalsts Briedim ir svarīgs, noteikti, taču dažreiz sanāk tā, ka tas viņu pat pārāk daudz uzkurina. Bijis tā, ka pie vētraina atbalsta Briedis sākumā pārāk agresīvi iet uz priekšu, taču tad viss nostājas savās vietās un Briedis turpina savu cīņas plānu, kas līdz šim visās reizēs, izņemot vienu, novedis pie uzvaras.”

Eisaks atzīmēja, ka Brieža uzbrukuma arsenālu savā ziņā var salīdzināt ar Krievijas bokseri Muratu Gasijevu, kurš savukārt ir vienīgais Dortikosu pieveikušais sportists: „Vēlētos gan uzskatīt Briedi par meistarīgāku bokseri nekā Gasijevu, arī ātrāku un kustīgāku. No otras puses, esmu drošs, ka Dortikoss ir ļoti mācījies no savām kļūdām zaudējumā Gasijevam. Tāpat Briedim šī cīņa būs jaunums tādēļ, ka viņam būs jācīnās ar ļoti garu roku īpašnieku, kas kubietim būs priekšrocība turot latvieti distancē. Šķiet, tikai Denijs Venters, kuru Briedis pieveica 2016. gadā Rīgā, bija aptuveni tikpat garš vēziens kā Dortikosam.”

„Mairis un Dortikoss – viņiem abiem ir ļoti spēcīgi sitieni,” uzsvēra Eisaks. „Patiešām ļoti spēcīgi sitieni, domāju, ka pilnīgi droši var teikt, ka sestdien finālā būs cīņa starp diviem pasaules labākajiem krūzeriem (pirmā smagā svara kategorijas bokseriem) ar smagsvaru sitiena spēku. Cerēšu un prognozēšu Brieža panākumu.”

„Uzvara pār Dortikosu nostiprinātu Brieža statusu kā pasaules pirmajam numuram šajā svara kategorijā,” norādīja „Sky Sport” boksa žurnālists Džeimss Dīlhens. „Tas ir zelta statuss, kas iepriekš piederēja Oleksandram Usikam, viņam kļūstot par vienu no intriģējošākajiem sportistiem visā boksā. Briedis un Dortikoss ir finālisti, kuri abi tika pārspēti iepriekšējā Supersērijas sezonā – viņiem abiem šī ir pēdējā iespēja uzvarēt Supersērijā. Krūzeru divīzijas leģendas statuss ir tas, pēc kā Briedim šajā cīņā jāizstiepj roka un jāpaņem.” Prognozi par cīņas rezultātu Dīlhens gan nevēlējās piedāvāt.

Tikmēr „BoxingScene” apskatnieks Džeiks Donovans norādīja, ka Supersērija var būt ļoti priecīga par to, ka tās tituls tiks piešķirts šādā cīņā: „Supersērijas Muhameda Ali balva vārdos izklausās daudz iespaidīgāka nekā patiesībā ir, taču sestdienas uzvarētājs patiešām būs īstais pasaules čempions šajā svara kategorijā. To apliecina arī „The Ring” titula iekļaušana cīņā, kas simbolizē divu šobrīd labāko krūzeru sadursmi ringā šajā nedēļas nogalē. Es iztēlojos, ka šī droši vien būs svarīgākā cīņa Latvijas boksa vēsturē, lielāka nekā jebkura iepriekšējā Brieža uzvara, ieskaitot viņa pirmo pasaules čempiona titulu, kad tika pieveikts leģendārais Marko Huks.”

„Uzskatu šo par īstu „50 pret 50” cīņu,” vērtēja Donovans. „Abiem bokseriem piemīt sitiena spēks, kas var vienā mirklī izšķirt cīņas rezultātu, un abi ir pietiekami ievainojami, lai otrs varētu atrast brīdi, kurā pārsteigt pretinieku. Nespēju iztēloties, ka cīņā būs nepieciešami 12 pilni raundi.”

Kā pilnvērtīgi līdzvērtīgu cīņu to novērtēja arī „World Boxing News” redaktors Fils Džejs: „Uzskatu, ka šī ir 50 pret 50 cīņa. Briedim ir tehniskā meistarība, taču Dortikoss ne velti ir „KO doktors”. Es spēju iztēloties Brieža uzvaru, ja vien viņš iztur līdz galam un netiek nokautēts.”

„Tas Briedis, kuru es pazīstu, sakautu Dortikosu un droši vien arī nokautētu viņu,” uz aicinājumu sniegt savu viedokli atsaucās arī Als Siesta, bijušais Brieža menedžeris, kura sadarbība ar Latvijas bokseri pirms diviem gadiem beidzās ar konfliktu, taču tagad abas puses gājušas savu ceļu. „Taču es patiešām nezinu, kādā sportiskajā formā Briedis šobrīd ir. Jebkurā gadījumā es tik un tā derētu uz to, ka Briedis cīņā tiks pie uzvaras, taču, ja Dortikoss tomēr atrod veidu uzvarēt, neuzskatīšu to par milzīgu pārsteigumu, tā nebūs nekāda sensācija, jo Dortikoss ir sistemātisks bokseris ar spēcīgu sitienu. Kopumā šī cīņa ir īsts boksa saldais ēdiens, un nevaru sagaidīt, kā tā izvērsīsies.”

Savukārt Šeins Vilobijs, „Boxing Insider” britu žurnālists, kurš jau pirms cīņas pret Glovacki neslēpa, ka personīgas intereses dēļ padziļināti seko līdzi Brieža karjerai, izteicās, ka satraucas par cīņas sākumu: „Abiem bokseriem šī būs pirmā cīņa pēc ļoti ilga pārtraukuma, iztēlojos, ka pirmie raundi nebūs tik kvalitatīvi un būs nepieciešams laiciņš abiem ieiet cīņas ritmā. Tas būs izdevīgāk Dortikosam, jo viņam ir spēks pabeigt cīņu, izmantojot vienu vienīgu pretinieka nokavēšanu aizsardzībā vai nepiesardzību. Ja Briedis paliek cīņā pēc pirmajiem četriem raundiem, viņš uzvarēs pēc punktiem, esmu pārliecināts. Briedis ir meistarīgāks un universālāks, viņš spēj pielāgoties un viņš spēj atrast veidu uzvarēt.”

„Domāju, ka Dortikosam Briedis ir stila ziņā ļoti, ļoti neparocīgs pretinieks,” turpināja Vilobijs. „Dortikosa stilu visi zina, taču tikai retais spējis apturēt. Briedis izceļas tieši ar to, ka spēj piemēroties visiem pretiniekiem, un arī pret Dortikosu zinās, kā neļaut pretiniekam izvērsties. Briedis savā karjerā ne reizi nav nokautēts, un, cik vien esmu redzējis, viņš nekad nav bijis īstās nokauta briesmās. Ja vien Dortikoss neatradīs caurumu Brieža cīņas plānā pašā cīņas sākumā, tad nedomāju, ka viņš to atradīs vēlāk. Protams, arī Dortikosam bija vairāk nekā gads gatavoties tieši Mairim – varbūt viņš iznāks ringā ar pavisam citu stilu, nekā mēs gaidām.”

Skaties boksa cīņas tiešraidi starp Mairi Briedi un Junielu Dortikosu Go3!

     [+] [-]

, 2020-09-23 17:58, pirms mēneša
Ja visi gaida, ka cīņa beigsies priekšlaicīgi, tad uzvara būs pēc punktiem.