Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:111, Did:0, useCase: 0

Hērns: "Bokseru honorāri ir pārāk lieli. Tā ir gan mana, gan DAZN vaina"

Rolands Eliņš

Hērns: "Bokseru honorāri ir pārāk lieli. Tā ir gan mana, gan DAZN vaina"
Edijs Hērns. Foto: PA Wire/PA Images/Scanpix

Pazīstamais britu boksa promouters Edijs Hērns intervijā atzinis, ka bokseru honorāri pēdējos gados ir kļuvuši nesamērīgi lieli un ka tajā ir arī viņa vaina, tiesa, viņš uzsvēra, ka sporta tiešraižu straumēšanas kompānija DAZN arī ir atstājusi savu efektu uz boksa tirgu.

„Zinu, ka Bobs Arums (boksa promouters ASV) ir izvirzījis to sev kā mērķi, proti, samazināt bokseru honorārus,” „Sports Illustrated” podkāstā sacīja Edijs Hērns. „Un man šajā sakarā jāsaka, ka honorāri patiešām ir pārāk lieli un kļuvuši nekontrolējami. Daļa no tā ir mana vaina, daļa – DAZN atbildība. DAZN ienāca tirgū, un viņiem tirgū vajadzēja ienākt ar troksni, tāpēc arī viņi piedāvāja lielu naudu. Zinu, ka Arums vainoja mani. Viņš nesen man zvanīja un teica, ka tā tik un tā esot mana vaina.”

„Taču nav tā, ka mēs vēlamies maksāt bokseriem mazāk,” turpināja Hērns. „Viņi ir pelnījuši atalgojumu. Mums tikai ir jāparūpējas, ka piedāvājam attiecīgu kvalitāti, turklāt ne jau priekš mums, bet priekš klientiem. Un mūsu klienti ir TV raidtiesību īpašnieki. Ziniet, mēs pēdējā laikā esam bijuši tādā situācijā, ka cenšamies iegūt bokseri savā komandā, cenšamies viņu pierunāt nākt pie mums, un tad piedāvājam lielu naudu un piedāvājam, ka pirmo cīņu varēs aizvadīt pret salīdzinoši vieglu pretinieku. Tāds scenārijs ir lielisks, vai ne? Taču, lai šo situāciju boksā mainītu, tas atkarīgs no TV raidtiesību īpašniekiem.”

Hērns skaidroja, ka viņš drīzumā paredz DAZN un citu lielo televīziju tolerances mazināšanos, proti, tās pieprasīs no boksa promouteriem kvalitatīvākas cīņas, daudz vairāk tādu, kur satiekas divi savas kategorijas labākie bokseri un daudz mazāk tā saucamo vieglo cīņu: „Šajā ziņā es gandrīz vai esmu TV kompāniju pusē, nevis promouteru pusē, lai gan pats esmu viens no viņiem. Šis ir īstais laiks, kad mainīt ierasto modeli. Šis ir laiks, kad varam sašūpot boksa pasauli vēl vairāk un sakārtot. Jā, droši vien būs sekas, un šeit es nerunāju tik par bokseriem, bet gan pašiem promouteriem. Taču mums jāizmanto iespēja sakārtot boksu. Šeit es runāju ne tikai par lielajiem honorāriem, bet arī principiem līgumu noslēgšanas ziņā, cīņu grafikiem un televīzijām un citām lietām.”

”Taču boksa biznesa atslēga ir piedāvāt lielisku produktu,” uzsvēra Hērns. „Mēs vairs nevaram atļauties saviem bokseriem dot cīņas vienkārši pret kādu čali, ko pieveikt. Es to esmu darījis daudzas reizes, arī sadarbībā ar DAZN, jo tas ir veids, kā pierunāt bokseri ienākt mūsu komandā. Taču mums jāsamierinās, ka tā turpināt nevar, jābūt godīgiem un jāsaka, ka liels honorārs būs tikai par lielām cīņām.”

Izmantotie resursi:
https://www.boxingscene.com/hearn-b...