Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:111, Did:0, useCase: 0

Gasijevs: "Krievijā Usiku zina, mīl un uzskata par savējo"

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Gasijevs: "Krievijā Usiku zina, mīl un uzskata par savējo"
Murats Gasijevs
Foto: WBSS

21. jūlijā Maskavā notiks Pasaules boksa Supersērijas (WBSS) fināls, kur spēkosies latvieša Maira Brieža pāridarītājs Oleksandrs Usiks un mājinieks Murats Gasijevs. Krievijas bokseris uzskata, ka runas par cīņas aizvadīšanu pretinieka teritorijā nav īsti vietā, jo Maskavā Usiku uzskata par savējo.

Pēc ilgstošas nenoteiktības un vairākkārtīgas atlikšanas 18. jūnijā beidzot tika paziņots par Supersērijas norises vietu un datumu. "Patiešām biju domājis, ka šis mačs varētu nenotikt. Pat domāju, ka mums nāksies aizvadīt cīņu pret kādu citu. Mēdijos parādījās Edrjū Tabiti variants. Līdz pēdējam brīdim domāju, ka Usiks cenšas atrast politisku aizbildinājumu, lai atteiktos no cīņas. Līdz manīm nonāca dažādas baumas par Usika nevēlēšanos kauties ar Gasijevu. Ceru, ka tagad nekas netraucēs, ka nebūs nekādu traumu un tamlīdzīgi. Un pavisam drīz būs tik superīga cīņa, kāda nav bijusi kopš Evandera Holifīlda laikiem," atklāj Gasijeva treneris Abels Sančess.

"Beidzot ir skaidrība par cīņu. Tā manā dzīvē būs svarīgākā, karjeras virsotne. Mačs par absolūtā pasaules čempiona titulu ir mans sapnis un tagad līdz tam palicis viens mēnesis," atzīst Murats Gasijevs.

Krievijas bokseris uzskata mīnusus un plusus cīņas aizvadīšanai Maskavā.

"Pie mīnusiem pieskaitu jau sākušās runas par to, ka netaisnīgi aizvadīt cīņu kāda dalībnieka valstī, ka Usiku tur bez maz vai taisās noindēt un tā tālāk. Saprotams, ka tas ir pilnīgs murgs. Pirmkārt, mēs esam profesionāli sportisti un jābūt gataviem startēt tur, kur teiks organizatori. Ja organizatori izlemtu, ka cīņa jāaizvada Kijevā, Berlīnē vai uz Mēness, tad es būtu gatavs uz turieni lidot. Esmu pārliecināts, ka Usiks atbildētu tāpat. Otrkārt, man patiešām nepatīk, ka kādi cenšas mūsu cīņu ievilkt kaut kādās politikās intrigās. Mēs esam sportisti, nevis politiķi, nevajag mūs iesaistīt kaut kādā konfrontācijā. Noskaidrosim, kurš no mums ir labākais bokseris, bet pēc tam paspiedīsim viens otram roku," saka Murats Gasijevs.

"Pie plusiem pieskaitu to, ka cīņu varēs apmeklēt mani tuvinieki un draugi. Tas man ir svarīgi. Protams, viņi gatavi doties man līdzi uz jebkuru punktu uz kartes, bet, piemēram, braukt uz Saūda Arābiju būtu visai problemātiski. Bez tam arī Aleksandra Usika līdzjutējiem nokļūt Maskavā būtu vieglāk un lētāk nekā braukt uz daudzām Eiropas pilsētām. Domāju, ka Maskavā Usika līdzjutēji būs ne mazāk kā manējie. Krievijā Aleksandru zina, mīl un uzskata par savējo, tāpat kā Vasīliju Lomačenko un Genādiju Golovkinu. Tādējādi runas par startēšanu pretinieka teritorijā te nav īsti vietā."

Izmantotie resursi:
instagram.com/murat_gassiev
xsport.ua