Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:111, Did:0, useCase: 0

Briedis: ''Tagad varam klauvēt pie Krievijas boksa durvīm''

Krišs Upenieks

Briedis: ''Tagad varam klauvēt pie Krievijas boksa durvīm''
Mairis Briedis
Foto: Vladislavs Proškins/f64

Bruģēt ceļu pretī virsotnēm turpina Latvijas viens no populārākajiem sportistiem Mairis Briedis. Bokseris vakar ar tehnisko nokautu otrajā raundā pieveica Dienvidāfrikas sportistu Deniju Venteru, kas ļāva iegūt vakanto IBF Interkontinentālo jostu. Dienu pēc panākuma Mairis sarunā ar portālu Sportacentrs.com stāsta par sajūtām, dodoties uz ringu fantastiskā atmosfērā, atklāj kāds bijis plāns cīņai, neslēpj, ka nedaudz sākumā pārdedzis, kā arī atklāj tuvākos plānus, kas saistās ar cerībām tikt līdz Krievijas meistarīgākajiem bokseriem. Nākamais pretinieks būs Nigērijā dzimušais Olanrevaju Durodolu vai krievs Murats Gasijevs.

36 gadus vecais Venters pēc reitinga un līdz šim karjerā sasniegtā noteikti uzskatāms par vienu no Brieža meistarīgākajiem pretiniekiem. Dienvidāfrikas sportists līdzšinējā karjerā bija izcīnījis 20 uzvaras (15KO). 2014. gadā Venters cīnījās par citas - WBO - jostas starpkontinentālo titulu, toreiz devītajā raundā piedzīvojot zaudējumu Londonas olimpisko spēļu zeltas medaļas ieguvējam Aleksandram Usikam no Ukrainas. Pret latvieti gan Venteram varianti neradās - jau otrajā raundā savu sportistu no trases noņēma Denija treneris.

Pakomentē sajūtas, kas radās, kad devies uz ringu un redzēji to, kas notiek ''Arēnā Rīga''?
- Domāju, ka visi, kas bija uz vietas, sajuta to pašu, ko es. Tas bija pamatīgs enerģijas lādiņš jebkuram no klātesošajiem, katrs deva savu enerģijas lādiņu man, tāpēc arī tas rezultāts bija tāds, kāds viņš sanāca.

Tev kā bokserim tas savā ziņā nepatraucēja, netiki pie pārlieku lielām emocijām, nesanāca par daudz uzvilkties?
- Ģērbtuvēs līdz tam nebiju aizdomājies, nebiju uzvilcies, bet, kad iznācu ārā, tas notika un pat par daudz uzvilkos. Līdz ar to arī pielaidu kaut kur tehniskas kļūdas, bet visam ir jātrenējas. Arī šādā veidā - trenēt emocijas, savaldīšanos un citas lietas. Jāpiedomā pie visa, lai nākamreiz tā nebūtu.

Kāds bija kopējais plāns cīņai pret Venteru?
- Bija plānots, ka būs vismaz kādi desmit raundi. Abiem diviem bija vienāds sagatavošanās laiks - divi ar pusi mēneši. Tāpēc domāju, ka Venters būs ļoti labi sagatavojies, un viņš to arī bija izdarījis. Viņam bija labi sparingpartneri. Līdz ar to Venters noteikti bija bīstams pretinieks.

Kurš bija izšķirošais brīdis cīņā. Vai momentā, kad Venteru pirmo reizi nosūtīji nokdaunā, tiešām labi trāpīji?
- Ja būtu trāpījis...Tā kombinācija, protams, bija labi treniņos atstrādāta, šis manevrs bija atstrādāts. Netrāpīju īsti šo sitienu, sanāca tāds slīdošs. No šī slīdoša sitiena trāpīju viņam nedaudz arī pa deniņiem, bet, ja būtu trāpījis, tad tā cīņa turpat uz vietas arī beigtos. Tad nedaudz sāku skriet, turpinājumā nomierinājos un atkal mierīgi sāku darīt savu darbu.

Pēc tā pirmā nodauna radās sajūta, ka vari noslēgt vienā, divos vai trīs raundos?
- Sajūtas nebija. Boksā var būt dažādi. Konkrētajā situācijā bija tā, ka devos virsū un riskēju, jo pretinieks arī bija svaigs - tomēr pirmais, otrais raunds tikai. Bija svaigs, tāpēc arī pretuzbrukumos sita diezgan spēcīgi, taču nespēja trāpīt. Sitieni nebija taisni, bet gan kustībā, tāpēc arī gāja garām.

No malas šķita, ka pirmajā raundā pēc Ventera nonākšanas nokdaunā sev neraksturīgi uzreiz agresīvi sāksi boksēt. Tas bija emociju iespaidā?
- Jā.

Krievu komentētāji televīzijā esot teikuši, ka, ja gribi tikt līdz Drozdam vai Ļebedevam, tev šādā cīņā sevi jāpiesaka spilgti. Izdevās?
- Kā viņi esot teikuši, tad izdevās. Pēc kā mēs skatāmies...Ja Ilunga Makabu [Dienvidāfrikas bokseris, 19 uzvaras 20 cīņās, iespējams, 2016. gada aprīlī boksēsies ar krievu Grigoriju Drozdu. Mairis Briedis pēc uzvaras reitingā, paceļoties uz ceturto pozīciju, apsteidza tieši Makabu - aut.] bija ar viņu boksējies sešu raundus, olimpiskais čempions Usiks deviņus raundus...Es ar viņu visātrāk noboksēju, tiku galā. Man teica, ka Venters par to ļoti ir pārdzīvojis.

Tagad atskatoties uz cīņu, Venters pēc meistarības bija tavs spēcīgākais pretinieks karjerā?
- Vajadzētu būt. Pēc visa reitinga, pieredzes, ar ko viņš ir boksējies, principā vajadzētu skaitīties, ka bija labākais, viens no labākajiem. Tas ir bokss. Redzam, ka reitingā izdevies pakāpties par vienu pozīciju uz augšu. Ja viņš nebūtu nopietns pretinieks, diez vai boxrec piešķirtu man vēl vienu pozīciju uz augšu.

Bija pārsteigums, ka treneris viņu noņēma no cīņas?
- Tā situācija bija uz robežas. Viņš piecēlās kājās, bet vēl grīļojās. Līdz ar to jāsaprot, vai tas viņam ir vajadzīgs, vai neatspoguļojusies uz viņa veselību. Vienkārši ir jautājums, vai viņš grib vēl boksēt vai visu sevi atdot šajā cīņā. Domāju, ka viņš grib boksēt tālāk un neapstāties pie šīs cīņas.

Tava nākamā pretinieka sakarā tiek minēti Olanrevaju Durodolu un Murats Gasijevs. Vai sarunas šobrīd jau notiek?
- Jā, menedžeris ir nosaucis šos divus variantus. Redzēsim turpinājumā...Skatīsimies no finansiālā stāvokļa, ko pretinieki gribēs saņemt šajā ziņā. Tad skatīsimies, kurš būs pieejamāks. Ja vadīsimies pēc IBF, tad tas būs Gasijevs, jo viņš šobrīd ir obligātais pretendents, bet, ja pēc WBC, tad pretiniekos būs Durodolu.

Priekš karjeras attīstības, tavuprāt, Durodolu vai Gasijevs būtu labi karjeras attīstības varianti?
- Domāju, ka viennozīmīgi.Tie abi ir bokseri ar skaļiem vārdiem. Viens karjeras laikā ir uzvarējis Kudrjašovu, otrs vēl nav piedzīvojis nevienu zaudējumu [Gasijevam 22 uzvaras tikpat cīņās, bet šobrīd boxrec reitingā 18. pozīcija, kamēr Durodolu ir devītais - aut.]. Tie ir spilgti un skaļi vārdi boksā, viņus zina visā boksa pasaulē.

Tu šobrīd esi visu laiku labākajā formā?
- Vēl nē. Līdz tai vēl ir jātiek.

Kādi ir tuvākie plāni. Turpini uzreiz trenēties vai paņemsi nelielu pauzīti?
- Runāšu ar treneri. Šodien vēl neesmu trenējies. Runāsim par turpmāko, kā pareizi rīkoties. Jāzina turpmākie plāni, lai zinātu kā trenēties.

Šobrīd Latvijā noteikti esi viens no populārākajiem sportistiem. Tas tevi noteikti arī priecē?
- Tas viennozīmīgi priecē. Ja interesē, iesaku paskatīties dokumentālo filmu, ko ir uztaisījuši krievi. Tur ir daudz pateikts arī par Latviju, tādējādi par mani zina ne tikai Latvijā, bet arī plašajā Krievijā. Tas ir diezgan būtiski pie tā tirgus, kas ir boksā tur. Tur ir divi pasaules čempioni manā svarā. Tāpēc, domāju, ka varam iet klauvēties pie durvīm tur, ja nē, tad sist pa viņām un izlauzt. Tas vairāk humors, protams. Cerams, ka jaunieši vairāk sāks nodarboties ar sportu. Katram mums dzīvē ir savs ceļš, ne katrs var būt bokseris. Tāpēc vispār jauniešiem ir jāsporto. Lai Latvijā ir attīstīts sports. Ja Latvijā ir dzīvs sports, tad kādi cilvēki dzīvo pie mums? Veselīgi!

 +16 [+] [-]

, 2016-02-22 19:15, pirms 4 gadiem
Klauvēt pie Krievijas bokseru zobiem

  +7 [+] [-]

, 2016-02-22 19:17, pirms 4 gadiem
Uz augšu,Briedi!!!

 +11 [+] [-]

, 2016-02-22 19:30, pirms 4 gadiem
Var tirst virsū krieviem,bet Maira promo rullītis bija augstākajā līmenī. Mūsu wanabē žurnālistiem būtu jāpamācās. Uz haļavas ceļo pa pasauli,bet pavisam aizmirst par mūsu vietējiem varoņiem kā Briedis! Mairim novēlu naudīgu cīņu. Ja ar sirdi un dvēseli esi tajā sportā tad vajag arī kaut ko priekš maka nopelnīt

  +5 [+] [-]

, 2016-02-22 19:34, pirms 4 gadiem
Paldies, Mairi par fantastisko pasākumu un emocijām! Sajūtas bija tuvu tām kā Baltkrievus uzvelkot OS kvalifikācijas turnīrā sporta pilī!

  +6 [+] [-]

, 2016-02-22 19:40, pirms 4 gadiem
Lai Mairim veicās! Un lai jaunieši nodarbojas ar sportu, vienalga kādu.

  +5 [+] [-]

, 2016-02-22 19:45, pirms 4 gadiem
'' Tāpēc, domāju, ka varam iet klauvēties pie durvīm tur, ja nē, tad sist pa viņām un izlauzt.''

UZ PRIEKŠU BRIEDI!

  +1 [+] [-]

, 2016-02-22 19:50, pirms 4 gadiem
Diemžēl neredzēju to filmu. Kur var redzēt?
paldies

  +1 [+] [-]

, 2016-02-22 19:54, pirms 4 gadiem
kur var redzet to filmu

     [+] [-]

, 2016-02-22 19:56, pirms 4 gadiem
un tas melnais izskatas ka varetu but tads labs pretinieks bet taka ir no USA tad varet but ka naudinas nepietiks

  -1 [+] [-]

, 2016-02-22 20:01, pirms 4 gadiem
Briedis atkal atzina, ka pats izprovicējis krievus, lai tā pievērstu uzmanību. Un faneļi te uzbruka Drozdam... Tagad piesaistīja uzmanību arī ar cīņu. Nu ko, sitīsim tos utainos!
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +4 [+] [-]

, 2016-02-22 20:06, pirms 4 gadiem
P.S. Autoram nav izpratne par to, kas ir nokdauns un kas ir nokauts. Apbrīnojami...

  +1 [+] [-]

, 2016-02-22 20:06, pirms 4 gadiem
Lai izdodas
Tā bija tā filma kur viņa sieva un māsa bija???

  -1 [+] [-]

, 2016-02-22 20:06, pirms 4 gadiem
Tad ko tad viņš reitingā apsteidza Durodolu vai Makabu , autor?

     [+] [-]

, 2016-02-22 20:19, pirms 4 gadiem
ako1 rakstīja: Tad ko tad viņš reitingā apsteidza Durodolu vai Makabu , autor?
Duradola vispār 20+ rankā

     [+] [-]

, 2016-02-22 20:31, pirms 4 gadiem
īsāk sakot, tagad tikai sāksies interesantākie notikumi! grūti pateikt kurš būtu izdevīgāks variants, Durdola nesen Kudrjašovu izslēdza, vispār bīstams! tas Gasijevs savu kārt ļoti jauns un tas boksā daudz ietekmē. ja cīņa tiek liedz beigu raundiem, tad vecumam ir liela nozīme. protams talants arī.. redzēs kā būs, bet Mairis ir jāatbalsta cik spēka. Tad bokseris mums vēl nav bijis un ļoti ceru, ka nebūs 100 jāgaida līdz nākošajam

  +3 [+] [-]

, 2016-02-22 20:32, pirms 4 gadiem
filma ko Briedis minēja intervijā ir redzama šeit - Peers.TV — смотреть Специальный репортаж онлайн...

     [+] [-]

, 2016-02-22 20:43, pirms 4 gadiem
ipluss rakstīja: filma ko Briedis minēja intervijā ir redzama šeit - http://peers.tv/show/sport/spetsialnyy_reportazh/64337742/?autoplay=1
ieslēdzu, kkādu skeitu rāda

     [+] [-]

, 2016-02-22 20:51, pirms 4 gadiem
patin uz priekšu, kkur no trešas ceturtās minūtes
Fan-fans rakstīja: ieslēdzu, kkādu skeitu rāda

  +3 [+] [-]

, 2016-02-22 21:03, pirms 4 gadiem
Mairim piestāv forma! Vairāk tādu policistu un vispār cilvēku. no tā mūsu valsts paliks tikai labāka! Vēlu tikt līdz Drozda būrim!

  +1 [+] [-]

, 2016-02-22 21:14, pirms 4 gadiem
gggg rakstīja: Klauvēt pie Krievijas bokseru zobiem
Pa knābjiem, pa knābīšiem

     [+] [-]

, 2016-02-22 23:11, pirms 4 gadiem
šeit, piemēram, var:
Торрент-ТВ. ""Балтийский нокаут". Специальный...
Tikai jāaiztin līdz 3. minūtei.

     [+] [-]

, 2016-02-23 00:06, pirms 4 gadiem
Fan-fans rakstīja: ieslēdzu, kkādu skeitu rāda
skaties taalaak un buus

     [+] [-]

, 2016-02-23 09:30, pirms 4 gadiem
zigmārs112 rakstīja: Duradola vispār 20+ rankā
..?? Durodola ir Nr.9.

     [+] [-]

, 2016-02-23 10:17, pirms 4 gadiem
Lai Mairim veicas!
Vai viņam ir iespēja arī tkt uz olimpiādi? Tas pat būtu prestižāk, ja tur iegūtu čempiona titulu, nekā kādā no daudzajām priofesionālā boksa versijām, kur valda pilnīgs bardaks.
Kādreiz bija normāla situācija, viena versija un katrā svara kategorijā viens čempions. Būtu laiks pie tā atgriezties, bet naudas maisiem, šeftmaņiem laika izdevīgāk, ka pastāv vairākas versijas un katrā svaru kategorijā ir vairāki pasaules čempioni, kaut gan tas ir baigais absurds.

     [+] [-]

, 2016-02-23 13:33, pirms 4 gadiem
https://peers.tv/embed/43224879/10338240/2016-02-23T08:30:00+0200/?t=16&autoplay=1

     [+] [-]

, 2016-02-24 08:46, pirms 4 gadiem
Jānis Derums rakstīja: Lai Mairim veicas!
Vai viņam ir iespēja arī tkt uz olimpiādi? Tas pat būtu prestižāk, ja tur iegūtu čempiona titulu, nekā kādā no daudzajām priofesionālā boksa versijām, kur valda pilnīgs bardaks.
Kādreiz bija normāla situācija, viena versija un katrā svara kategorijā viens čempions. Būtu laiks pie tā atgriezties, bet naudas maisiem, šeftmaņiem laika izdevīgāk, ka pastāv vairākas versijas un katrā svaru kategorijā ir vairāki pasaules čempioni, kaut gan tas ir baigais absurds.
Vecīt. Var pāriet no amatieriem uz profiem, ne jau otrādi. Te es par Briedi konkrēti runāju. Nav nekāda bardaka ar versijām un federācijām. Ir četras prestižākās, par tām arī visi runā un ap tām viss grozās. Pārējās nav pieminēšanas vērtas.
Kādreiz bija vienkārši- viens Wold Heavyweight title un viss. Jā, viens čempions, bet arī cīņas gadā bija tik, cik nu tas viens spēj startēt. Uzskatu, ka tagad ir labāk, jo ir 4 versijas, kurās ir gana interesanti čempioni un cīņas. Attiecīgi bokseru sniegumu mēs varam pavērot krietni biežāk.