Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:111, Did:0, useCase: 0

Starptautiskā boksa asociācija ir tuvu bankrotam

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Starptautiskā boksa asociācija ir tuvu bankrotam
Foto: AFP/Scanpix

Starptautiskā boksa asociācija (AIBA) ir tuvu bankrotam, informē organizācijas izpilddirektors Toms Virdžetss.

Kā zināms, amatieru boksa organizācija AIBA jau ilgstoši cieš no problēmām, kas saistītas ar finansēm, pārvaldību, dopinga procedūrām, tiesnešu darbu, punktu skaitīšanas sistēmu un citām. AIBA centās risināt problēmas, taču tika atzīts, ka progress nav pietiekams.

Starptautiskās olimpiskās komitejas (SOK) izpildkomiteja rekomendēja apturēt AIBA dalību organizācijā, tajā pašā laikā ieteica boksu saglabāt Tokijas olimpiādes programmā. Ja minētā rekomendācija tika apstiprināta SOK sesijā nākamnedēļ, tad Tokijas olimpiādes kvalifikācijas turnīrus un olimpiskās boksa sacensības neorganizēs AIBA. Turklāt tādā gadījumā AIBA nesaņems 17.5 miljonus ASV dolāru, kas ir daļa no olimpisko spēļu aizvadīšanas peļņas. Šāds pavērsiens būtu milzīgs trieciens.

"Manuprāt, SOK lēmums acīmredzami ir vērsts uz to, lai AIBA bankrotētu. Mums ir atņēmuši visus ienākumu avotus," žēlojas Toms Virdžetss un informē, ka AIBA kontos ir mazāk par 400 tūkstošiem dolāru, organizācija nevarēs apstrīdēt SOK lēmumu Starptautiskajā arbitrāžas tiesā (CAS). Bez tam AIBA atlaiž gandrīz visus savus Lozannas biroja darbiniekus, paliek tikai trīs. Organizāciju pamet arī pats Virdžetss.

Izmantotie resursi:
AP / rsport.ria.ru