Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:111, Did:0, useCase: 0

Zauerlands: "Profesionālais bokss ir privāts sports, pandēmija to iedragās ļoti smagi"

Rolands Eliņš

Zauerlands: "Profesionālais bokss ir privāts sports, pandēmija to iedragās ļoti smagi"
Kalle Zauerlands un Mairis Briedis. Foto: Vladislavs Proškins/F64

Boksā atcelti gandrīz visi plānotie pasākumi martā un aprīlī, un pastāv bažas arī par maijā un jūnijā plānotajām cīņām, kuru norise lielā mērā ir atkarīga no koronavīrusa pandēmijas apturēšanas. Pasaules boksa Supersērijas rīkotājs Kalle Zauerlands intervijā „Boxing Monthly” norādīja, ka viņam Maira Brieža un Juniela Dortikosa pārceltā cīņa ir tikai viena no vairākām un ka nākamajos mēnešos boksam būs jāiziet cauri pamatīgai vētrai.

„Kā koronavīrusa pandēmija ietekmē boksu? Es redzu, ka ietekme ir vispārīga,” sacīja Supersērijas organizators Kalle Zauerlands, kura promouteru aģentūra pārstāv arī Mairi Briedi. „Tas ietekmē gan jaunos puišus, kuri tikai tagad sāka boksēt, gan profesionāļus, gan trenerus, gan menedžerus, gan promouterus, gan sporta zāļu īpašniekus. Tas ietekmē visu boksa ekosistēmu, un jāsaprot, ka šis ir tikai sākums.”

„Domāju, ka šobrīd jācenšas saglabāt miers,” turpināja Zauerlands. „Mums nācās pārcelt Supersērijas finālu starp Mairi Briedi un Junielu Dortikosu, kam bija jānotiek šajā sestdienā. „Team Sauerland” aģentūra ir atcēlusi savus cīņu vakarus līdz pat maijam, un skaidrs, ka citi promouteri dara to pašu.”

Profesionālajā boksā atcelta vai pārcelta teju visi martā un aprīlī paredzētie cīņu šovi, un slavenais boksa promouters Edijs Hērns atzinis, ka uz jautājuma zīmes ir arī maijā un jūnijā plānoto cīņu liktenis. Tas varētu nozīmēt, ka nākas pārcelt arī Entonija Džošua un Kubrata Puleva smagsvaru cīņu par trim čempiona jostām, kas plānota 20. jūnijā, kā arī Oleksandra Usika un Dereka Čisoras 23. maija cīņu (paredzams, ka šajā cīņu vakarā būtu arī cīņa par iepriekš Briedim piederējušo WBO čempiona titulu starp Kšištofu Glovacki un Lorensu Okolī).

"Koronavīrusa pandēmija pamatīgi ietrieksies boksa industrijā tuvāko mēnešu laikā,” situāciju raksturoja Zauerlands. „Mums atliek tikai cerēt, ka zaudējumi nebūs pārāk lieli un kritisku efektu atstājoši. Jācer, ka šī industrija spēs atgriezties uz sava ceļa, jo nākamajos mēnešos mums nāksies iziet cauri lielām problēmām. Cerēsim, ka izdosies pārdzīvot vētru, jo profesionālais bokss principā ir privāts sports – tam nav valdības atbalsta, nekādu valsts palīdzību nesaņemsim.”

Zauerlandam koronavīrusa pandēmija lika pārcelt Brieža un Dortikosa cīņu Rīgā, kas martā būtu bijusi viena no lielākajām boksa cīņām pasaulē. Taču Supersērijas vadītājs atteicās piedāvāt savu viedokli par to koronavīrusa pandēmijas draudiem un noteiktajiem drošības pasākumiem: „Boksa sabiedrības pārstāvjiem nevajadzētu kaut ko komentēt vai dot padomus. Ja vēlaties būt laipni, drīkstiet mūs saukt par boksa ekspertiem, taču mēs pilnīgi noteikti neesam koronavīrusa eksperti. Mūsu labākā rīcība ir klausīties veselības ekspertos, mediķos, kuri ir gatavojušies pandēmijai gandrīz visu savu dzīvi. Man ir privāts viedoklis, visiem ir privāts viedoklis, taču galu galā tas neko nenozīmē un tam nevajadzētu būt publiskam. Nedomāju, ka ir pareizi, ka es vai jebkurš cits, kurš nav nozares eksperts, par pandēmiju dalos savā viedoklī , kas var izrādīties maldinošs.”

Izmantotie resursi:
Coronavirus crisis: 'Everyone is touched...

     [+] [-]

, 2020-03-19 09:44, pirms 2 nedēļām
Tā ir ar katru sporta veidu...
Ne tikai basketbols un bokss...

Tas pats ar tenisu, futbolu, vieglatlētiku, svarcelšanu, ūdenspolo utt...

     [+] [-]

, 2020-03-19 10:17, pirms 2 nedēļām
who cares?

     [+] [-]

, 2020-03-19 10:39, pirms 2 nedēļām
pedejais vina teiktais nogrieznis loti pareizi pateikts

     [+] [-]

, 2020-03-19 11:51, pirms 2 nedēļām
pēc TOP līmeņa sportiem būs pieprasījums un atgriežoties TV reitingi šausies debesīs, nauda plūdīs..

bet zemākā līmenī, nja būs jāsavelk jostiņas