Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:111, Did:0, useCase: 0

Briedis iegūst titulu "Gada rīdzinieks 2020"

Rolands Eliņš

Briedis iegūst titulu "Gada rīdzinieks 2020"
Mairis Briedis. Foto: Riga.lv

Rīgas domes balva "Gada rīdzinieks 2020" un Goda raksts šogad piešķirts bokserim Mairim Briedim par izciliem panākumiem augsta līmeņa boksa sacensībās un Rīgas atpazīstamības veicināšanu pasaulē. Par to trešdien, 18. novembrī, Rīgas domes svinīgajā sēdē paziņoja Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis.

Svinīgajā uzrunā Staķis īpaši izcēla rīdzinieku un visu Latvijas iedzīvotāju sasniegumus, kas šogad sekmējuši pirms 102 gadiem iesāktās pozitīvās pārmaiņas un ļauj turpināt lepoties ar mūsu valsti un pilsētu. Rīgas mērs pieminēja palīdzības kustības “Paliec mājās” brīvprātīgos, medicīnas nozares un atbildīgo dienestu darbiniekus, Maira Brieža sasniegumus sportā, pasaules uzmanību Rīgā izstādītajai skulptūrai “Mediķi pasaulei” un citu kultūras nozares pārstāvju sniegumu. Arī šodien koristi, dziedātāji, spēlētāji, folkgrupas mūs turpina priecēt ar svētku koncertiem, ko visas dienas garumā var skatīties tiešsaistē.

“Mairis Briedis, mūsu mediķi, policisti, sociālās aprūpes darbinieki, brīvprātīgie, kultūras cilvēki ir pierādījuši, ka mēs joprojām esam cīnītāji – gatavi nostāties pret jebkādiem izaicinājumiem, nepadoties un galu galā uzvarēt. Tāpēc gribu pateikties gan mūsu varoņiem un brīvības cīnītājiem pirms 102 gadiem, gan arī tiem rīdziniekiem, kuri tagad turpina veicināt pārmaiņas uz labu mūsu pilsētā un valstī,” – tā uzsvēra Rīgas domes priekšsēdētājs.

Mairis Briedis šogad kļuva par pasaules čempionu boksā IBF versijā, triumfējot Pasaules boksa Supersērijas otrajā sezonā, kad finālā pārspēja kubieti Junielu Dortikosu. Briedis ar šo uzvaru arī nostiprināja savu pozīciju kā pasaules spēcīgākais krūzeru svara kategorijas pārstāvis un ieguva lineālā čempiona titulu šajā divīzijā.

Uz pašvaldības apbalvojumu "Gada rīdzinieks" var pretendēt jebkuras valsts piederības un tautības persona, kas ar savu talantu un darbu ir veicinājusi Rīgas atpazīstamību un pievērsusi sabiedrības uzmanību Latvijas galvaspilsētai. Pretendentus balvai varēja pieteikt ikviens Rīgas iedzīvotājs. Iesūtītos pieteikumus vērtēja žūrija Rīgas domes priekšsēdētāja Mārtiņa Staķa vadībā.

Žūrijā bija Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce, Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ivars Kalviņš, Rīgas Tehniskās universitātes rektors, akadēmiķis Leonīds Ribickis, fiziķis, Latvijas Universitātes profesors Vjačeslavs Kaščejevs, SIA “SKDS” direktors Arnis Kaktiņš, Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra direktore Dana Bjorka, Jaunā Rīgas teātra aktieris Vilis Daudziņš, Žaņa Lipkes memoriāla direktore Lolita Tomsone, TV3 raidījuma “900 sekundes” moderatore Kristīne Garklāva un Rīgas domes priekšsēdētāja padomnieks Aleksis Zoldners.

Balvas “Gada rīdzinieks” saņēmējs tradicionāli tiek nosaukts 18. novembrī, Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai veltītajā Rīgas domes svinīgajā sēdē.

Līdz šim apbalvojumu "Gada rīdzinieks" saņēmusi operdziedātāja Elīna Garanča, komponists Boriss Rezņiks, tenisiste Aļona Ostapenko, diriģenti Romāns Vanags un Māris Sirmais, maestro Raimonds Pauls, režisors Alvis Hermanis, hokeja treneris Jūliuss Šuplers, Latvijas Nacionālās operas direktors Andrejs Žagars, māksliniece Džemma Skulme, mecenāti Ināra un Boriss Teterevi, kā arī Zaiga un Māris Gaiļi.

Izmantotie resursi:
https://www.riga.lv/lv/jaunums/gada...