Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:111, Did:0, useCase: 0

WBSS tiesas ceļā panāk, ka IBF čempions turpina dalību Supersērijā

Rolands Eliņš

WBSS tiesas ceļā panāk, ka IBF čempions turpina dalību Supersērijā
Ivans Barančiks (pa labi) Supersērijas ceturtdaļfinālā. Foto: USA Today Sports/Scanpix

Pasaules boksa Supersērijā (WBSS) otrā vieglā svara kategorijā pusfinālā tomēr piedalīsies IBF čempions Ivans Barančiks, publiski apliecināja pats bokseris, kura aģents par izstāšanos no Supersērijas bija paziņojis pirms diviem mēnešiem. Lēmums par atgriešanos Supersērijā pieņemts pēc WBSS uzvaras Šveices tiesā.

WBSS gadu mijā cīnījās ar finansiālajām problēmām un laikus nesamaksāja vairākiem bokseriem prēmijas par uzvarām ceturtdaļfinālā. To vidū bija arī baltkrievu bokseris Ivans Barančiks, kura aģents Deivs Makvoters janvāra beigās publiski apliecināja, ka netic WBSS finansiālajām garantijām un tādēļ atsauc savu klientu no dalības Supersērijā. WBSS uz to atbildēja ar publisku atgādinājumu, ka visus bokserus ar WBSS saista līgums, ko Supersērija gatava aizstāvēt arī tiesā.

Vairākus mēnešus šajā ziņā nekāda lielāka skaidrība netika ieviesta. WBSS oficiāli izziņoja pusfināla cīņu Barančiks pret Džošu Teiloru, kas notiks 18. maijā Skotijā, un WBSS valdes priekšsēdētājs Kalle Zauerlands sarunās ar medijiem lielākoties no šī jautājuma apspriešanas izvairījās, taču apgalvoja, ka cīņa notiks tik un tā, kas arī šobrīd ir piepildījies.

Barančiks savā „Instagram” profilā šodien apliecināja, ka gaida 18. maiju, kad ringā sacentīsies ar Teiloru, liekot galdā savu IBF čempiona jostu.

Medijs „The Ring” jau naktī vēstīja, ka Barančiks panācis principiālu vienošanos ar WBSS vadību par savu palikšanu turnīrā. Viņš aizvadīs cīņu kā sākotnēji plānots, attiecīgi vismaz šajā ziņā divus mēnešus ilgā neskaidrība un paziņojums par izstāšanos no Supersērijas palicis bez praktiskām sekām.

Barančika piekrišana piedalīties Supersērijā saistāma ar WBSS uzvaru Šveices tiesā, kurā tā vērsās un ieguva vienpusēju (iegūtu bez otras puses uzklausīšanas) rīkojumu par noslēgtā līguma izpildīšanu. „The Ring” gan vēsta, ka Barančika aģents šādu WBSS rīcību uzskata par gļēvu paņēmienu, lai noturētu Barančiku Supersērijā, un iesniegs apelāciju, taču līdz tam piekritis Barančika dalībai pusfinālā. Starp abām pusēm gan tāpat palikušas neatrisinātas domstarpības vairākos jautājumos.

Tāpat jāpiemin mediju ziņotais, ka arī IBF nostājusies Supersērijas pusē un esot pieļāvusi iespēju, ka Barančikam nepiedalīšanās Supersērijas pusfinālā nozīmētu čempiona titula zaudēšanu.

Izmantotie resursi:
https://www.ringtv.com/559412-ivan-...