Brieža pretinieks Huks: "Ja varētu izvēlēties, gribētu sev Muhameda Ali smadzenes"

Brieža pretinieks Huks: "Ja varētu izvēlēties, gribētu sev Muhameda Ali smadzenes"

Marko Huks ar treneri Uli Vegneru 2014. gada 25. janvārī Štutgartē, pēc Vācijas WBO čempiona jostas iegūšanas cīņā ar Firatu Arslanu
Foto: AFP/Scanpix

111:116, 110:117, 109:118

Marko Huks - Mairis Briedis

"Esmu ļoti labs sportists. Man patīk sacensības. Varu sagatavoties, lai cīnītos pret jebkuru – Usiku, Gazijevu, Beljū," neilgi pirms tikšanās ar neuzvarēto Mairi Briedi (21-0, 18KO) pavēstījis Vācijas bokseris Marko Huks (40-3-1, 27KO).

Huks 2016. gada 19. novembrī uzvarēja Ukrainas pārstāvi Dmitro Kučeru un viņa panākumu neapšaubīja neviens tiesnesis. IBO pasaules čempions pirmajā smagajā svarā (līdz 90.7 kilogramiem) gatavojas 1. aprīlī Dortmundē paredzētajai cīņai ar Briedi.

Jūs gatavojaties cīnīties ar Briedi nolūkā iegūt WBC jostu, kura savulaik piederēja jūsu elkam Muhamedam Ali. Jums izdevās lieliska atgriešanās pēc zaudējuma (poļu bokserim) Glovackim. Vai pastāstīsiet par atgriešanās procesu?
Svarīgākais, runājot par manām cīņām, ir paša gatavība – ja esmu labi sagatavojies, neviens, izņemot sevi, nevar mani sakaut.

Jums pieder dalīts rekords cīņā par WBO titula aizstāvēšanu. Šajā laikā jums bija pretrunīga WBA titula cīņa smagajā svarā ar Povetkinu. Redzējām, ka Povetkins pagājušajā gadā neizturēja divas dopinga pārbaudes. Kā skatāties uz dopinga izmantošanu?
Jūtos nevienlīdzīgās pozīcijās, jo esmu “tīrs” sportists. Aicinu visus sportistus nodarboties ar savu sporta veidu godīgā ceļā.

Nesen sākāt sadarbību ar turku treneriem Oktaju Urkalu un Vuralu Vekilolu. Kā nonācāt pie šāda lēmuma? Zinām, ka turku un bosniešu attiecības ir labas. Vai kulturālās saites atspoguļojas jūsu darbā?
Abiem treneriem ir laba reputācija Vācijas boksa pasaulē, tāpēc izvēlējos viņus. Darbu vieglāku padarīja fakts, ka mums ir laba savstarpējā sapratne un līdzīgas kultūras. Mūsu mentalitāte ir tāda pati.

Jūs piedzimāt Serbijas pilsētā Sjeņicā (netālu no Melnkalnes un Bosnijas robežām – Sportacentrs.com). Pārcēlāties uz Vāciju astoņu gadu vecumā. Kā notika pielāgošanās?
Atceros pārcelšanos ļoti labi. Mēs esam bosņaki – musulmaņu minoritāte, kura dzīvo Serbijā. Esmu ļoti pateicīgs Vācijai par mūsu uzņemšanu. Pateicoties Vācijai, esmu nonācis, kur esmu tagad.

Kā sākāt nodarboties ar boksu, zinot, ka bosņaku vidū populārāks bija basketbols un futbols?
Izmēģināju spēkus daudzos sporta veidos, bet bokss ir mana kaislība! Dzīvoju boksa dēļ. Gribēju izcelties un nedarīt to pašu, ko visi citi.

Ja jūs varētu izvēlēties jebkura boksera smadzenes, kuras tās būtu?
Izvēlētos Muhamedu Ali.

Trenējoties, no kurām lietām jums ir visgrūtāk atteikties? Zinu, ka bosniešu ēdieni ir brīnišķīgi. Nogaršoju dažus, viesojoties Sarajevā.
Kad kļūst grūti trenēties, domāju par savu tēvoci. Viņš man vienmēr teica, “puika, ieņem galvā, ka tas jāizdara, tad kļūs vieglāk.” Jā, bosniešu ēdiens ir brīnišķīgs.

Kas jūs būtu, ja nebūtu bokseris?
Politiķis.

Ko sabiedrība neizprot profesionāla boksera dzīvē?
Sabiedrība nesaprot, ka tas ir skaistākais sporta veids pasaulē, no galvas līdz papēžiem.

Ja jūs varētu satikt četras vēsturiskas personības, kuras tās būtu?
1) Sultāns Memets Iekarotājs (1453. gadā iekaroja Konstantinopoli un padarīja to par Osmaņu impērijas galvaspilsētu – Sportacentrs.com). 2) Rokijs Marčiāno. 3) Roberts de Niro. 4). Brāļi Mudžo un Halils.

Zinu, ka esat kino cienītājs. Kurš ir jūsu mīļākais aktieris?
Roberts de Niro.

Izmantotie resursi:
Marco Huck on His Training For Briedis, Boxing...

  +4 [+] [-]

, 2017-03-16 17:45, pirms gada
Zābaks.

  +3 [+] [-]

, 2017-03-16 18:11, pirms gada
Savas 40+ cīņas dara savu

  +2 [+] [-]

, 2017-03-16 18:28, pirms gada
Jā, smadzenes viņam noderētu.

  +1 [+] [-]

, 2017-03-16 19:11, pirms gada
Nebūs viegli,vecim ir liela pieredze,bet polis pierādija ka vi.nu var nogāzt.Šīajā svarā visbistamākais ir Usiks.Ja Mairis šito paņems,tad vajag iziet uz naudīgu maču ar kādu no smagsvariem,kamēr ir veselība un spēks.

  -1 [+] [-]

, 2017-03-16 19:23, pirms gada
Intervētājs uzdeva dīvainus jautājumus, bet Huks tikai atbildēja. Neredzu iemeslu saukt viņu par zābaku.

Varbūt kaut kur ir pieejama arī kāda svaiga intervija ar Mairi?

  +1 [+] [-]

, 2017-03-16 19:28, pirms gada
Pasaulē nav gudru bokseru, kurš būtu aizvadījis vismaz 40 cīņas.

     [+] [-]

, 2017-03-16 20:41, pirms gada
Džeks sevi par tupu nosauca

     [+] [-]

, 2017-03-16 21:17, pirms gada
Tiešām? Ali smadzenes? Ar visu Pārkinsonu?

Tev jābūt autorizētam,