Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:111, Did:0, useCase: 0

WBO tiesnešu komisija: Hornam piešķirtā uzvara pret Pakjao bijusi pareiza

WBO tiesnešu komisija: Hornam piešķirtā uzvara pret Pakjao bijusi pareiza

Džefs Horns
Foto: AFP/Scanpix

Pirms pusotras nedēļas par WBO čempionu vieglajā svarā šokējoši kļuva Džefs Horns, kurš pēc punktiem pieveica leģendāro Meniju Pakjao. Filipīnietis pauda sašutumu par pieņemto lēmumu, tomēr WBO piecu anonīmu tiesnešu komisija noskaidrojusi, ka tiesneši rīkojušies pareizi.

Bijušajam skolotājam Džefam Hornam pirms cīņas netika atvēlētas pārāk lielas izredzes, tomēr viņš šokēja boksa pasauli, pirmo reizi kļūstot par čempionu. Tiesneši viņam piešķīra uzvaru ar 117:111, 115:113 un 115:113.

Taču ar to mierā nebija 38 gadus vecais Menijs Pakjao, kurš tiek uzskatīts par visu laiku labāko bokseri vieglajā svarā. Viņš pēc cīņas norādīja, ka Horns viņu pārsteidzis – pieredzējušais bokseris nav gaidījis tik nopietnu pretestību. Tāpat Pakjao norādīja, ka, lai gan nepiekrīt tiesnešu pieņemtajam lēmumam, to ciena.

Pēc tam, kad Filipīnu spēļu un izklaides vadība iesniedza formālu protestu, Pakjao to atbalstīja, piebilstot, ka viņam kā viedokļa līderim jārūpējas par to, lai uzvaras būtu godīgas un sportiskas.

WBO pieņēma lēmumu par piecu tiesnešu komisijas izveidi, kas cīņu noskatījās un izvērtēja atkārtoti. Tiesneši bija no dažādām valstīm, tomēr viņu identitāte netika atklāta. Cīņas uzvarētāju gan tas nemainīja.

Lai gan viens tiesnesis uzvaru atdeva Pakjao un viens uzskatīja, ka cīņa beigusies neizšķirti, trīs tiesneši par uzvarētāju vienalga atzina Hornu. Paziņojumā teikts, ka Pakjao uzvarējis piecos raundos, kamēr Horns – septiņos.

Jāpiezīmē, ka pat situācijā, ja pieci tiesneši būtu pieņēmuši lēmumu, ka uzvara piešķirama Pakjao, WBO tāpat nevarētu Hornam atņemt jostu, jo to neļauj noteikumi. Taču lēmums par komisijas izveidi pieņemts, lai ieviestu skaidrību situācijā.

Situāciju ar prieku uzņēma Horns, kurš ziņu publicēja Facebook, ietagojot aktieri Semjuelu L. Džeksonu, Kobi Braientu, ESPN ētera personību Stīvenu E. Smitu, boksa komentētāju Tediju Atlasu un NFL zvaigzni Āronu Rodžersu – slavenības, kuras pauda neizpratni par Pakjao piedzīvoto zaudējumu.

Slēdzot līgumu, tajā tika iekļauts punkts par atbildes cīņas aizvadīšanu, tāpēc pastāv iespēja, ka Horns un Pakjao ringā tiksies vēlreiz.

Izmantotie resursi:
WBO agrees to a review of Pacquiao-Horn; won't...

Tev jābūt autorizētam,